(HD) Outdoor Channel | 2024-05-27 00:00 Growing Wild | 01:00 Dead Meat | 01:30 Dead Meat | 02:00 Chilli Hunter Asia | 02:30 Chilli Hunter Asia | 03:00 Ice Pilots NWT | 04:00 Ice Pilots NWT | 05:00 Gold Fever | 06:00 Could You Survive? | 07:00 Growing Wild | 08:00 Brave Wilderness | 08:30 Brave Wilderness | 09:00 Bushwhacked! | 09:30 Bushwhacked! | 10:00 My Second Restaurant in India | 10:30 My Second Restaurant in India | 11:00 Down to Earth with Zac Efron | 12:00 Could You Survive? | 13:00 Growing Wild | 14:00 Brave Wilderness | 14:30 Brave Wilderness | 15:00 Bushwhacked! | 15:30 Bushwhacked! | 16:00 My Second Restaurant in India | 16:30 My Second Restaurant in India | 17:00 Down to Earth with Zac Efron | 18:00 Could You Survive? | 19:00 Growing Wild | 20:00 Brave Wilderness | 20:30 Brave Wilderness | 21:00 Bushwhacked! | 21:30 Bushwhacked! | 22:00 My Second Restaurant in India | 22:30 My Second Restaurant in India | 23:00 Down to Earth with Zac Efron | 2024-05-28 00:00 Could You Survive? | 01:00 Growing Wild | 02:00 Brave Wilderness | 02:30 Brave Wilderness | 03:00 Bushwhacked! | 03:30 Bushwhacked! | 04:00 My Second Restaurant in India | 04:30 My Second Restaurant in India | 05:00 Down to Earth with Zac Efron | 06:00 Could You Survive? | 07:00 Ice Pilots NWT | 08:00 Jade Fever | 08:30 Jade Fever | 09:00 Gold Fever | 10:00 Wild Australia with Ray Mears | 10:30 Wild Australia with Ray Mears | 11:00 Down to Earth with Zac Efron | 12:00 Could You Survive? | 13:00 Ice Pilots NWT | 14:00 Jade Fever | 14:30 Jade Fever | 15:00 Gold Fever | 16:00 Wild Australia with Ray Mears | 16:30 Wild Australia with Ray Mears | 17:00 Down to Earth with Zac Efron | 18:00 Could You Survive? | 19:00 Ice Pilots NWT | 20:00 Jade Fever | 20:30 Jade Fever | 21:00 Gold Fever | 22:00 Wild Australia with Ray Mears | 22:30 Wild Australia with Ray Mears | 23:00 Down to Earth with Zac Efron | 2024-05-29 00:00 Could You Survive? | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
ABC Australia | 2024-05-27 00:00 The Way We Wore | 00:55 The Cook Up With Adam Liaw Bitesize | 01:00 Landline | 02:00 Afternoon Briefing | 03:00 ABC News with Joe O'Brien | 04:00 Grand Designs Australia | 04:50 8 Nights Out West | 05:00 ABC National News | 05:30 7.30 | 06:00 ABC News Tonight | 06:45 The Business | 07:00 The World | 08:00 Foreign Correspondent | 08:30 The Pacific | 09:00 Q+A | 10:00 ABC Late News | 10:15 The Business | 10:30 7.30 | 11:00 The Family Court Murders | 12:00 Grand Designs Australia | 12:50 Gardening Australia | 13:45 ABC Late News | 14:05 The Business | 14:20 Gardening Australia | 14:30 7.30 | 15:00 The World | 16:00 News Breakfast | 19:00 ABC News Mornings | 22:00 ABC News At Noon | 23:00 Gardening Australia | 2024-05-28 00:00 Palisa Anderson's Water Heart Food | 00:25 Q+A | 01:30 Foreign Correspondent | 02:00 Afternoon Briefing | 03:00 ABC News with Joe O'Brien | 04:00 Grand Designs Australia | 04:50 The Cook Up With Adam Liaw Bitesize | 05:00 ABC National News | 05:30 7.30 | 06:00 ABC News Tonight | 06:45 The Business | 07:00 The World | 08:00 Four Corners | 08:45 The Way We Wore | 09:45 Compass | 10:15 ABC Late News | 10:30 7.30 | 11:00 Media Watch | 11:20 A Girl's Guide To Hunting, Fishing | 11:45 Grand Designs Australia | 12:35 Gardening Australia | 13:35 ABC News Overnight | 14:05 The Business | 14:30 7.30 | 15:00 The World | 16:00 News Breakfast | 19:00 ABC News Mornings | 22:00 ABC News At Noon | 22:30 A Girl's Guide To Hunting, Fishing | 22:55 Gardening Australia | 23:55 The Family Court Murders | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Adithya TV | 2024-05-27 00:30 Comedy Marathon | 01:00 Master Piece | 01:30 Combo Comedy Special | 02:30 Orupada Comedy | 03:30 Goundamani Senthil Spl | 04:30 Vivek Special | 05:30 Vadivelu Special | 06:30 Adithya Paarunga Sirichute Irunga | 07:30 Adithya Paarunga Aarokyama Irunga | 08:30 Vaanga Sirikkalam | 09:30 Natchathira Comedy | 10:30 Orupada Comedy | 11:30 Vedi Sirippu | 12:30 Vaivittu Siringa | 13:30 Comedy Galatta | 14:30 Sirika Sirika Sirippu | 16:30 Adrasakka | 18:30 Sirigama Pathani | 20:30 Konjam Coffee Neraiya Comedy | 21:30 Raasi Nalla Raasi | 22:00 Aanantha Sirippu | 22:30 Good Morning Adithyans | 23:00 Adithya Paarunga Aananthama Irunga | 23:30 Anbudan Adithya | 2024-05-28 00:30 Comedy Marathon | 01:00 Master Piece | 01:30 Combo Comedy Special | 02:30 Orupada Comedy | 03:30 Goundamani Senthil Spl | 04:30 Vivek Special | 05:30 Vadivelu Special | 06:30 Adithya Paarunga Sirichute Irunga | 07:30 Adithya Paarunga Aarokyama Irunga | 08:30 Vaanga Sirikkalam | 09:30 Natchathira Comedy | 10:30 Orupada Comedy | 11:30 Vedi Sirippu | 12:30 Vaivittu Siringa | 13:30 Comedy Galatta | 14:30 Sirika Sirika Sirippu | 16:30 Adrasakka | 18:30 Sirigama Pathani | 20:30 Konjam Coffee Neraiya Comedy | 21:30 Raasi Nalla Raasi | 22:00 Aanantha Sirippu | 22:30 Good Morning Adithyans | 23:00 Adithya Paarunga Aananthama Irunga | 23:30 Anbudan Adithya | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
AFN (HD) | 2024-05-27 00:20 5 Rencah 5 Rasa (S22) | 00:45 5 Rencah 5 Rasa (S22) | 01:15 Every Bite Takes You Home (S1) | 01:40 Every Bite Takes You Home (S1) | 02:10 John Torode's Asia (S1) | 02:35 John Torode's Asia (S1) | 03:05 Travel With Mommy (S1) | 04:00 Food Tales (S1) | 04:30 Food Tales (S1) | 05:00 Slumfood Millionaire (S2) | 05:30 Slumfood Millionaire (S2) | 06:00 The Chocolate Queen (S2) | 06:30 The Chocolate Queen (S2) | 07:00 Jason's Daily Eats (S1) | 07:30 Jason's Daily Eats (S1) | 08:00 World Food (S2) | 09:00 5 Rencah 5 Rasa (S22) | 09:30 5 Rencah 5 Rasa (S22) | 10:00 Travel With Mommy (S1) | 11:00 Jason's Daily Eats (S1) | 11:30 Jason's Daily Eats (S1) | 12:00 Slumfood Millionaire (S2) | 12:25 Slumfood Millionaire (S2) | 12:55 John Torode's Asia (S1) | 13:20 John Torode's Asia (S1) | 13:50 Family Dinner (S2) | 14:15 Family Dinner (S2) | 14:45 Adam & Poh's Malaysia In Australia (S1) | 15:10 Adam & Poh's Malaysia In Australia (S1) | 15:40 Food Tales (S1) | 16:05 Food Tales (S1) | 16:35 Every Bite Takes You Home (S1) | 17:00 Every Bite Takes You Home (S1) | 17:30 Food Tales (S1) | 18:00 Every Bite Takes You Home (S1) | 18:25 Every Bite Takes You Home (S1) | 18:50 Jason's Daily Eats (S1) | 19:15 Jason's Daily Eats (S1) | 19:45 5 Rencah 5 Rasa (S22) | 20:10 5 Rencah 5 Rasa (S22) | 20:40 World Food (S2) | 21:35 John Torode's Asia (S1) | 22:00 John Torode's Asia (S1) | 22:30 Family Dinner (S2) | 22:55 Family Dinner (S2) | 23:25 Food Paradise International (S2) | 2024-05-28 00:20 Jason's Daily Eats (S1) | 00:45 Jason's Daily Eats (S1) | 01:15 Slumfood Millionaire (S2) | 01:40 Slumfood Millionaire (S2) | 02:10 Travel With Mommy (S1) | 03:05 World Food (S2) | 04:00 Dosanko Cooking (S6) | 04:30 Dosanko Cooking (S6) | 05:00 Adam & Poh's Malaysia In Australia (S1) | 05:30 Adam & Poh's Malaysia In Australia (S1) | 06:00 Inspired With Anna Olson (S1) | 06:30 Inspired With Anna Olson (S1) | 07:00 Jason's Daily Eats (S1) | 07:30 Jason's Daily Eats (S1) | 08:00 Family Dinner (S2) | 08:30 Family Dinner (S2) | 09:00 John Torode's Asia (S1) | 09:30 John Torode's Asia (S1) | 10:00 Food Tales (S1) | 10:30 Food Tales (S1) | 11:00 Jason's Daily Eats (S1) | 11:30 Jason's Daily Eats (S1) | 12:00 Adam & Poh's Malaysia In Australia (S1) | 12:25 Adam & Poh's Malaysia In Australia (S1) | 12:55 5 Rencah 5 Rasa (S22) | 13:20 5 Rencah 5 Rasa (S22) | 13:50 The Chocolate Queen (S2) | 14:15 The Chocolate Queen (S2) | 14:45 World Food (S2) | 15:40 Slumfood Millionaire (S2) | 16:05 Slumfood Millionaire (S2) | 16:35 The Chocolate Queen (S2) | 17:00 The Chocolate Queen (S2) | 17:30 Slumfood Millionaire (S2) | 18:00 Family Dinner (S2) | 18:25 Family Dinner (S2) | 18:50 Jason's Daily Eats (S1) | 19:15 Jason's Daily Eats (S1) | 19:45 Adam & Poh's Malaysia In Australia (S1) | 20:10 Adam & Poh's Malaysia In Australia (S1) | 20:40 Food Tales (S1) | 21:05 Food Tales (S1) | 21:35 Dosanko Cooking (S6) | 22:00 Dosanko Cooking (S6) | 22:30 Travel With Mommy (S1) | 23:25 World Food (S2) | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Animal Planet (HD) | 2024-05-27 00:30 The Animals' Guide To Survival (S1) | 01:25 The Bond (S1) | 02:20 Dr. Jeff: Rocky Mountain Vet (S2) | 03:15 Wild Frank In Mexico (S1) | 04:10 Walking With Elephants (S1) | 05:05 Wild Costa Rica | 06:00 Expedition Mungo (S1) | 07:00 The Animals' Guide To Survival (S1) | 08:00 Walking With Elephants (S1) | 09:00 Wild Costa Rica | 10:00 Wild Frank In Mexico (S1) | 11:00 The Animals' Guide To Survival (S1) | 11:55 The Bond (S1) | 12:50 Expedition Mungo (S1) | 13:45 Dr. Jeff: Rocky Mountain Vet (S2) | 14:40 The Animals' Guide To Survival (S1) | 15:35 The Bond (S1) | 16:30 Nature's Strangest Mysteries: Solved (S1) | 17:00 Expedition Mungo (S1) | 18:00 Saved By The Barn (S1) | 19:00 Dr. Jeff: Rocky Mountain Vet (S2) | 19:55 The Animals' Guide To Survival (S1) | 20:50 Wild Frank In Mexico (S1) | 21:45 Walking With Elephants (S1) | 22:40 Wild Costa Rica | 23:35 Expedition Mungo (S1) | 2024-05-28 00:30 The Animals' Guide To Survival (S1) | 01:25 The Bond (S1) | 02:20 Dr. Jeff: Rocky Mountain Vet (S2) | 03:15 Pit Bulls & Parolees (S13) | 04:10 Gangs Of Lemur Island (S1) | 05:05 Life's Journey (S1) | 06:00 Expedition Mungo (S1) | 07:00 Nature's Fast Attacks (S1) | 08:00 Gangs Of Lemur Island (S1) | 09:00 Life's Journey (S1) | 10:00 Pit Bulls & Parolees (S13) | 11:00 The Animals' Guide To Survival (S1) | 11:55 The Bond (S1) | 12:50 Expedition Mungo (S1) | 13:45 Dr. Jeff: Rocky Mountain Vet (S2) | 14:40 Nature's Fast Attacks (S1) | 15:35 The Bond (S1) | 16:30 Nature's Strangest Mysteries: Solved (S1) | 17:00 Expedition Mungo (S1) | 18:00 Saved By The Barn (S1) | 19:00 Dr. Jeff: Rocky Mountain Vet (S2) | 19:55 Nature's Fast Attacks (S1) | 20:50 Pit Bulls & Parolees (S13) | 21:45 Gangs Of Lemur Island (S1) | 22:40 Life's Journey (S1) | 23:35 Expedition Mungo (S1) | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Animax (HD) | 2024-05-27 00:00 GINTAMA SEASON 2 | 00:30 GINTAMA SEASON 2 | 01:00 SHADOWS HOUSE | 01:30 TSUKIMICHI -MOONLIT FANTASY- | 02:00 GINTAMA SEASON 2 | 02:30 GINTAMA SEASON 2 | 03:00 RE: ZERO -STARTING LIFE IN ANOTHER WORLD- DIRECTOR'S CUT | 04:00 GINTAMA SEASON 2 | 04:30 GINTAMA SEASON 2 | 05:00 A DESTRUCTIVE GOD SITS NEXT TO ME | 05:30 PARALLEL WORLD PHARMACY | 06:00 TSUKIMICHI -MOONLIT FANTASY- | 06:30 BLACK CLOVER SEASON 2 | 07:00 BLACK CLOVER SEASON 2 | 07:30 SHADOWS HOUSE | 08:00 HAIKYU!! 4TH SEASON | 08:30 HAIKYU!! 4TH SEASON | 09:00 SABIKUI BISCO | 09:30 REBORN TO MASTER THE BLADE: FROM HERO-KING TO EXTRAORDINARY SQUIRE | 10:00 HAKATA TONKOTSU RAMENS | 10:30 HAKATA TONKOTSU RAMENS | 11:00 HAIKYU!! 4TH SEASON | 11:30 HAIKYU!! 4TH SEASON | 12:00 BLACK CLOVER SEASON 2 | 12:30 BLACK CLOVER SEASON 2 | 13:00 HAKATA TONKOTSU RAMENS | 13:30 HAKATA TONKOTSU RAMENS | 14:00 SHADOWS HOUSE | 14:30 HAIKYU!! 4TH SEASON | 15:00 HAIKYU!! 4TH SEASON | 15:30 SABIKUI BISCO | 16:00 REBORN TO MASTER THE BLADE: FROM HERO-KING TO EXTRAORDINARY SQUIRE | 16:30 HAKATA TONKOTSU RAMENS | 17:00 HAKATA TONKOTSU RAMENS | 17:30 TSUKIMICHI -MOONLIT FANTASY- | 18:00 REBORN TO MASTER THE BLADE: FROM HERO-KING TO EXTRAORDINARY SQUIRE | 18:30 SABIKUI BISCO | 19:00 ASSAULT LILY BOUQUET | 19:30 ASSAULT LILY BOUQUET | 20:00 HAIKYU!! 4TH SEASON | 20:30 HAIKYU!! 4TH SEASON | 21:00 SHADOWS HOUSE | 21:30 BLACK CLOVER SEASON 2 | 22:00 BLACK CLOVER SEASON 2 | 22:30 SABIKUI BISCO | 23:00 ASSAULT LILY BOUQUET | 23:30 ASSAULT LILY BOUQUET | 2024-05-28 00:00 HAIKYU!! 4TH SEASON | 00:30 HAIKYU!! 4TH SEASON | 01:00 SHADOWS HOUSE | 01:30 TSUKIMICHI -MOONLIT FANTASY- | 02:00 REBORN TO MASTER THE BLADE: FROM HERO-KING TO EXTRAORDINARY SQUIRE | 02:30 SABIKUI BISCO | 03:00 ASSAULT LILY BOUQUET | 03:30 ASSAULT LILY BOUQUET | 04:00 HAIKYU!! 4TH SEASON | 04:30 HAIKYU!! 4TH SEASON | 05:00 PARALLEL WORLD PHARMACY | 05:30 PARALLEL WORLD PHARMACY | 06:00 TSUKIMICHI -MOONLIT FANTASY- | 06:30 BLACK CLOVER SEASON 2 | 07:00 BLACK CLOVER SEASON 2 | 07:30 SHADOWS HOUSE | 08:00 HAIKYU!! 4TH SEASON | 08:30 HAIKYU!! 4TH SEASON | 09:00 SABIKUI BISCO | 09:30 REBORN TO MASTER THE BLADE: FROM HERO-KING TO EXTRAORDINARY SQUIRE | 10:00 HAKATA TONKOTSU RAMENS | 10:30 HAKATA TONKOTSU RAMENS | 11:00 HAIKYU!! 4TH SEASON | 11:30 HAIKYU!! 4TH SEASON | 12:00 BLACK CLOVER SEASON 2 | 12:30 BLACK CLOVER SEASON 2 | 13:00 HAKATA TONKOTSU RAMENS | 13:30 HAKATA TONKOTSU RAMENS | 14:00 SHADOWS HOUSE | 14:30 HAIKYU!! 4TH SEASON | 15:00 HAIKYU!! 4TH SEASON | 15:30 SABIKUI BISCO | 16:00 REBORN TO MASTER THE BLADE: FROM HERO-KING TO EXTRAORDINARY SQUIRE | 16:30 HAKATA TONKOTSU RAMENS | 17:00 HAKATA TONKOTSU RAMENS | 17:30 TSUKIMICHI -MOONLIT FANTASY- | 18:00 REBORN TO MASTER THE BLADE: FROM HERO-KING TO EXTRAORDINARY SQUIRE | 18:30 SABIKUI BISCO | 19:00 ASSAULT LILY BOUQUET | 19:30 ASSAULT LILY BOUQUET | 20:00 HAIKYU!! 4TH SEASON | 20:30 HAIKYU!! 4TH SEASON | 21:00 SHADOWS HOUSE | 21:30 BLACK CLOVER SEASON 2 | 22:00 BLACK CLOVER SEASON 2 | 22:30 SABIKUI BISCO | 23:00 ASSAULT LILY BOUQUET | 23:30 ASSAULT LILY BOUQUET | 2024-05-29 00:00 HAIKYU!! 4TH SEASON | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
ANIPLUS HD | 2024-05-27 00:00 PUELLA MAGI MADOKA MAGICA SIDE STORY [MAGIA RECORD] 2nd SEASON -The Eve of Awakening- | 00:30 PUELLA MAGI MADOKA MAGICA SIDE STORY [MAGIA RECORD] 2nd SEASON -The Eve of Awakening- | 01:00 PUELLA MAGI MADOKA MAGICA SIDE STORY [MAGIA RECORD] FINAL SEASON -Dawn of a Shallow Dream- | 01:30 PUELLA MAGI MADOKA MAGICA SIDE STORY [MAGIA RECORD] FINAL SEASON -Dawn of a Shallow Dream- | 02:00 THE PROMISED NEVERLAND Season 2 | 02:30 THE PROMISED NEVERLAND Season 2 | 03:00 The Many Sides of Voice Actor Radio | 03:30 The Duke of Death and His Maid Season 3 | 04:00 The Duke of Death and His Maid Season 3 | 04:30 Grandpa and Grandma Turn Young Again | 05:00 Grandpa and Grandma Turn Young Again | 05:30 The Misfit of Demon King Academy Ⅱ: History's Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School w | 06:00 PUELLA MAGI MADOKA MAGICA SIDE STORY [MAGIA RECORD] 2nd SEASON -The Eve of Awakening- | 06:30 PUELLA MAGI MADOKA MAGICA SIDE STORY [MAGIA RECORD] 2nd SEASON -The Eve of Awakening- | 07:00 PUELLA MAGI MADOKA MAGICA SIDE STORY [MAGIA RECORD] FINAL SEASON -Dawn of a Shallow Dream- | 07:30 PUELLA MAGI MADOKA MAGICA SIDE STORY [MAGIA RECORD] FINAL SEASON -Dawn of a Shallow Dream- | 08:00 BACK ARROW | 08:30 BACK ARROW | 09:00 An Archdemon's Dilemma: How to Love Your Elf Bride | 09:30 An Archdemon's Dilemma: How to Love Your Elf Bride | 10:00 THE iDOLM@STER SHINYCOLORS | 10:30 THE iDOLM@STER SHINYCOLORS | 11:00 Prima Doll | 11:30 Prima Doll | 12:00 Blood Blockade Battlefront | 12:30 Blood Blockade Battlefront | 13:00 Blood Blockade Battlefront | 14:00 BACK ARROW | 14:30 BACK ARROW | 15:00 An Archdemon's Dilemma: How to Love Your Elf Bride | 15:30 An Archdemon's Dilemma: How to Love Your Elf Bride | 16:00 THE iDOLM@STER SHINYCOLORS | 16:30 THE iDOLM@STER SHINYCOLORS | 17:00 Prima Doll | 17:30 Prima Doll | 18:00 Blood Blockade Battlefront | 18:30 Blood Blockade Battlefront | 19:00 Blood Blockade Battlefront | 20:00 BACK ARROW | 20:30 BACK ARROW | 21:00 An Archdemon's Dilemma: How to Love Your Elf Bride | 21:30 An Archdemon's Dilemma: How to Love Your Elf Bride | 22:00 THE iDOLM@STER SHINYCOLORS | 22:30 THE iDOLM@STER SHINYCOLORS | 23:00 Prima Doll | 23:30 Prima Doll | 2024-05-28 00:00 Blood Blockade Battlefront | 00:30 Blood Blockade Battlefront | 01:00 Blood Blockade Battlefront | 02:00 BACK ARROW | 02:30 BACK ARROW | 03:00 An Archdemon's Dilemma: How to Love Your Elf Bride | 03:30 An Archdemon's Dilemma: How to Love Your Elf Bride | 04:00 THE iDOLM@STER SHINYCOLORS | 04:30 THE iDOLM@STER SHINYCOLORS | 05:00 Prima Doll | 05:30 Prima Doll | 06:00 Blood Blockade Battlefront | 06:30 Blood Blockade Battlefront | 07:00 Blood Blockade Battlefront | 08:00 THE PROMISED NEVERLAND Season 2 | 08:30 Bottom-tier Character Tomozaki 2nd Stage | 08:55 Bottom-tier Character Tomozaki 2nd Stage | 09:20 Bottom-tier Character Tomozaki 2nd Stage | 09:45 Bottom-tier Character Tomozaki 2nd Stage | 10:10 Bottom-tier Character Tomozaki 2nd Stage | 10:35 Bottom-tier Character Tomozaki 2nd Stage | 11:00 Bottom-tier Character Tomozaki 2nd Stage | 11:25 Bottom-tier Character Tomozaki 2nd Stage | 11:50 Bottom-tier Character Tomozaki 2nd Stage | 12:15 Bottom-tier Character Tomozaki 2nd Stage | 12:40 Bottom-tier Character Tomozaki 2nd Stage | 13:05 Bottom-tier Character Tomozaki 2nd Stage | 13:30 Bottom-tier Character Tomozaki 2nd Stage | 14:00 ARIFURETA: From Commonplace to World's Strongest | 14:30 ARIFURETA: From Commonplace to World's Strongest | 15:00 ARIFURETA: From Commonplace to World's Strongest | 15:30 ARIFURETA: From Commonplace to World's Strongest | 16:00 Skip and Loafer | 16:30 Skip and Loafer | 17:00 The Misfit of Demon King Academy Ⅱ: History's Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School w | 17:30 The Misfit of Demon King Academy Ⅱ: History's Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School w | 18:00 Sacrificial Princess and the King of Beasts | 18:30 Sacrificial Princess and the King of Beasts | 19:00 An Archdemon's Dilemma: How to Love Your Elf Bride | 19:30 An Archdemon's Dilemma: How to Love Your Elf Bride | 20:00 THE PROMISED NEVERLAND Season 2 | 20:30 THE PROMISED NEVERLAND Season 2 | 21:00 The Many Sides of Voice Actor Radio | 21:30 The Duke of Death and His Maid Season 3 | 22:00 The Duke of Death and His Maid Season 3 | 22:30 Grandpa and Grandma Turn Young Again | 23:00 Grandpa and Grandma Turn Young Again | 23:30 The Misfit of Demon King Academy Ⅱ: History's Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School w | 2024-05-29 00:00 PUELLA MAGI MADOKA MAGICA SIDE STORY [MAGIA RECORD] 2nd SEASON -The Eve of Awakening- | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Asianet | 2024-05-27 12:00 TBA | 13:00 Mounaragam | 13:30 TBA | 14:30 Asianet Bachelor's Kitchen S02 | 15:00 Bigg Boss Plus S06 | 15:30 Daya | 18:30 Chirikkum Thalika | 19:30 Parava | 22:00 Geetha Govindam | 22:30 Chempaneerpoovu | 23:00 Kudumbavilakku | 23:30 Patharamattu | 2024-05-28 00:00 Gouri Shankaram | 00:30 Chandrikayil Aliyunnu Chandrakantham | 01:00 Pothanvava | 03:30 Mounaragam | 04:00 Bigg Boss S06 | 05:00 Amma Manassu | 05:30 Etho Janma Kalpanayil | 06:00 Stand Up | 08:30 Chirikkum Thalika | 09:00 Kathodu Kathoram | 09:30 Maalikapuram | 10:00 Kudumbavilakku | 10:30 Gouri Shankaram | 11:00 Chempaneerpoovu | 11:30 Geetha Govindam | 12:00 Chandrikayil Aliyunnu Chandrakantham | 12:30 Patharamattu | 13:00 Mounaragam | 13:30 Bigg Boss S06 | 14:30 Asianet Bachelor's Kitchen S02 | 15:00 Bigg Boss Plus S06 | 15:30 Perumazhakkalam | 18:30 Chirikkum Thalika | 19:30 Sherlock Toms | 22:00 Geetha Govindam | 22:30 Chempaneerpoovu | 23:00 Kudumbavilakku | 23:30 Patharamattu | 2024-05-29 00:00 Gouri Shankaram | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Asianet Movies | 2024-05-27 12:00 (continued..) | 12:30 Movie | 20:30 Geethanjali | 21:30 Movie | 2024-05-28 12:00 Movies(continued..) | 12:45 Movie | 20:30 Geethanjali | 21:30 Movie | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Astro Prima HD | 2024-05-27 00:00 Segi Tiga | 01:30 Tayangan Perdana Bunga Salju | 02:00 Obsesiku | 02:30 Bocey & Friends | 03:00 Magic in Love | 04:00 Kau Rasa? | 04:30 Makan | 05:00 Carta 10 | 05:30 Selera Rasa Seksa | 06:00 TIARA: Bunga Salju | 07:00 Mikrofon Impian | 08:00 MegaDrama: The Hotel | 09:00 Tayangan Perdana Cinta Untuk Sekali Lagi | 09:30 Tayangan Perdana The Experts | 10:00 Panggung RETRO: Balik Kampung | 12:00 TIARA: Bunga Salju | 13:00 Gelap Geli Tak | 13:30 What They Don't Talk About When They Talk About Love | 15:00 Tastymony | 15:30 Tele Berkembar | 17:00 Meja Bulat Sepahtu | 18:00 Suri Katriana | 19:00 Mingguan Wanita S3 | 20:00 Magic in Love | 21:00 Tanya Doktor Imelda S2 | 22:00 Mini Me Bakes | 22:30 Renovate | 23:00 TIARA: Bunga Salju | 2024-05-28 00:00 Dua | 02:00 Obsesiku | 02:30 Bocey & Friends | 03:00 Magic in Love | 04:00 Kau Rasa? | 04:30 Makan | 05:00 Media Hiburan Throwback | 05:30 Kail Pagi Makan Petang | 06:00 TIARA: Bunga Salju | 07:00 Mikrofon Impian | 08:00 MegaDrama: The Hotel | 09:00 Arena Panggang S2 | 10:00 Dorm | 12:00 TIARA: Bunga Salju | 13:00 Gelap Geli Tak | 13:30 Playboy Asli Bukan Kaleng Kaleng | 15:00 Tastymony | 15:30 Tele Berkembar | 17:00 Meja Bulat Sepahtu | 18:00 Suri Katriana | 19:00 Mingguan Wanita S3 | 20:00 Magic in Love | 21:00 Tanya Doktor Imelda S2 | 22:00 Kembara Chef Wan Laluan Sutera | 22:30 Our First Kitchen | 23:00 TIARA: Bunga Salju | 2024-05-29 00:00 Mimi Amah Diva | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Astro Ria HD | 2024-05-27 00:00 Takdir Itu Milik Aku | 01:00 Tayangan Perdana Cinta Untuk Sekali Lagi | 01:30 The Hardest Singing Show | 04:00 The Hardest Singing Show Extended | 04:30 Tayangan Perdana Bunga Salju | 05:00 Pura-Pura Kaya | 06:00 Malaysia Top MUA | 06:30 Tapao | 07:00 Family Feud Malaysia S2 | 07:30 Jangan Menangis Cinta | 08:30 No Filter | 09:00 Travel With Mummy: Misi Anak Mak | 10:00 MegaDrama: Cinta Untuk Sekali Lagi | 11:00 hlive! | 11:05 Gempak Most Wanted Bytes 2024 | 11:10 Sofa Kentang Selebriti | 11:38 Borak Hantu | 12:05 Cuti Baru Nak Up | 12:30 Ask Me Anything | 14:30 Unplugged S3 | 15:00 Pura-Pura Kaya | 16:00 Hit List | 16:30 Bintang Minggu Ini SR 2 | 18:00 Imam Ekspres | 19:00 Tai Tai Berkecai | 20:00 CCTV 2021 | 20:30 Pa & Ma S5 | 21:00 Michael Ang's Halal Kitchen S2 | 21:30 Cuti Baru Nak Up | 22:00 Pura-Pura Kaya | 23:00 INNOVATHON | 2024-05-28 00:00 MegaDrama: Cinta Untuk Sekali Lagi | 01:00 Family Feud Malaysia S2 | 01:30 Gempak Most Wanted | 01:55 hlive! | 02:00 Cekelat Semanis Honey | 04:00 Travel With Mommy: Misi Anak Mak | 05:00 Pura-Pura Kaya | 06:00 Malaysia Top MUA | 06:30 Hard To Heart S5 | 07:00 Family Feud Malaysia S2 | 07:30 Jangan Menangis Cinta | 08:30 Sofa Kentang Selebriti | 09:00 (L) MeleTOP S12 | 10:00 MegaDrama: Cinta Untuk Sekali Lagi | 11:00 hlive! | 11:05 Gempak Most Wanted Bytes 2024 | 11:10 One On One | 11:38 Tayangan Perdana The Experts | 12:05 Curi-Curi Cuti | 12:30 The Violin Teacher | 14:30 Unplugged S3 | 15:00 Pura-Pura Kaya | 16:00 Hit List | 16:30 Bintang Minggu Ini SR 2 | 18:00 Imam Ekspres | 19:00 Tai Tai Berkecai | 20:00 CCTV 2021 | 20:30 Pa & Ma S5 | 21:00 Michael Ang's Halal Kitchen S2 | 21:30 Curi-Curi Cuti | 22:00 Pura-Pura Kaya | 23:00 Healing With Zizan | 2024-05-29 00:00 MegaDrama: Cinta Untuk Sekali Lagi | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
AXN (HD) | 2024-05-27 00:45 AMERICAN NINJA WARRIOR (SEASON 13) | 01:40 CSI: MIAMI (SEASON 8) | 02:30 THE BLACKLIST (SEASON 9) | 03:20 ROOKIE BLUE (SEASON 5) | 04:15 BLUE BLOODS (SEASON 14) | 05:10 AMERICAN NINJA WARRIOR (SEASON 13) | 06:05 NCIS: LOS ANGELES (SEASON 14) | 07:00 NURSES (SEASON 2) | 07:55 THE BLACKLIST (SEASON 9) | 08:50 ROOKIE BLUE (SEASON 5) | 09:45 FBI: MOST WANTED (SEASON 5) | 10:40 BLUE BLOODS (SEASON 14) | 11:35 FBI: MOST WANTED (SEASON 5) | 12:30 CSI: MIAMI (SEASON 8) | 13:25 AMERICAN NINJA WARRIOR (SEASON 13) | 14:20 NURSES (SEASON 2) | 15:15 ROOKIE BLUE (SEASON 5) | 16:10 BLUE BLOODS (SEASON 14) | 17:05 CSI: MIAMI (SEASON 8) | 18:00 NURSES (SEASON 2) | 18:50 BLUE BLOODS (SEASON 14) | 19:35 ROOKIE BLUE (SEASON 5) | 20:25 CSI: MIAMI (SEASON 8) | 21:15 AMERICAN NINJA WARRIOR (SEASON 13) | 22:10 BLUE BLOODS (SEASON 14) | 23:00 THE BLACKLIST (SEASON 9) | 23:50 ROOKIE BLUE (SEASON 5) | 2024-05-28 00:45 AMERICAN NINJA WARRIOR (SEASON 13) | 01:40 CSI: MIAMI (SEASON 8) | 02:30 THE BLACKLIST (SEASON 9) | 03:20 ROOKIE BLUE (SEASON 5) | 04:15 BLUE BLOODS (SEASON 14) | 05:10 AMERICAN NINJA WARRIOR (SEASON 13) | 06:05 FBI: MOST WANTED (SEASON 5) | 07:00 NURSES (SEASON 2) | 07:55 THE BLACKLIST (SEASON 9) | 08:50 ROOKIE BLUE (SEASON 5) | 09:45 FBI (SEASON 6) | 10:40 UNFORGETTABLE (SEASON 2) | 11:35 FBI (SEASON 6) | 12:30 CSI: MIAMI (SEASON 8) | 13:25 AMERICAN NINJA WARRIOR (SEASON 13) | 14:20 NURSES (SEASON 2) | 15:15 ROOKIE BLUE (SEASON 5) | 16:10 UNFORGETTABLE (SEASON 2) | 17:05 CSI: MIAMI (SEASON 8) | 18:00 NURSES (SEASON 2) | 18:50 UNFORGETTABLE (SEASON 2) | 19:35 ROOKIE BLUE (SEASON 5) | 20:25 CSI: MIAMI (SEASON 8) | 21:15 AMERICAN NINJA WARRIOR (SEASON 13) | 22:10 UNFORGETTABLE (SEASON 2) | 23:00 THE BLACKLIST (SEASON 9) | 23:50 ROOKIE BLUE (SEASON 5) | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
BBC Earth (HD) | 2024-05-27 00:20 Celebrity Race Across the World (S1) | 01:20 Food Factory (S5) | 01:45 Food Factory (S5) | 02:15 Big Little Journeys (S1) | 03:20 Snow Dogs: Into the Wild | 04:20 Food Factory (S5) | 04:50 Food Factory (S5) | 05:15 Life Below Zero (S11) | 06:05 Big Little Journeys (S1) | 07:10 Food Factory (S5) | 07:40 Food Factory (S5) | 08:05 Blue Planet II (S2) | 09:05 Alexander Armstrong in Sri Lanka (S1) | 09:55 Engineering Reborn (S1) | 10:45 Running Wild with Bear Grylls (S3) | 11:35 Blue Planet II (S2) | 12:35 Alexander Armstrong in Sri Lanka (S1) | 13:25 Engineering Reborn (S1) | 14:15 Food Factory (S5) | 14:45 Food Factory (S5) | 15:10 Blue Planet II (S2) | 16:10 Engineering Reborn (S1) | 17:05 Alexander Armstrong in Sri Lanka (S1) | 18:00 Food Factory (S3) | 18:30 Blue Planet II (S2) | 19:30 Alexander Armstrong in Sri Lanka (S1) | 20:20 Food Factory (S5) | 20:50 Food Factory (S5) | 21:15 Blue Planet II (S2) | 22:15 Engineering Reborn (S1) | 23:05 Snow Dogs: Into the Wild | 2024-05-28 00:05 Alexander Armstrong in Sri Lanka (S1) | 00:55 Food Factory (S5) | 01:20 Food Factory (S5) | 01:45 Blue Planet II (S2) | 02:45 Engineering Reborn (S1) | 03:35 Snow Dogs: Into the Wild | 04:30 Food Factory (S5) | 04:55 Food Factory (S5) | 05:20 Blue Planet II (S2) | 06:20 Engineering Reborn (S1) | 07:10 Food Factory (S5) | 07:35 Food Factory (S5) | 08:05 Eden: Untamed Planet (S1) | 09:00 Martin Clunes: Islands of the Pacific (S2) | 09:55 Australia's Sleep Revolution with Michael Mosley (S1) | 10:55 Running Wild with Bear Grylls (S3) | 11:45 Eden: Untamed Planet (S1) | 12:40 Martin Clunes: Islands of the Pacific (S2) | 13:35 Australia's Sleep Revolution with Michael Mosley (S1) | 14:35 Food Factory (S5) | 15:05 Food Factory (S5) | 15:35 Eden: Untamed Planet (S1) | 16:35 Martin Clunes: Islands of the Pacific (S2) | 17:30 Food Factory (S3) | 18:00 Food Factory (S3) | 18:30 Martin Clunes: Islands of the Pacific (S2) | 19:25 Australia's Sleep Revolution with Michael Mosley (S1) | 20:25 Food Factory (S5) | 20:50 Food Factory (S5) | 21:15 Eden: Untamed Planet (S1) | 22:10 Martin Clunes: Islands of the Pacific (S2) | 23:00 Alexander Armstrong in Sri Lanka (S1) | 23:50 Australia's Sleep Revolution with Michael Mosley (S1) | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
BBC Lifestyle (HD) | 2024-05-27 00:20 The Great Home Transformation (S1) | 01:15 Donal's Asian Baking Adventure (S1) | 01:40 Rachel Khoo: My Swedish Kitchen (S1) | 02:05 Cook Clever, Waste Less With Prue & Rupy (S1) | 02:30 Paul Hollywood Eats Japan (S1) | 03:25 Junior Bake Off (S8) | 04:15 The Great Home Transformation (S1) | 05:05 Paul Hollywood Eats Japan (S1) | 06:00 MasterChef: The Professionals (S14) | 07:00 Nigella's Cook, Eat, Repeat (S1) | 07:30 Rachel Khoo's Chocolat (S1) | 08:20 Junior Bake Off (S8) | 09:10 Your Home, Made Perfect (S3) | 10:10 Gordon, Gino and Fred's Road Trip (S3) | 11:05 Rachel Khoo's Chocolat (S1) | 11:55 Nigella's Cook, Eat, Repeat (S1) | 12:25 Junior Bake Off (S8) | 13:15 Gordon, Gino and Fred's Road Trip (S3) | 14:10 Your Home, Made Perfect (S3) | 15:10 MasterChef: The Professionals (S14) | 16:10 Rachel Khoo's Chocolat (S1) | 17:00 Your Home, Made Perfect (S3) | 18:00 MasterChef: The Professionals (S14) | 19:00 Junior Bake Off (S8) | 19:50 Nigella's Cook, Eat, Repeat (S1) | 20:20 Your Home, Made Perfect (S3) | 21:20 Rachel Khoo's Chocolat (S1) | 22:10 MasterChef: The Professionals (S14) | 23:10 Nigella's Cook, Eat, Repeat (S1) | 23:40 Junior Bake Off (S8) | 2024-05-28 00:30 Your Home, Made Perfect (S3) | 01:30 Cook Clever, Waste Less With Prue & Rupy (S1) | 02:00 Nigella's Cook, Eat, Repeat (S1) | 02:30 Rachel Khoo's Chocolat (S1) | 03:20 Junior Bake Off (S8) | 04:10 Your Home, Made Perfect (S3) | 05:10 Rachel Khoo's Chocolat (S1) | 06:00 MasterChef: The Professionals (S14) | 07:00 Gino's Italy: Secrets of the South (S1) | 07:25 Jamie Oliver: Cooking for Less (S1) | 08:15 Junior Bake Off (S8) | 09:05 Grand Designs (S20) | 10:00 Jamie Oliver: Cooking for Less (S1) | 10:50 Gino's Italy: Secrets of the South (S1) | 11:15 Amazing Hotels: Life Beyond the Lobby (S5) | 12:15 Donal's Asian Baking Adventure (S1) | 12:40 Junior Bake Off (S8) | 13:30 Jamie Oliver: Cooking for Less (S1) | 14:20 Grand Designs (S20) | 15:15 MasterChef: The Professionals (S14) | 16:15 Jamie Oliver: Cooking for Less (S1) | 17:05 Grand Designs (S20) | 18:00 MasterChef: The Professionals (S14) | 19:00 Junior Bake Off (S8) | 19:50 Gino's Italy: Secrets of the South (S1) | 20:15 Grand Designs (S20) | 21:10 Jamie Oliver: Cooking for Less (S1) | 22:00 MasterChef: The Professionals (S14) | 23:00 Gino's Italy: Secrets of the South (S1) | 23:25 Junior Bake Off (S8) | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
BBC News (HD) | 2024-05-27 00:00 BBC News | 00:30 Business Today | 01:00 BBC News | 01:30 Business Today | 02:00 BBC News | 02:30 Business Today | 03:00 BBC News | 03:30 Talking Business (r) | 04:00 BBC News | 05:30 HARDtalk (r) | 06:00 BBC News | 06:30 Business Today | 06:45 BBC News | 07:00 BBC News Now | 09:30 Business Today - NYSE Opening Bell | 09:45 BBC News Now | 10:00 Verified Live | 11:30 Business Today | 11:45 Verified Live | 12:30 Focus on Africa | 13:00 The World Today with Maryam Moshiri | 15:00 The Context | 17:00 BBC World News America | 17:30 BBC News | 18:00 Newsday | 18:30 Business Today | 18:45 Sportsday | 19:00 Newsday | 19:30 Business Today | 19:45 Sportsday (r) | 20:00 Newsday | 20:30 Business Today | 20:45 Sportsday (r) | 21:00 BBC News | 21:30 Business Today | 21:45 Sportsday (r) | 22:00 BBC News | 22:30 Talking Movies (r) | 23:00 BBC News | 23:30 HARDtalk | 2024-05-28 00:00 BBC News | 00:30 Business Today | 01:00 BBC News | 01:30 Business Today | 02:00 BBC News | 02:30 Business Today | 03:00 BBC News | 03:30 The Travel Show (r) | 04:00 BBC News | 05:30 HARDtalk (r) | 06:00 BBC News | 06:30 Business Today | 06:45 BBC News | 07:00 BBC News Now | 09:30 Business Today - NYSE Opening Bell | 09:45 BBC News Now | 10:00 Verified Live | 11:30 Business Today | 11:45 Verified Live | 12:30 Focus on Africa | 13:00 The World Today with Maryam Moshiri | 15:00 The Context | 17:00 BBC World News America | 17:30 HARDtalk (r) | 18:00 Newsday | 18:30 Business Today | 18:45 Sportsday | 19:00 Newsday | 19:30 Business Today | 19:45 Sportsday (r) | 20:00 Newsday | 20:30 Business Today | 20:45 Sportsday (r) | 21:00 BBC News | 21:30 Business Today | 21:45 Sportsday (r) | 22:00 BBC News | 22:30 The Media Show (r) | 23:00 BBC News | 23:30 HARDtalk | 2024-05-29 00:00 BBC News | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
beIN SPORTS (HD) | 2024-05-27 00:40 Formula 1 Highlights 2024: FORMULA 1 GRAND PRIX DE MONACO 2024 | 01:15 LaLiga Highlights 2023/24: MD 38 | 02:15 F1 Kids 2024: FORMULA 1 GRAND PRIX DE MONACO 2024 | 04:15 Formula 1 Highlights 2024: FORMULA 1 GRAND PRIX DE MONACO 2024 | 04:50 Roland Garros 2024 (2): Day 2 (Live) | 14:00 LaLiga Genuine 2024: Burgos | 14:20 Bundesliga 2023/24: Dusseldorf vs VfL Bochum (Live) | 16:30 Mini Match - LaLiga 2023/24: Real Madrid vs Real Betis | 17:00 Premier Padel 2024: Santiago P1 Day 1 Match 1 (Live) | 18:30 Premier Padel 2024: Santiago P1 Day 1 Match 2 (Live) | 20:00 Champions of Made In Italy: Juventus | 20:15 Mass Participation 2024 (Highlights): Trans Sahara Marathon, Morocco | 20:45 Super Lig 2023/24: Fenerbahce vs Istanbulspor | 22:35 Super Lig 2023/24: Konyaspor vs Galatasaray | 2024-05-28 00:25 MUTV 2023/24: Man City vs Man Utd | 01:55 MUTV: Match Day Review 2023/24: Man City vs Man Utd | 02:25 MUTV Highlights 2023/24: Brighton vs Man Utd | 02:55 Formula 1 Highlights 2024: FORMULA 1 GRAND PRIX DE MONACO 2024 | 03:30 British Superbike Championship Highlights 2024: Donington Park | 04:20 This Is Paris 2023/24: Episode Number 38 | 04:50 Roland Garros 2024 (2): Day 3 (Live) | 14:00 LaLiga Zap 2023/24: Episode Number 9 | 14:20 Bundesliga 2 2023/24: Wiesbaden vs Jahn Regensburg (Live) | 16:30 Premier Padel 2024: Santiago P1 Day 2 Match 6 (Live) | 18:00 Premier Padel 2024: Santiago P1 Day 2 Match 7 (Live) | 19:30 Premier Padel 2024: Santiago P1 Day 2 Match 1 | 21:00 Premier Padel 2024: Santiago P1 Day 2 Match 2 | 22:30 Premier Padel 2024: Santiago P1 Day 2 Match 3 | 2024-05-29 00:00 Premier Padel 2024: Santiago P1 Day 2 Match 4 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
beIN SPORTS 2 (HD) | 2024-05-27 00:30 Roland Garros Highlights 2024: Day 1 | 01:30 Best of RG 2024: Day 1 Match 1 | 03:00 Best of RG 2024: Day 1 Match 4 | 04:50 Roland Garros Highlights 2024: Day 1 | 05:50 Roland Garros 2024: Day 2 (Live) | 14:30 Roland Garros 2024: Night 2 (Live) | 16:30 Best of RG 2024: Day 2 Match 1 | 18:00 Best of RG 2024: Day 2 Match 2 | 20:00 Best of RG 2024: Day 2 Match 3 | 21:30 Roland Garros Highlights 2024: Day 2 | 22:30 Best of RG 2024: Day 2 Match 2 | 2024-05-28 00:30 Roland Garros Highlights 2024: Day 2 | 01:30 Best of RG 2024: Day 2 Match 1 | 03:00 Best of RG 2024: Day 2 Match 4 | 04:50 Roland Garros Highlights 2024: Day 2 | 05:50 Roland Garros 2024: Day 3 (Live) | 14:30 Roland Garros 2024: Night 3 (Live) | 16:30 Best of RG 2024: Day 3 Match 1 | 18:00 Best of RG 2024: Day 3 Match 2 | 20:00 Best of RG 2024: Day 3 Match 3 | 21:30 Roland Garros Highlights 2024: Day 3 | 22:30 Best of RG 2024: Day 3 Match 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
beIN SPORTS 3 (HD) | 2024-05-27 01:00 UEFA Europa League 2023/24: Marseille vs Benfica (QF, 2nd Leg) | 03:25 UEFA Europa Conference League 2023/24: Plzen vs Fiorentina (QF,1st Leg) | 05:15 UEFA Europa League 2023/24: Atalanta vs Leverkusen (Final) | 07:05 UEFA Champions League Magazine Show 2023/24: MD13 Preview | 07:35 UEFA Europa Conference League 2023/24: Fiorentina vs Club Brugge (SF, 1st Leg) | 09:25 UEFA Champions League 2023/24: Arsenal vs Bayern (QF, 1st Leg) | 11:15 UEFA Champions League 2023/24: Bayern vs Arsenal (QF,2nd Leg) | 13:05 UEFA Champions League 2023/24: Bayern vs Real Madrid (SF,1st Leg) | 14:55 UEFA Europa/Europa Conference League Magazine Show 2023/24: UECL Final Preview | 15:25 UEL Classic Matches: Bremen vs Valencia (2009/10) | 15:40 UEFA Europa Conference League 2023/24: Aston Villa vs Olympiacos (SF, 1st Leg) | 17:30 UEFA Youth League 2023/24: Atletico vs Celtic (MD4) | 19:20 UEFA Europa/Europa Conference League Magazine Show 2023/24: UECL Final Preview | 19:50 UEFA Europa Conference League 2023/24: Lille vs Aston Villa (QF,2nd Leg) | 22:30 UEFA Europa Conference League 2023/24: Aston Villa vs Olympiacos (SF, 1st Leg) | 2024-05-28 00:20 UEFA Europa League 2023/24: West Ham vs Leverkusen (QF, 2nd Leg) | 02:10 UEFA Youth League 2023/24: Milan vs PSG (MD4) | 04:00 UEFA Europa Conference League 2023/24: Fiorentina vs Plzen (QF,2nd Leg) | 06:20 UEFA Champions League Magazine Show 2023/24: MD13 Preview | 06:50 UEFA Europa/Europa Conference League Magazine Show 2023/24: UEL Season Review | 07:50 UEFA Europa/Europa Conference League Magazine Show 2023/24: UECL Final Preview | 08:20 UEFA Europa Conference League 2023/24: Club Brugge vs Fiorentina (SF, 2nd Leg) | 10:10 UEFA Champions League 2023/24: PSG vs Barcelona (QF, 1st Leg) | 12:00 UEFA Europa/Europa Conference League Magazine Show 2023/24: UECL Final Preview | 12:30 UEFA Europa Conference League 2023/24: Aston Villa vs Olympiacos (SF, 1st Leg) | 14:20 UEFA Champions League 2023/24: Dortmund vs PSG (SF,1st Leg) | 16:10 UEFA Europa Conference League 2023/24: Club Brugge vs Fiorentina (SF, 2nd Leg) | 18:00 UEFA Youth League 2023/24: Arsenal vs Sevilla (MD4) | 19:50 UEFA Europa Conference League 2023/24: Fiorentina vs Plzen (QF,2nd Leg) | 22:10 UEFA Europa Conference League 2023/24: Olympiacos vs Aston Villa (SF, 2nd Leg) | 2024-05-29 00:00 UEFA Europa League 2023/24: Marseille vs Atalanta (SF,1st Leg) | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
beIN SPORTS 4 (HD) | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
beIN SPORTS 5 (HD) | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Bloomberg TV (HD) | 2024-05-27 00:00 Bloomberg Horizons Middle East & Africa | 01:00 Bloomberg Daybreak: Europe | 02:00 Bloomberg Markets: Today | 04:00 The Pulse with Francine Lacqua | 05:00 Leaders with Lacqua | 05:30 Leaders with Lacqua | 06:00 Leaders with Lacqua | 06:30 Leaders with Lacqua | 07:00 Bloomberg Screentime: Culture. Business. Technology. Converged | 07:30 Next Big Risk | 08:30 Hello World | 09:00 Hello World | 09:30 Hello World | 10:00 The Circuit | 10:30 The Circuit | 11:00 The Circuit | 11:30 The Circuit | 12:00 Bloomberg Originals | 12:30 Power Players | 13:00 Bloomberg Investigates | 13:30 The Businessweek Show | 14:00 The Circuit | 14:30 Power Players | 15:00 Bloomberg Investigates | 16:00 The Businessweek Show | 16:30 The Circuit | 17:00 Hello World | 17:30 Hello World | 18:00 Bloomberg Originals | 18:30 Power Players | 19:00 Bloomberg Daybreak: Australia | 20:00 Bloomberg Daybreak: Asia | 21:00 Bloomberg: The China Show | 23:00 Bloomberg Markets: Asia | 2024-05-28 00:00 Bloomberg Horizons Middle East & Africa | 01:00 Bloomberg Daybreak: Europe | 02:00 Bloomberg Markets: Today | 04:00 The Pulse with Francine Lacqua | 05:00 Bloomberg Brief | 06:00 Bloomberg Surveillance | 09:00 Bloomberg: The Open | 10:00 Bloomberg Markets | 11:00 Bloomberg Technology | 12:00 Bloomberg Crypto | 12:30 Bloomberg Markets | 13:00 Bloomberg: Balance of Power | 14:00 Bloomberg BusinessWeek | 15:00 Bloomberg Markets: The Close | 17:00 Bloomberg: Balance of Power | 18:00 Bloomberg Investigates | 18:30 Bloomberg Investigates | 19:00 Bloomberg Daybreak: Australia | 20:00 Bloomberg Daybreak: Asia | 21:00 Bloomberg: The China Show | 23:00 Bloomberg Markets: Asia | 2024-05-29 00:00 Bloomberg Horizons Middle East & Africa | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Boomerang (HD) | 2024-05-27 00:00 Esme & Roy | 00:30 Interstellar Ella | 01:00 Ranger Rob | 01:30 Bugs Bunny Builders | 02:00 Batwheels | 03:00 Baby Looney Tunes | 03:30 Tangranimals | 04:00 Interstellar Ella | 04:30 Lucas The Spider | 05:00 Esme & Roy | 05:30 Mecha Builders | 06:00 Batwheels | 06:30 Bugs Bunny Builders | 07:00 Mittens & Pants | 07:30 Batwheels | 08:30 Tangranimals | 09:00 Lucas The Spider | 10:00 Mush Mush And The Mushables | 11:00 Batwheels | 12:00 Esme & Roy | 13:00 Bugs Bunny Builders | 14:00 Monchhichi Tribe | 15:00 Baby Looney Tunes | 16:00 Lucas The Spider | 17:00 Mumfie | 18:00 Baby Looney Tunes | 19:00 Bugs Bunny Builders | 19:30 Mittens & Pants | 20:00 Interstellar Ella | 20:30 Tangranimals | 21:00 Mecha Builders | 21:30 Mecha Builders | 22:00 Batwheels | 23:00 Mush Mush And The Mushables | 23:30 Dino Ranch | 2024-05-28 00:00 Esme & Roy | 00:30 Interstellar Ella | 01:00 Ranger Rob | 01:30 Bugs Bunny Builders | 02:00 Batwheels | 03:00 Baby Looney Tunes | 03:30 Tangranimals | 04:00 Interstellar Ella | 04:30 Lucas The Spider | 05:00 Esme & Roy | 05:30 Mecha Builders | 06:00 Batwheels | 06:30 Bugs Bunny Builders | 07:00 Mittens & Pants | 07:30 Batwheels | 08:30 Tangranimals | 09:00 Lucas The Spider | 10:00 Mush Mush And The Mushables | 11:00 Batwheels | 12:00 Esme & Roy | 13:00 Bugs Bunny Builders | 14:00 Monchhichi Tribe | 15:00 Baby Looney Tunes | 16:00 Lucas The Spider | 17:00 Mumfie | 18:00 Baby Looney Tunes | 19:00 Bugs Bunny Builders | 19:30 Mittens & Pants | 20:00 Interstellar Ella | 20:30 Tangranimals | 21:00 Mecha Builders | 21:30 Mecha Builders | 22:00 Batwheels | 23:00 Mush Mush And The Mushables | 23:30 Dino Ranch | 2024-05-29 00:00 Esme & Roy | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
BRTV International | 2024-05-27 00:42 节目导视 | 00:45 暖暖的味道 | 01:15 节目导视 | 01:17 健康北京 | 01:47 节目导视 | 01:49 每日文艺播报 | 02:04 节目导视 | 02:07 这里是北京 | 02:25 档案 | 03:07 节目导视 | 03:08 大先生第一季 | 03:58 节目导视 | 04:01 档案精选 | 04:46 节目导视 | 04:48 文化之约 | 05:18 金融化午餐会 | 05:48 节目导视 | 05:50 文化者传承 | 06:32 节目导视 | 06:34 养生堂 | 07:24 节目导视 | 07:27 暖暖的味道 | 07:57 节目导视 | 08:00 健康北京 | 08:30 节目导视 | 08:32 每日文艺播报 | 08:47 节目导视 | 08:50 这里是北京 | 09:08 档案 | 09:50 节目导视 | 09:51 大先生第一季 | 10:41 节目导视 | 10:44 档案精选 | 11:29 节目导视 | 11:31 文化之约 | 12:01 金融街午餐会 | 12:31 节目导视 | 12:33 文化传承者 | 13:15 节目导视 | 13:17 暖暖的味道 | 13:47 健康北京 | 14:17 节目导视 | 14:19 文化之约 | 14:49 金融午餐会 | 15:19 节目导视 | 15:22 档案精选 | 16:07 节目导视 | 16:10 每日文艺播报 | 16:25 文化传承者 | 17:07 节目导视 | 17:10 养生堂 | 18:00 节目导视 | 18:03 暖暖的味道 | 18:33 节目导视 | 18:35 健康北京 | 19:05 节目导视 | 19:07 每日文艺播报 | 19:22 节目导视 | 19:25 这里是北京 | 19:43 记忆 | 20:25 节目导视 | 20:26 新闻50+ | 21:16 节目导视 | 21:19 档案精选 | 22:04 节目导视 | 22:06 文化之约 | 22:36 数说北京 | 23:06 节目导视 | 23:08 生命缘 | 23:50 节目导视 | 23:52 养生堂 | 2024-05-28 00:42 节目导视 | 00:45 暖暖的味道 | 01:15 节目导视 | 01:17 健康北京 | 01:47 节目导视 | 01:49 每日文艺播报 | 02:04 节目导视 | 02:07 这里是北京 | 02:25 记忆 | 03:07 节目导视 | 03:08 新闻50+ | 03:58 节目导视 | 04:01 档案精选 | 04:46 节目导视 | 04:48 文化之约 | 05:18 数说北京 | 05:48 节目导视 | 05:50 生命缘 | 06:32 节目导视 | 06:34 养生堂 | 07:24 节目导视 | 07:27 暖暖的味道 | 07:57 节目导视 | 08:00 健康北京 | 08:30 节目导视 | 08:32 每日文艺播报 | 08:47 节目导视 | 08:50 这里是北京 | 09:08 记忆 | 09:50 节目导视 | 09:51 新闻50+ | 10:41 节目导视 | 10:44 档案精选 | 11:29 节目导视 | 11:31 文化之约 | 12:01 数说北京 | 12:31 节目导视 | 12:33 生命缘 | 13:15 节目导视 | 13:17 暖暖的味道 | 13:47 健康北京 | 14:17 节目导视 | 14:19 文化之约 | 14:49 数说北京 | 15:19 节目导视 | 15:22 档案精选 | 16:07 节目导视 | 16:10 每日文艺播报 | 16:25 生命缘 | 17:07 节目导视 | 17:10 养生堂 | 18:00 节目导视 | 18:03 暖暖的味道 | 18:33 节目导视 | 18:35 健康北京 | 19:05 节目导视 | 19:07 每日文艺播报 | 19:22 节目导视 | 19:25 这里是北京 | 19:43 记忆 | 20:25 节目导视 | 20:26 新闻50+ | 21:16 节目导视 | 21:19 档案精选 | 22:04 节目导视 | 22:06 文化之约 | 22:36 一师亦友 | 23:06 节目导视 | 23:08 我们读书吧 | 23:50 节目导视 | 23:52 养生堂 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
C+I (HD) | 2024-05-27 00:20 Witness To Murder: Digital Evidence | 01:15 My Crazy Ex (S4) | 02:10 Surviving Jeffrey Epstein (S1) | 03:05 Cruise Ship Killers (S1) | 04:00 Fatal Vows (S6) | 04:55 See No Evil (S6) | 05:45 Cold Case Files (S2) | 06:35 Cold Case Files (S2) | 07:25 American Justice | 08:15 American Justice | 09:05 BTK: Confession Of A Serial Killer | 09:55 First Blood (S1) | 10:45 I Love You... But I Lied (S1) | 11:35 The Pickup Truck Killer | 12:30 BTK: Confession Of A Serial Killer | 13:20 First Blood (S1) | 14:15 I Love You... But I Lied (S1) | 15:10 See No Evil (S6) | 16:05 Cold Case Files (S2) | 17:00 Cold Case Files (S2) | 18:00 American Justice | 18:50 American Justice | 19:45 The Pickup Truck Killer | 20:40 See No Evil (S6) | 21:35 Cold Case Files (S2) | 22:30 Cold Case Files (S2) | 23:25 BTK: Confession Of A Serial Killer | 2024-05-28 00:20 First Blood (S1) | 01:15 First Blood (S1) | 02:10 American Justice | 03:05 American Justice | 04:00 The Pickup Truck Killer | 04:55 See No Evil (S6) | 05:45 Interrogation Raw (S1) | 06:35 Green Eyed Killers (S2) | 07:25 #TextMeWhenYouGetHome (S1) | 08:15 Fatal Vows (S6) | 09:05 First Blood (S1) | 09:55 Butchers Of The Bayou | 10:45 Who Killed Tupac? (S1) | 11:35 I Killed My BFF (S3) | 12:25 First Blood (S1) | 13:20 Butchers Of The Bayou | 14:15 Who Killed Tupac? (S1) | 15:10 See No Evil (S6) | 16:05 Interrogation Raw (S1) | 17:00 Green Eyed Killers (S2) | 18:00 #TextMeWhenYouGetHome (S1) | 18:50 Fatal Vows (S6) | 19:45 Celebrity Ghost Stories (S1) | 20:40 See No Evil (S6) | 21:35 Interrogation Raw (S1) | 22:30 Green Eyed Killers (S2) | 23:25 First Blood (S1) | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Cartoon Network (HD) | 2024-05-27 00:00 Mechamato | 00:30 Hero Inside | 01:00 Teen Titans Go! | 01:35 Lamput | 02:00 The Amazing World Of Gumball | 02:30 Mechamato | 02:55 Teen Titans Go! | 03:30 Adventure Time | 04:00 Looney Tunes Cartoons | 04:30 Lamput | 05:00 Teen Titans Go! | 05:35 We Bare Bears | 06:00 Craig Of The Creek | 06:35 Unikitty | 07:00 Mechamato | 07:30 Hero Inside | 08:00 Teen Titans Go! | 08:35 Mr. Bean: The Animated Series | 09:00 Lego Dreamzzz | 09:25 Chowder | 10:00 Steven Universe | 11:00 Batman: The Brave And The Bold | 11:30 Batman: The Brave And The Bold | 12:00 Grizzy And The Lemmings | 13:00 The Powerpuff Girls | 14:00 Steven Universe | 15:00 Regular Show | 16:00 Ben 10 | 17:00 Chowder | 18:00 Grizzy And The Lemmings | 19:00 Boy Girl Dog Cat Mouse Cheese | 19:35 The Amazing World Of Gumball | 20:00 Mechamato | 20:25 Mini Beat Power Rockers | 21:00 Teen Titans Go! | 21:35 Looney Tunes Cartoons | 22:00 Mr. Bean: The Animated Series | 22:30 We Bare Bears | 23:00 Craig Of The Creek | 23:35 Unikitty | 2024-05-28 00:00 Mechamato | 00:30 Hero Inside | 01:00 Teen Titans Go! | 01:35 Lamput | 02:00 The Amazing World Of Gumball | 02:30 Mechamato | 02:55 Teen Titans Go! | 03:30 Adventure Time | 04:00 Looney Tunes Cartoons | 04:30 Lamput | 05:00 Teen Titans Go! | 05:35 We Bare Bears | 06:00 Craig Of The Creek | 06:35 Unikitty | 07:00 Mechamato | 07:30 Hero Inside | 08:00 Teen Titans Go! | 08:35 Mr. Bean: The Animated Series | 09:00 Lego Dreamzzz | 09:25 Chowder | 10:00 Steven Universe | 11:00 Batman: The Brave And The Bold | 11:30 Batman: The Brave And The Bold | 12:00 Grizzy And The Lemmings | 13:00 The Powerpuff Girls | 14:00 Steven Universe | 15:00 Regular Show | 16:00 Ben 10 | 17:00 Chowder | 18:00 Grizzy And The Lemmings | 19:00 Boy Girl Dog Cat Mouse Cheese | 19:35 The Amazing World Of Gumball | 20:00 Mechamato | 20:25 Mini Beat Power Rockers | 21:00 Teen Titans Go! | 21:35 Looney Tunes Cartoons | 22:00 Mr. Bean: The Animated Series | 22:30 We Bare Bears | 23:00 Craig Of The Creek | 23:35 Unikitty | 2024-05-29 00:00 Mechamato | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
CBeebies (HD) | 2024-05-27 00:00 Teletubbies (S1) | 00:10 Yakka Dee (S4) | 00:15 Pop Paper City (S1) | 00:25 Messy goes to OKIDO (S1) | 00:40 Kazoops! (S1) | 00:50 Bluey (S1) | 01:00 Hey Duggee (S2) | 01:07 Hey Duggee (S2) | 01:14 Hey Duggee (S2) | 01:20 Go Jetters (S1) | 01:30 Go Jetters (S1) | 01:45 Bluey (S1) | 01:52 Bluey (S1) | 02:00 Andy's Safari Adventures (S1) | 02:15 Grace's Amazing Machines (S2) | 02:30 Swashbuckle (S6) | 02:55 Hey Duggee (S4) | 03:02 Hey Duggee (S4) | 03:09 Hey Duggee (S4) | 03:15 Go Jetters (S1) | 03:25 Go Jetters (S1) | 03:40 Thomas & Friends (S16) | 03:50 Sarah and Duck (S2) | 03:57 Sarah and Duck (S2) | 04:05 Nelly and Nora (S1) | 04:10 Dog Loves Books (S1) | 04:20 Kazoops! (S1) | 04:25 JoJo & Gran Gran (S1) | 04:38 Tinpo (S1) | 04:45 Tinpo (S1) | 04:50 Bluey (S2) | 05:00 Hey Duggee (S4) | 05:07 Hey Duggee (S4) | 05:14 Hey Duggee (S4) | 05:20 Go Jetters (S1) | 05:30 Go Jetters (S1) | 05:45 Supertato (S1) | 05:52 Supertato (S1) | 06:00 Teletubbies (S1) | 06:10 Yakka Dee (S4) | 06:15 Pop Paper City (S1) | 06:25 Messy goes to OKIDO (S1) | 06:40 Kazoops! (S1) | 06:50 Bluey (S1) | 07:00 Hey Duggee (S2) | 07:07 Hey Duggee (S2) | 07:14 Hey Duggee (S2) | 07:20 Go Jetters (S1) | 07:30 Go Jetters (S1) | 07:45 Bluey (S1) | 07:52 Bluey (S1) | 08:00 Andy's Safari Adventures (S1) | 08:15 Grace's Amazing Machines (S2) | 08:30 Swashbuckle (S6) | 08:55 Hey Duggee (S4) | 09:02 Hey Duggee (S4) | 09:09 Hey Duggee (S4) | 09:15 Go Jetters (S1) | 09:25 Go Jetters (S1) | 09:40 Thomas & Friends (S16) | 09:50 Sarah and Duck (S2) | 09:57 Sarah and Duck (S2) | 10:05 Nelly and Nora (S1) | 10:10 Dog Loves Books (S1) | 10:20 Kazoops! (S1) | 10:25 JoJo & Gran Gran (S1) | 10:38 Tinpo (S1) | 10:45 Tinpo (S1) | 10:50 Bluey (S2) | 11:00 Hey Duggee (S4) | 11:07 Hey Duggee (S4) | 11:14 Hey Duggee (S4) | 11:20 Go Jetters (S1) | 11:30 Go Jetters (S1) | 11:45 Supertato (S1) | 11:52 Supertato (S1) | 12:00 Teletubbies (S1) | 12:10 Yakka Dee (S4) | 12:15 Pop Paper City (S1) | 12:25 Messy goes to OKIDO (S1) | 12:40 Kazoops! (S1) | 12:50 Bluey (S1) | 13:00 Hey Duggee (S2) | 13:07 Hey Duggee (S2) | 13:14 Hey Duggee (S2) | 13:20 Go Jetters (S1) | 13:30 Go Jetters (S1) | 13:45 Bluey (S1) | 13:52 Bluey (S1) | 14:00 Andy's Safari Adventures (S1) | 14:15 Grace's Amazing Machines (S2) | 14:30 Swashbuckle (S6) | 14:55 Hey Duggee (S4) | 15:02 Hey Duggee (S4) | 15:09 Hey Duggee (S4) | 15:15 Go Jetters (S1) | 15:25 Go Jetters (S1) | 15:40 Thomas & Friends (S16) | 15:50 Sarah and Duck (S2) | 15:57 Sarah and Duck (S2) | 16:05 Nelly and Nora (S1) | 16:10 Dog Loves Books (S1) | 16:20 Kazoops! (S1) | 16:25 JoJo & Gran Gran (S1) | 16:38 Tinpo (S1) | 16:45 Tinpo (S1) | 16:50 Bluey (S2) | 17:00 Hey Duggee (S4) | 17:07 Hey Duggee (S4) | 17:14 Hey Duggee (S4) | 17:20 Go Jetters (S1) | 17:30 Go Jetters (S1) | 17:45 Supertato (S1) | 17:52 Supertato (S1) | 18:00 Teletubbies (S1) | 18:10 Yakka Dee (S4) | 18:15 Pop Paper City (S1) | 18:25 Messy goes to OKIDO (S1) | 18:40 Kazoops! (S1) | 18:50 Bluey (S1) | 19:00 Hey Duggee (S2) | 19:07 Hey Duggee (S2) | 19:14 Hey Duggee (S2) | 19:20 Go Jetters (S2) | 19:30 Go Jetters (S1) | 19:45 Bluey (S1) | 19:52 Bluey (S1) | 20:00 Andy's Safari Adventures (S1) | 20:15 Grace's Amazing Machines (S2) | 20:30 Swashbuckle (S6) | 20:55 Hey Duggee (S4) | 21:02 Hey Duggee (S4) | 21:09 Hey Duggee (S4) | 21:15 Go Jetters (S1) | 21:25 Go Jetters (S1) | 21:40 Thomas & Friends (S16) | 21:50 Sarah and Duck (S2) | 21:57 Sarah and Duck (S2) | 22:05 Nelly and Nora (S1) | 22:10 Dog Loves Books (S1) | 22:20 Kazoops! (S1) | 22:25 JoJo & Gran Gran (S1) | 22:38 Tinpo (S1) | 22:45 Tinpo (S1) | 22:50 Bluey (S2) | 23:00 Hey Duggee (S4) | 23:07 Hey Duggee (S4) | 23:14 Hey Duggee (S4) | 23:20 Go Jetters (S1) | 23:30 Go Jetters (S1) | 23:45 Supertato (S1) | 23:52 Supertato (S1) | 2024-05-28 00:00 Teletubbies (S1) | 00:10 Yakka Dee (S4) | 00:15 Pop Paper City (S1) | 00:25 Messy goes to OKIDO (S1) | 00:40 Kazoops! (S1) | 00:50 Bluey (S1) | 01:00 Hey Duggee (S2) | 01:07 Hey Duggee (S2) | 01:14 Hey Duggee (S2) | 01:20 Go Jetters (S2) | 01:30 Go Jetters (S1) | 01:45 Bluey (S1) | 01:52 Bluey (S1) | 02:00 Andy's Safari Adventures (S1) | 02:15 Grace's Amazing Machines (S2) | 02:30 Swashbuckle (S6) | 02:55 Hey Duggee (S4) | 03:02 Hey Duggee (S4) | 03:09 Hey Duggee (S4) | 03:15 Go Jetters (S1) | 03:25 Go Jetters (S1) | 03:40 Thomas & Friends (S16) | 03:50 Sarah and Duck (S2) | 03:57 Sarah and Duck (S2) | 04:05 Nelly and Nora (S1) | 04:10 Dog Loves Books (S1) | 04:20 Kazoops! (S1) | 04:25 JoJo & Gran Gran (S1) | 04:38 Tinpo (S1) | 04:45 Tinpo (S1) | 04:50 Bluey (S2) | 05:00 Hey Duggee (S4) | 05:07 Hey Duggee (S4) | 05:14 Hey Duggee (S4) | 05:20 Go Jetters (S1) | 05:30 Go Jetters (S1) | 05:45 Supertato (S1) | 05:52 Supertato (S1) | 06:00 Teletubbies (S1) | 06:10 Yakka Dee (S4) | 06:15 Pop Paper City (S1) | 06:25 Messy goes to OKIDO (S1) | 06:40 Kazoops! (S1) | 06:50 Bluey (S1) | 07:00 Hey Duggee (S2) | 07:07 Hey Duggee (S2) | 07:14 Hey Duggee (S2) | 07:20 Go Jetters (S2) | 07:30 Go Jetters (S1) | 07:45 Bluey (S1) | 07:52 Bluey (S1) | 08:00 Andy's Safari Adventures (S1) | 08:15 Grace's Amazing Machines (S2) | 08:30 Swashbuckle (S6) | 08:55 Hey Duggee (S4) | 09:02 Hey Duggee (S4) | 09:09 Hey Duggee (S4) | 09:15 Go Jetters (S1) | 09:25 Go Jetters (S1) | 09:40 Thomas & Friends (S16) | 09:50 Sarah and Duck (S2) | 09:57 Sarah and Duck (S2) | 10:05 Nelly and Nora (S1) | 10:10 Dog Loves Books (S1) | 10:20 Kazoops! (S1) | 10:25 JoJo & Gran Gran (S1) | 10:38 Tinpo (S1) | 10:45 Tinpo (S1) | 10:50 Bluey (S2) | 11:00 Hey Duggee (S4) | 11:07 Hey Duggee (S4) | 11:14 Hey Duggee (S4) | 11:20 Go Jetters (S1) | 11:30 Go Jetters (S1) | 11:45 Supertato (S1) | 11:52 Supertato (S1) | 12:00 Teletubbies (S1) | 12:10 Yakka Dee (S4) | 12:15 Pop Paper City (S1) | 12:25 Messy goes to OKIDO (S1) | 12:40 Kazoops! (S1) | 12:50 Bluey (S1) | 13:00 Hey Duggee (S2) | 13:07 Hey Duggee (S2) | 13:14 Hey Duggee (S2) | 13:20 Go Jetters (S2) | 13:30 Go Jetters (S1) | 13:45 Bluey (S1) | 13:52 Bluey (S1) | 14:00 Andy's Safari Adventures (S1) | 14:15 Grace's Amazing Machines (S2) | 14:30 Swashbuckle (S6) | 14:55 Hey Duggee (S4) | 15:02 Hey Duggee (S4) | 15:09 Hey Duggee (S4) | 15:15 Go Jetters (S1) | 15:25 Go Jetters (S1) | 15:40 Thomas & Friends (S16) | 15:50 Sarah and Duck (S2) | 15:57 Sarah and Duck (S2) | 16:05 Nelly and Nora (S1) | 16:10 Dog Loves Books (S1) | 16:20 Kazoops! (S1) | 16:25 JoJo & Gran Gran (S1) | 16:38 Tinpo (S1) | 16:45 Tinpo (S1) | 16:50 Bluey (S2) | 17:00 Hey Duggee (S4) | 17:07 Hey Duggee (S4) | 17:14 Hey Duggee (S4) | 17:20 Go Jetters (S1) | 17:30 Go Jetters (S1) | 17:45 Supertato (S1) | 17:52 Supertato (S1) | 18:00 Teletubbies (S1) | 18:10 Yakka Dee (S4) | 18:15 Pop Paper City (S1) | 18:25 Messy goes to OKIDO (S1) | 18:40 Kazoops! (S1) | 18:50 Bluey (S1) | 19:00 Hey Duggee (S2) | 19:07 Hey Duggee (S2) | 19:14 Hey Duggee (S2) | 19:20 Go Jetters (S2) | 19:30 Go Jetters (S2) | 19:45 Bluey (S1) | 19:52 Bluey (S1) | 20:00 Andy's Safari Adventures (S1) | 20:15 Grace's Amazing Machines (S2) | 20:30 Swashbuckle (S6) | 20:55 Hey Duggee (S4) | 21:02 Hey Duggee (S4) | 21:09 Hey Duggee (S4) | 21:15 Go Jetters (S1) | 21:25 Go Jetters (S1) | 21:40 Thomas & Friends (S16) | 21:50 Sarah and Duck (S2) | 21:57 Sarah and Duck (S2) | 22:05 Nelly and Nora (S1) | 22:10 Dog Loves Books (S1) | 22:20 Kazoops! (S1) | 22:25 JoJo & Gran Gran (S1) | 22:38 Tinpo (S1) | 22:45 Tinpo (S1) | 22:50 Bluey (S2) | 23:00 Hey Duggee (S4) | 23:07 Hey Duggee (S4) | 23:14 Hey Duggee (S4) | 23:20 Go Jetters (S1) | 23:30 Go Jetters (S1) | 23:45 Supertato (S1) | 23:52 Supertato (S1) | 2024-05-29 00:00 Teletubbies (S1) |
CCM | 2024-05-27 00:00 滿天神佛 / Ghosts Galore | 01:45 鑽石艷盜 / The Venus' Tear Diamond | 03:40 南北少林 / Martial Arts of Shaolin | 05:20 寶蓮燈 / The Lotus Lamp | 07:10 獨臂刀王 / Return of the One-armed Swordsman | 09:00 情人石 / Lover's Rock | 10:40 盜皇陵 / The Imperial Tomb Raiders | 12:00 錯點鴛鴦 / Love With The Perfect Stranger | 13:40 楚留香之幽靈山莊 / Perils Of The Sentimental Swordsman | 15:15 故都春夢 / Between Tears and Smiles | 17:30 南北獅王 / Lion VS Lion | 19:25 獨臂刀 / One-armed Swordsman | 21:25 潘金蓮 / THE AMOROUS LOTUS PAN | 22:50 魔殿屠龍 / The Hidden Power Of Dragon Sabre | 2024-05-28 00:25 烏龍濟公 / The Mad Monk Strikes Again | 02:05 琴劍恩仇 / The Sword And The Lute | 03:40 萬古流芳 / The Grand Substitution | 05:40 楊過與小龍女 / Little Dragon Maiden | 07:20 青春萬歲 / The Singing Escort | 09:00 金毛獅王 / The Golden Lion | 10:35 遺產五億圓 / The 5 Billion Dollar Legacy | 12:15 雙俠 / The Deadly Duo | 13:45 女巡按 / The Pearl Phoenix | 15:30 封神劫 / Usurpers Of Emperor's Power | 17:05 沖霄樓 / House of Traps | 18:45 椰林春戀 / Tropicana Interlude | 20:30 霹靂十傑 / Disciples of the 36th Chamber | 22:10 江山美人 / The Kingdom and the Beauty | 23:55 諜網嬌娃 / Operation Lipstick | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
CCTV Entertainment | 2024-05-27 00:37 星光大道-2023-64 | 01:54 开讲啦-2023-39 | 02:43 甜蜜-(高清文件)-12/38 | 03:29 甜蜜-(高清文件)-13/38 | 04:15 甜蜜-(高清文件)-14/38 | 05:03 健康之路-2024-111 | 05:43 回家吃饭-2024-61 | 06:09 灿烂的季节-(高清文件)-35/40 | 06:55 灿烂的季节-(高清文件)-36/40 | 07:41 越战越勇-2024-12 | 09:00 综艺喜乐汇-2023-519 | 09:50 百家讲坛-2024-36 | 10:30 甜蜜-(高清文件)-15/38 | 11:16 甜蜜-(高清文件)-16/38 | 12:02 甜蜜-(高清文件)-17/38 | 12:49 跟着书本去旅行-2024-26 | 13:09 开门大吉-2023-47 | 14:28 灿烂的季节-(高清文件)-35/40 | 15:14 灿烂的季节-(高清文件)-36/40 | 16:01 越战越勇-2024-12 | 17:18 百家讲坛-2024-36 | 17:58 甜蜜-(高清文件)-15/38 | 18:44 甜蜜-(高清文件)-16/38 | 19:30 甜蜜-(高清文件)-17/38 | 20:17 综艺喜乐汇-2023-519 | 21:07 回家吃饭-2024-62 | 21:34 开门大吉-2023-47 | 22:51 灿烂的季节-(高清文件)-35/40 | 23:37 灿烂的季节-(高清文件)-36/40 | 2024-05-28 00:24 越战越勇-2024-12 | 01:43 百家讲坛-2024-36 | 02:23 甜蜜-(高清文件)-15/38 | 03:09 甜蜜-(高清文件)-16/38 | 03:55 甜蜜-(高清文件)-17/38 | 04:46 综艺喜乐汇-2023-519 | 05:37 回家吃饭-2024-62 | 06:03 灿烂的季节-(高清文件)-37/40 | 06:49 灿烂的季节-(高清文件)-38/40 | 07:36 回声嘹亮-2023-31 | 08:27 综艺喜乐汇-2023-528 | 09:17 百家讲坛-2024-37 | 09:58 甜蜜-(高清文件)-18/38 | 10:44 甜蜜-(高清文件)-19/38 | 11:30 甜蜜-(高清文件)-20/38 | 12:18 欢乐大猜想-2023-47 | 13:16 健康之路-2024-112 | 13:56 回家吃饭-2024-62 | 14:28 灿烂的季节-(高清文件)-37/40 | 15:14 灿烂的季节-(高清文件)-38/40 | 16:01 回声嘹亮-2023-31 | 16:51 百家讲坛-2024-37 | 17:31 健康之路-2024-113 | 18:12 甜蜜-(高清文件)-18/38 | 18:58 甜蜜-(高清文件)-19/38 | 19:44 甜蜜-(高清文件)-20/38 | 20:31 综艺喜乐汇-2023-528 | 21:21 欢乐大猜想-2023-47 | 22:19 百家讲坛-2024-37 | 23:01 灿烂的季节-(高清文件)-37/40 | 23:47 灿烂的季节-(高清文件)-38/40 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
CCTV-4 (HD) | 2024-05-27 00:00 中国新闻 / China News | 01:00 广告 / Advertisements | 01:05 电视剧:远方的山楂树 / Classical Theater | 01:50 广告 / Advertisements | 01:55 电视剧:远方的山楂树 / Classical Theater | 04:10 广告 / Advertisements | 04:15 电视剧:远方的山楂树 / Classical Theater | 05:00 记住乡愁-片段展播 / Nostalgia | 05:10 广告 / Advertisements | 05:15 远方的家 / On the Way | 06:00 中国新闻 / China News (Live) | 06:30 中国文艺 / China Showbiz | 07:00 中国新闻 / China News (Live) | 07:30 今日亚洲 / Asia Today | 08:00 国家记忆 / Memory of China | 08:30 海峡两岸 / Across the Strait | 09:00 中国新闻 / China News | 09:30 今日关注 / Focus Today | 10:00 走遍中国 / Around China | 10:30 新闻联播 / Network News | 11:00 广告 / Advertisements | 11:05 电视剧:远方的山楂树 / Classical Theater | 13:20 收视指南 / TV Guide | 13:25 中国文艺 / China Showbiz | 13:55 收视指南 / TV Guide | 14:00 新闻联播 / Network News | 14:30 走遍中国 / Around China | 15:00 中国新闻 / China News | 15:10 远方的家 / On the Way | 15:55 收视指南 / TV Guide | 16:00 中国新闻 / China News | 16:30 今日关注 / Focus Today | 17:00 国家记忆 / Memory of China | 17:30 走遍中国 / Around China | 18:00 海峡两岸 / Across the Strait | 18:30 今日亚洲 / Asia Today | 19:00 中国新闻 / China News (Live) | 19:30 今日关注 / Focus Today | 20:00 今日环球 / Global News | 21:00 健康中国 / Health China | 22:00 中国新闻 / China News | 22:10 广告 / Advertisements | 22:13 远方的家 / On the Way | 22:58 收视指南 / TV Guide | 23:00 国家记忆 / Memory of China | 23:30 海峡两岸 / Across the Strait | 2024-05-28 00:00 中国新闻 / China News | 01:00 广告 / Advertisements | 01:05 电视剧:远方的山楂树 / Classical Theater | 01:50 广告 / Advertisements | 01:55 电视剧:远方的山楂树 / Classical Theater | 04:10 广告 / Advertisements | 04:15 电视剧:远方的山楂树 / Classical Theater | 05:00 记住乡愁-片段展播 / Nostalgia | 05:10 广告 / Advertisements | 05:15 远方的家 / On the Way | 06:00 中国新闻 / China News (Live) | 06:30 中国文艺 / China Showbiz | 07:00 中国新闻 / China News (Live) | 07:30 今日亚洲 / Asia Today | 08:00 国家记忆 / Memory of China | 08:30 海峡两岸 / Across the Strait | 09:00 中国新闻 / China News | 09:30 今日关注 / Focus Today | 10:00 走遍中国 / Around China | 10:30 新闻联播 / Network News | 11:00 广告 / Advertisements | 11:05 电视剧:远方的山楂树 / Classical Theater | 13:20 收视指南 / TV Guide | 13:25 中国文艺 / China Showbiz | 13:55 收视指南 / TV Guide | 14:00 新闻联播 / Network News | 14:30 走遍中国 / Around China | 15:00 中国新闻 / China News | 15:10 远方的家 / On the Way | 15:55 收视指南 / TV Guide | 16:00 中国新闻 / China News | 16:30 今日关注 / Focus Today | 17:00 国家记忆 / Memory of China | 17:30 走遍中国 / Around China | 18:00 海峡两岸 / Across the Strait | 18:30 今日亚洲 / Asia Today | 19:00 中国新闻 / China News (Live) | 19:30 今日关注 / Focus Today | 20:00 今日环球 / Global News | 21:00 今日亚洲 / Asia Today | 21:30 中国文艺 / China Showbiz | 22:00 中国新闻 / China News | 22:10 广告 / Advertisements | 22:13 远方的家 / On the Way | 22:58 收视指南 / TV Guide | 23:00 国家记忆 / Memory of China | 23:30 海峡两岸 / Across the Strait | 2024-05-29 00:00 中国新闻 / China News | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Celestial Movies(HD) | 2024-05-27 00:05 城市猎人 / City Hunter | 01:45 金鸡 / Golden Chicken | 03:30 功夫灌篮 / Kung Fu Dunk | 05:15 头文字 D / Initial D | 07:10 射鵰英雄传之东成西就 / The Eagle Shooting Heroes | 09:00 黄飞鸿之西域雄狮 / Once Upon A Time In China And America | 10:40 阿修罗 / Saga Of The Phoenix | 12:20 赌侠2002 / Conman 2002, The | 14:00 地下铁 / Sound of Colors | 15:40 孔雀王子 / Peacock King | 17:10 重案组 / Crime Story | 18:55 生死恋 / Love and Let Love! | 20:25 赌侠 1999 / Conman, The | 22:20 男人四十 / July Rhapsody | 2024-05-28 00:10 纵横四海 / Once a Thief | 02:00 喋血双雄 / The Killer | 03:55 安娜与武林 / Anna in Kungfu-Land | 05:35 情癫大圣 / A Chinese Tall Story | 07:20 天若有情 III 之烽火佳人 / A Moment Of Romance III | 09:00 情迷大话王 / Everyday Is Valentine | 10:40 靓足100分 / Perfect Girls | 12:15 夏日福星 / Twinkle, Twinkle Lucky Stars | 13:55 倩女幽魂III: 道道道 / A Chinese Ghost Story III | 15:45 旺角黑夜 / One Nite in Mongkok | 17:40 最佳拍檔 / Aces Go Places | 19:20 见习黑玫瑰 / Protégé de la Rose Noire | 20:55 赌侠大战拉斯韦加斯 / The Conmen In Vegas | 22:40 A计划 / Project A | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
CGTN | 2024-05-27 00:00 Global Watch | 01:00 The World Today | 01:15 Sports Scene | 01:30 Rediscovering China | 02:00 The World Today | 02:30 Razor | 03:00 The World Today | 03:30 Sports Scene | 04:00 The World Today | 04:15 Global Business | 05:00 The World Today | 05:30 The Vibe | 06:00 The World Today | 06:15 Africa Live | 07:00 Asia Today | 07:30 Dialogue | 08:00 The World Today | 08:15 China 24 | 09:00 Global Business | 09:30 The Point with Liu Xin | 10:00 The World Today | 10:30 World Insight with Tian Wei | 11:00 The World Today | 11:30 The Vibe | 12:00 Global Business | 13:00 Africa Live | 14:00 Global Business | 15:00 The World Today | 15:30 World Insight with Tian Wei | 16:00 The World Today | 16:30 Dialogue | 17:00 Global Business | 17:30 The Point with Liu Xin | 18:00 The World Today | 18:30 Rediscovering China | 19:00 The Heat | 19:30 The World Today | 20:00 Global Business | 21:00 The World Today | 21:30 China 24 | 22:00 The World Today | 22:30 World Insight with Tian Wei | 23:00 The World Today | 23:15 Sports Scene | 23:30 The Hub With Wang Guan | 2024-05-28 00:00 Global Watch | 01:00 The World Today | 01:15 Sports Scene | 01:30 Rediscovering China | 02:00 The World Today | 02:30 The Heat | 03:00 The World Today | 03:30 Sports Scene | 04:00 The World Today | 04:15 Global Business | 05:00 The World Today | 05:30 The Vibe | 06:00 The World Today | 06:15 Africa Live | 07:00 Asia Today | 07:30 Dialogue | 08:00 The World Today | 08:15 China 24 | 09:00 Global Business | 09:30 The Hub With Wang Guan | 10:00 The World Today | 10:30 World Insight with Tian Wei | 11:00 The World Today | 11:30 The Vibe | 12:00 Global Business | 13:00 Africa Live | 14:00 Global Business | 15:00 The World Today | 15:30 World Insight with Tian Wei | 16:00 The World Today | 16:30 Dialogue | 17:00 Global Business | 17:30 The Hub With Wang Guan | 18:00 The World Today | 18:30 Rediscovering China | 19:00 The Heat | 19:30 The World Today | 20:00 Global Business | 21:00 The World Today | 21:30 China 24 | 22:00 The World Today | 22:30 World Insight with Tian Wei | 23:00 The World Today | 23:15 Sports Scene | 23:30 The Point with Liu Xin | 2024-05-29 00:00 Global Watch | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
CGTN-Documentary | 2024-05-27 00:00 The Wonders of Yangshao 3 | 00:56 Promos | 01:00 A Diary from the Empire to the Republic 3 | 01:27 Promos | 01:30 Wataru Kaji: China's Japanese Comrade 2 | 01:57 Promos | 02:00 Four Seasons in Liubao 1/2 | 02:56 Promos | 03:00 Another Me in the World - South America 2 | 03:27 Promos | 03:30 Wrestling with Change 1 | 03:57 Promos | 04:00 Tashi Lhunpo 3 | 04:56 Promos | 05:00 Grand Song of the Dong:Natural Oriental Harmony | 05:27 Promos | 05:30 The Joy of Sports 1 | 05:57 Promos | 06:00 The Wonders of Yangshao 3 | 06:56 Promos | 07:00 A Diary from the Empire to the Republic 3 | 07:27 Promos | 07:30 Wataru Kaji: China's Japanese Comrade 2 | 07:57 Promos | 08:00 Four Seasons in Liubao 1/2 | 08:56 Promos | 09:00 Another Me in the World - South America 2 | 09:27 Promos | 09:30 Wrestling with Change 1 | 09:57 Promos | 10:00 Tashi Lhunpo 3 | 10:56 Promos | 11:00 Grand Song of the Dong:Natural Oriental Harmony | 11:27 Promos | 11:30 The Joy of Sports 1 | 11:57 Promos | 12:00 The Wonders of Yangshao 3 | 12:56 Promos | 13:00 A Diary from the Empire to the Republic 3 | 13:27 Promos | 13:30 Wataru Kaji: China's Japanese Comrade 2 | 13:57 Promos | 14:00 Four Seasons in Liubao 1/2 | 14:56 Promos | 15:00 Another Me in the World - South America 2 | 15:27 Promos | 15:30 Wrestling with Change 1 | 15:57 Promos | 16:00 Tashi Lhunpo 4 | 16:56 Promos | 17:00 Quyang Stone Carving | 17:27 Promos | 17:30 The Joy of Sports 2 | 17:57 Promos | 18:00 The Wonders of Yangshao 4 | 18:56 Promos | 19:00 A Diary from the Empire to the Republic 4 | 19:27 Promos | 19:30 Wataru Kaji: China's Japanese Comrade 3 | 19:57 Promos | 20:00 Sweet Planet 1/2 | 20:56 Promos | 21:00 Another Me in the World - South America 3 | 21:27 Promos | 21:30 Wrestling with Change 2 | 21:57 Promos | 22:00 Tashi Lhunpo 4 | 22:56 Promos | 23:00 Quyang Stone Carving | 23:27 Promos | 23:30 The Joy of Sports 2 | 23:57 Promos | 2024-05-28 00:00 The Wonders of Yangshao 4 | 00:56 Promos | 01:00 A Diary from the Empire to the Republic 4 | 01:27 Promos | 01:30 Wataru Kaji: China's Japanese Comrade 3 | 01:57 Promos | 02:00 Sweet Planet 1/2 | 02:56 Promos | 03:00 Another Me in the World - South America 3 | 03:27 Promos | 03:30 Wrestling with Change 2 | 03:57 Promos | 04:00 Tashi Lhunpo 4 | 04:56 Promos | 05:00 Quyang Stone Carving | 05:27 Promos | 05:30 The Joy of Sports 2 | 05:57 Promos | 06:00 The Wonders of Yangshao 4 | 06:56 Promos | 07:00 A Diary from the Empire to the Republic 4 | 07:27 Promos | 07:30 Wataru Kaji: China's Japanese Comrade 3 | 07:57 Promos | 08:00 Sweet Planet 1/2 | 08:56 Promos | 09:00 Another Me in the World - South America 3 | 09:27 Promos | 09:30 Wrestling with Change 2 | 09:57 Promos | 10:00 Tashi Lhunpo 4 | 10:56 Promos | 11:00 Quyang Stone Carving | 11:27 Promos | 11:30 The Joy of Sports 2 | 11:57 Promos | 12:00 The Wonders of Yangshao 4 | 12:56 Promos | 13:00 A Diary from the Empire to the Republic 4 | 13:27 Promos | 13:30 Wataru Kaji: China's Japanese Comrade 3 | 13:57 Promos | 14:00 Sweet Planet 1/2 | 14:56 Promos | 15:00 Another Me in the World - South America 3 | 15:27 Promos | 15:30 Wrestling with Change 2 | 15:57 Promos | 16:00 Tashi Lhunpo 5 | 16:56 Promos | 17:00 Exploring Ethnic Attire: Dong Elegance | 17:27 Promos | 17:30 The Joy of Sports 3 | 17:57 Promos | 18:00 The Wonders of Yangshao 5 | 18:56 Promos | 19:00 A Diary from the Empire to the Republic 5 | 19:27 Promos | 19:30 Wataru Kaji: China's Japanese Comrade 4 | 19:57 Promos | 20:00 Sweet Planet 3/4 | 20:56 Promos | 21:00 Another Me in the World - South America 4 | 21:27 Promos | 21:30 Wrestling with Change 3 | 21:57 Promos | 22:00 Tashi Lhunpo 5 | 22:56 Promos | 23:00 Exploring Ethnic Attire: Dong Elegance | 23:27 Promos | 23:30 The Joy of Sports 3 | 23:57 Promos | 2024-05-29 00:00 The Wonders of Yangshao 5 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
China Movie Channel | 2024-05-27 00:05 峨眉飞盗 | 01:30 杨门女将 大破天门阵 | 03:00 镖行天下前传之烽火辽东 | 04:35 吕正操1942 | 06:10 零口供追踪 | 07:45 陆小凤传奇之幽灵山庄 | 09:20 蜗牛也是牛 | 11:00 党员登记表 | 12:45 镖行天下前传之至尊国宝 | 14:20 乡土 | 16:10 杨勇战鲁西 | 17:45 萧华挺进冀鲁边 | 19:20 后厨 | 21:00 你是我的一束光 | 22:45 回到明天 | 2024-05-28 00:20 向爱而生 | 01:55 三女休夫 | 03:25 广东十虎苏灿之亢龙有悔 | 05:00 御医传奇 | 06:40 我的上高 | 08:20 爱情呼叫转移Ⅱ爱情左右 | 10:10 大国手之胜者为王 | 11:40 济公之降龙降世 | 13:10 镖行天下前传之漠上风云 | 14:35 追爱北京 | 16:10 镖行天下前传之编外人选 | 17:50 江湖奇兵 | 19:15 塬上 | 21:00 火线追凶之掘墓人 | 22:40 警花火龙驹 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
CINEMAX (HD) | 2024-05-27 01:20 TRANSFORMERS: THE LAST KNIGHT | 03:55 HOLLYWOOD ON SET S1 | 04:25 FORCES OF NATURE | 06:10 OCEAN'S THIRTEEN | 08:10 OCEAN'S EIGHT | 10:00 SWEENEY TODD: THE DEMON BARBER OF FLEET STREET | 11:55 PLEASE DON'T DESTROY: THE TREASURE OF FOGGY MOUNTAIN | 13:25 BALLERS S5 | 13:55 BALLERS S5 | 14:30 INSIDIOUS: CHAPTER 3 | 16:05 BLADE II | 18:00 SUPER 8 | 19:50 FALL | 21:35 TRANSFORMERS: THE LAST KNIGHT | 2024-05-28 00:10 BALLERS S5 | 00:35 BALLERS S5 | 01:05 THE MATRIX RELOADED | 03:20 PATH TO WAR | 06:00 INDICTMENT: THE MCMARTIN TRIAL | 08:15 THE TRUMAN SHOW | 10:00 THE MUNSTERS | 11:50 TEENAGE MUTANT NINJA TURTLES | 13:30 BORED TO DEATH S3 | 14:00 BORED TO DEATH S3 | 14:25 INSIDIOUS: THE LAST KEY | 16:10 BLADE: TRINITY | 18:00 THE MATRIX RELOADED | 20:10 OBLIVION | 22:10 SUPER 8 | 2024-05-29 00:00 BLADE RUNNER 2049 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Citra Drama (HD) | 2024-05-27 00:15 My Love My Oppa Batagor Haseyo | 01:40 Love Story The Series (S2) | 02:35 Cinta Dua Pilihan | 03:30 Mas Jawara In Your Area | 05:00 Love Story The Series (S2) | 05:55 Demi Oppa Ganteng Dari Korya | 07:20 Cinta Dua Pilihan | 08:15 Yang Merasa Ditinggal Pacarnya Tangannya Di Atas | 09:40 Demi Oppa Ganteng Dari Korya | 11:05 Love Story The Series (S2) | 12:00 Cinta Dua Pilihan | 13:00 Yang Merasa Ditinggal Pacarnya Tangannya Di Atas | 14:25 Demi Oppa Ganteng Dari Korya | 15:55 Love Story The Series (S2) | 16:50 Cinta Dua Pilihan | 17:45 Yang Merasa Ditinggal Pacarnya Tangannya Di Atas | 19:10 Love Story The Series (S2) | 20:05 Cinta Dua Pilihan | 21:00 Neng Lele Stalking Cinta | 22:25 Love Story The Series (S2) | 23:20 Cinta Dua Pilihan | 2024-05-28 00:15 Trik Jitu Calon Mantu | 01:40 Love Story The Series (S2) | 02:35 Cinta Dua Pilihan | 03:30 Ketika Hati Memilih Kembali untuk Mencintai | 05:00 Love Story The Series (S2) | 05:55 Open PO Cinta Sampai Wes Angel Angel | 07:20 Cinta Dua Pilihan | 08:15 Cantik doang Berani Nangkep Ini Gak | 09:40 Open PO Cinta Sampai Wes Angel Angel | 11:05 Love Story The Series (S2) | 12:00 Cinta Dua Pilihan | 13:00 Cantik doang Berani Nangkep Ini Gak | 14:25 Open PO Cinta Sampai Wes Angel Angel | 15:55 Love Story The Series (S2) | 16:50 Cinta Dua Pilihan | 17:45 Cantik doang Berani Nangkep Ini Gak | 19:10 Love Story The Series (S2) | 20:05 Cinta Dua Pilihan | 21:00 Demi Oppa Ganteng Dari Korya | 22:25 Love Story The Series (S2) | 23:20 Cinta Dua Pilihan | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
CM+ | 2024-05-27 01:50 古惑仔:江湖新秩序 / Young and Dangerous: Reloaded | 03:30 怒潮 / Wolf Hiding | 05:20 失衡凶间之罪与杀 / Tales from the Occult: Body and Soul | 07:00 一样的天空 / Look Up | 09:00 正义回廊 / The Sparring Partner | 11:20 被消失的凶案 / A Murder Erased | 13:15 意外人生 / Everything is Unknown | 14:45 流水落花 / Lost Love | 16:20 我老婆唔够秤2 我老公唔生性 / My Sassy Hubby | 18:05 全城戒备 / City Under Siege | 20:00 拳道 / Quan Dao: The Journey of a Boxer | 21:40 岁月神偷 / Echoes of the Rainbow | 23:40 有五个姊姊的我就注定要单身了啊! / How to Train Our Dragon | 2024-05-28 01:20 赌城风云 / From Vegas To Macau | 03:00 狄仁杰之通天帝国 / Detective Dee and the Mystery of the Phantom Flame | 05:10 徐福 / Seobok | 07:10 深夜食堂 / Midnight Diner | 09:00 遇见你之后 / The Italian Recipe | 10:45 非诚勿扰3 / If You Are the One 3 | 12:50 东京喰种S / Tokyo Ghoul S | 14:35 一秒钟 / One Second | 16:25 鬼同你住 / Coffin Homes | 18:15 世间有她 / Hero | 20:15 猛鬼3宝 / Let It Ghost | 22:00 合家辣 / Chilli Laugh Story | 23:35 悟空传 / Wu Kong | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
CNBC Asia | 2024-05-27 00:00 Capital Connection | 01:00 Europe Squawk Box | 04:00 Europe Street Signs | 05:00 Cnbc Special Event | 06:00 American Greed S1-15 | 07:00 American Greed S1-15 | 08:00 Unlocked | 09:00 American Greed S1-15 | 10:00 American Greed S1-15 | 11:00 Unlocked | 12:00 American Greed S1-15 | 13:00 American Greed S1-15 | 14:00 Unlocked | 15:00 American Greed S1-15 | 16:00 American Greed S1-15 | 17:00 Unlocked | 18:00 Asia Squawk Box | 21:00 Asia Street Signs | 2024-05-28 00:00 Capital Connection | 01:00 Europe Squawk Box | 04:00 Europe Street Signs | 05:00 Us Worldwide Exchange | 06:00 Us Squawk Box | 09:00 Us Squawk On The Street | 11:00 Us Money Movers | 12:00 Us Halftime Report | 13:00 Us The Exchange | 14:00 Us Power Lunch | 15:00 Us Closing Bell | 16:00 Us Closing Bell: Overtime | 17:00 Us Fast Money | 18:00 Asia Squawk Box | 21:00 Asia Street Signs | 2024-05-29 00:00 Capital Connection | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
CNN International | 2024-05-27 00:00 CNN Newsroom: Monday, May 27, 2024 12am ET | 00:45 World Sport: Monday, May 27, 2024 1245am ET | 01:00 CNN Newsroom: Monday, May 27, 2024 1am ET | 02:00 CNN Newsroom: Monday, May 27, 2024 2am ET | 02:45 World Sport: Monday, May 27, 2024 1245am ET | 03:00 CNN Newsroom: Monday, May 27, 2024 3am ET | 04:00 CNN Newsroom: Monday, May 27, 2024 4am ET | 05:00 CNN This Morning: Monday, May 27, 2024 5AM | 06:00 CNN This Morning: Monday, May 27, 2024 6AM | 07:00 CNN News Central: Monday, May 27, 2024 7AM | 07:30 World Sport: Monday, May 27, 2024 730am ET | 08:00 CNN Newsroom: Monday, May 27, 2024 8am ET | 09:00 Connect the World: Monday, May 27, 2024 9am ET | 09:45 World Sport: Monday, May 27, 2024 945am ET | 10:00 Connect the World: Monday, May 27, 2024 10am ET | 11:00 CNN Newsroom: Monday, May 27, 2024 11am ET | 12:00 One World: Monday, May 27, 2024 12pm ET | 13:00 Amanpour: Monday, May 27, 2024 1pm ET | 14:00 Isa Soares Tonight: Monday, May 27, 2024 2pm ET | 15:00 CNN Newsroom: Monday, May 27, 2024 3pm ET | 16:00 Quest Means Business: Monday, May 27, 2024 4pm ET | 16:45 Quest's World of Wonder: Paris | 17:00 The Situation Room: Monday, May 27, 2024 5PM | 17:30 World Sport: Monday, May 27, 2024 530pm ET | 18:00 First Move: Monday, May 27, 2024 6pm ET | 19:00 Erin Burnett OutFront: Monday, May 27, 2024 7PM | 20:00 The Whole Story with Anderson Cooper: Elephants vs. Man | 21:00 Call to Earth: The Edge of Extinction | 21:30 Call to Earth: Sea of Hope | 22:00 Call to Earth: Reviving the Reef | 22:30 Call to Earth: Expedition Bahamas | 23:00 The Whole Story with Anderson Cooper: What Whales Tell Us | 2024-05-28 00:00 CNN Newsroom: Tuesday, May 28, 2024 12am ET | 00:45 World Sport: Tuesday, May 28, 2024 1245am ET | 01:00 CNN Newsroom: Tuesday, May 28, 2024 1am ET | 02:00 CNN Newsroom: Tuesday, May 28, 2024 2am ET | 02:45 World Sport: Tuesday, May 28, 2024 1245am ET | 03:00 CNN Newsroom: Tuesday, May 28, 2024 3am ET | 04:00 CNN Newsroom: Tuesday, May 28, 2024 4am ET | 05:00 CNN This Morning: Tuesday, May 28, 2024 5AM | 06:00 CNN This Morning: Tuesday, May 28, 2024 6AM | 07:00 CNN News Central: Tuesday, May 28, 2024 7AM | 07:30 World Sport: Tuesday, May 28, 2024 730am ET | 08:00 CNN Newsroom: Tuesday, May 28, 2024 8am ET | 09:00 Connect the World: Tuesday, May 28, 2024 9am ET | 09:45 World Sport: Tuesday, May 28, 2024 945am ET | 10:00 Connect the World: Tuesday, May 28, 2024 10am ET | 11:00 CNN Newsroom: Tuesday, May 28, 2024 11am ET | 12:00 One World: Tuesday, May 28, 2024 12pm ET | 13:00 Amanpour: Tuesday, May 28, 2024 1pm ET | 14:00 Isa Soares Tonight: Tuesday, May 28, 2024 2pm ET | 15:00 CNN Newsroom: Tuesday, May 28, 2024 3pm ET | 16:00 Quest Means Business: Wednesday, May 29, 2024 4pm ET | 16:45 Quest's World of Wonder: Paris | 17:00 The Lead: Tuesday, May 28, 2024 5PM | 17:30 World Sport: Tuesday, May 28, 2024 530pm ET | 18:00 First Move: Tuesday, May 28, 2024 6pm ET | 19:00 Erin Burnett OutFront: Tuesday, May 28, 2024 7PM | 20:00 Anderson Cooper 360: Tuesday, May 28, 2024 8PM | 21:00 The Source: Tuesday, May 28, 2024 9PM | 22:00 CNN NewsNight: Tuesday, May 28, 2024 10PM | 23:00 Laura Coates Live: Tuesday, May 28, 2024 11 PM | 2024-05-29 00:00 CNN Newsroom: Wednesday, May 29, 2024 12am ET | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Colors | 2024-05-27 00:00 Udaariyan | 00:30 Suhaagan | 01:00 Krishna Mohini | 01:30 Parineetii | 02:00 Shiv Shakti Tap Tyaag Tandav | 02:30 Doree | 03:00 Mangal Laxmi | 03:30 Mera Balam Thanedaar | 04:00 Laxmi Narayan | 04:30 Qayamat Se Qayamat Tak | 05:00 Mangal Laxmi | 05:30 Mera Balam Thanedaar | 06:00 Udaariyan | 06:30 Suhaagan | 07:00 Krishna Mohini | 07:30 Parineetii | 08:00 Shiv Shakti Tap Tyaag Tandav | 08:30 Doree | 09:00 Mangal Laxmi | 09:30 Mera Balam Thanedaar | 10:00 Laxmi Narayan | 10:30 Qayamat Se Qayamat Tak | 11:00 Udaariyan | 11:30 Krishna Mohini | 12:00 Parineetii | 12:30 Qayamat Se Qayamat Tak | 13:00 Mera Balam Thanedaar | 13:30 Shiv Shakti Tap Tyaag Tandav | 14:00 Udaariyan | 14:30 Parineetii | 15:00 Laxmi Narayan | 15:30 Mangal Laxmi | 16:00 Shiv Shakti Tap Tyaag Tandav | 16:30 Mera Balam Thanedaar | 17:00 Udaariyan | 17:30 Qayamat Se Qayamat Tak | 18:00 Shiv Shakti Tap Tyaag Tandav | 18:30 Suhaagan | 19:00 Parineetii | 19:30 Krishna Mohini | 20:00 Udaariyan | 20:30 Mangal Laxmi | 21:00 Laxmi Narayan | 21:30 Doree | 22:00 Udaariyan | 22:30 Shiv Shakti Tap Tyaag Tandav | 23:00 Qayamat Se Qayamat Tak | 23:30 Mera Balam Thanedaar | 2024-05-28 00:00 Udaariyan | 00:30 Suhaagan | 01:00 Krishna Mohini | 01:30 Parineetii | 02:00 Shiv Shakti Tap Tyaag Tandav | 02:30 Doree | 03:00 Mangal Laxmi | 03:30 Mera Balam Thanedaar | 04:00 Laxmi Narayan | 04:30 Suhagan Chudail | 05:00 Mangal Laxmi | 05:30 Mera Balam Thanedaar | 06:00 Udaariyan | 06:30 Suhaagan | 07:00 Krishna Mohini | 07:30 Parineetii | 08:00 Shiv Shakti Tap Tyaag Tandav | 08:30 Doree | 09:00 Mangal Laxmi | 09:30 Mera Balam Thanedaar | 10:00 Laxmi Narayan | 10:30 Suhagan Chudail | 11:00 Udaariyan | 11:30 Krishna Mohini | 12:00 Parineetii | 12:30 Suhagan Chudail | 13:00 Mera Balam Thanedaar | 13:30 Shiv Shakti Tap Tyaag Tandav | 14:00 Udaariyan | 14:30 Parineetii | 15:00 Laxmi Narayan | 15:30 Mangal Laxmi | 16:00 Shiv Shakti Tap Tyaag Tandav | 16:30 Mera Balam Thanedaar | 17:00 Udaariyan | 17:30 Suhagan Chudail | 18:00 Shiv Shakti Tap Tyaag Tandav | 18:30 Suhaagan | 19:00 Parineetii | 19:30 Krishna Mohini | 20:00 Suhagan Chudail | 20:30 Mangal Laxmi | 21:00 Laxmi Narayan | 21:30 Doree | 22:00 Udaariyan | 22:30 Shiv Shakti Tap Tyaag Tandav | 23:00 Qayamat Se Qayamat Tak | 23:30 Mera Balam Thanedaar | 2024-05-29 00:00 Udaariyan | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Colors Tamil HD | 2024-05-27 01:00 Manmadhudu 2 | 04:00 Simhadri | 06:00 Marupadiyum | 06:30 Marupadiyum | 07:00 Vaanavil | 07:30 Vaanavil | 08:00 Lakshana | 08:30 Lakshana | 09:00 Baghyavin Lakshmi | 09:30 Rajavukku Check | 12:00 Lakshana | 12:30 Baghyavin Lakshmi | 13:00 Manmadhudu 2 | 16:00 Simhadri | 18:00 Marupadiyum | 18:30 Marupadiyum | 19:00 Vaanavil | 19:30 Vaanavil | 20:00 Lakshana | 20:30 Lakshana | 21:00 Baghyavin Lakshmi | 21:30 Rajavukku Check | 2024-05-28 00:00 Marupadiyum | 00:30 Vaanavil | 01:00 Ellamey En Rasathan | 04:00 Marattu Kaidi | 06:00 Marupadiyum | 06:30 Marupadiyum | 07:00 Vaanavil | 07:30 Vaanavil | 08:00 Lakshana | 08:30 Lakshana | 09:00 Baghyavin Lakshmi | 09:30 Dark | 12:00 Lakshana | 12:30 Baghyavin Lakshmi | 13:00 Ellamey En Rasathan | 16:00 Marattu Kaidi | 18:00 Marupadiyum | 18:30 Marupadiyum | 19:00 Vaanavil | 19:30 Vaanavil | 20:00 Lakshana | 20:30 Lakshana | 21:00 Baghyavin Lakshmi | 21:30 Dark | 2024-05-29 00:00 Marupadiyum | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
CTI Asia (HD) | 2024-05-27 00:00 中天新聞Live | 01:00 聚焦新亞洲 Live | 02:00 大新聞大爆卦Live | 04:00 MIT台灣誌(首) | 05:00 康熙來了(首) | 06:00 中天新聞Live | 07:00 聚焦新亞洲 Live | 08:00 頭條開講(首) | 10:00 小明星大跟班(首) | 11:00 全球大視野(首) | 12:00 MIT台灣誌(重) | 13:00 康熙來了(重) | 14:00 SS小燕之夜(重) | 15:00 頭條開講(重) | 17:00 聚焦新亞洲(重) | 18:00 小明星大跟班(重) | 19:00 中天新聞Live | 22:00 SS小燕之夜(首) | 23:00 大陸尋奇(首) | 2024-05-28 00:00 中天新聞Live | 01:00 聚焦新亞洲 Live | 02:00 大新聞大爆卦Live | 04:00 MIT台灣誌(首) | 05:00 康熙來了(首) | 06:00 中天新聞Live | 07:00 聚焦新亞洲 Live | 08:00 頭條開講(首) | 10:00 小明星大跟班(首) | 11:00 全球大視野(首) | 12:00 MIT台灣誌(重) | 13:00 康熙來了(重) | 14:00 SS小燕之夜(重) | 15:00 頭條開講(重) | 17:00 聚焦新亞洲(重) | 18:00 小明星大跟班(重) | 19:00 中天新聞Live | 22:00 SS小燕之夜(首) | 23:00 大陸尋奇(首) | 2024-05-29 00:00 中天新聞Live | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Discovery Asia (HD) | 2024-05-27 00:40 Turkey - Beautiful Diversity (S1) | 01:30 The Incredible Story Of Kimchi (S1) | 02:20 Thailand: A Festival Of Colors (S1) | 03:10 Culinary Asia (S1) | 04:00 Thailand: A Festival Of Colors (S1) | 04:50 Culinary Asia (S1) | 05:40 Thailand: A Festival Of Colors (S1) | 06:30 Beauty Detective (S4) | 07:20 Shaanxi: China's Great Gateway (S1) | 08:10 Discover China (S1) | 08:35 Discover China (S1) | 09:00 Beauty Detective (S4) | 09:50 Shaanxi: China's Great Gateway (S1) | 10:40 Discover China (S1) | 11:05 Discover China (S1) | 11:30 Beauty Detective (S4) | 12:20 Shaanxi: China's Great Gateway (S1) | 13:10 Discover China (S1) | 13:35 Discover China (S1) | 14:00 Beauty Detective (S4) | 14:50 Shaanxi: China's Great Gateway (S1) | 15:40 Discover China (S1) | 16:05 Discover China (S1) | 16:30 Italiani Made In India (S2) | 17:30 #IndiaMyWay (S1) | 18:00 Thailand: A Festival Of Colors (S1) | 18:50 Thailand: A Festival Of Colors (S1) | 19:40 Thailand: A Festival Of Colors (S1) | 20:30 Beauty Detective (S4) | 21:20 Shaanxi: China's Great Gateway (S1) | 22:10 Discover China (S1) | 22:35 Discover China (S1) | 23:00 Thailand: A Festival Of Colors (S1) | 23:50 Thailand: A Festival Of Colors (S1) | 2024-05-28 00:40 Thailand: A Festival Of Colors (S1) | 01:30 Beauty Detective (S4) | 02:20 Beauty Detective (S4) | 03:10 Shaanxi: China's Great Gateway (S1) | 04:00 Shaanxi: China's Great Gateway (S1) | 04:50 Discover China (S1) | 05:15 Discover China (S1) | 05:40 Discover China (S1) | 06:05 Discover China (S1) | 06:30 In Search Of Precious Stones (S1) | 07:20 Uptown Otters (S1) | 08:10 Secrets Of Arabia (S1) | 09:00 Looted (S1) | 09:50 Uptown Otters (S1) | 10:40 Taiwan Made (S1) | 11:30 Looted (S1) | 12:20 Uptown Otters (S1) | 13:10 Taiwan Made (S1) | 14:00 In Search Of Precious Stones (S1) | 14:50 Uptown Otters (S1) | 15:40 Secrets Of Arabia (S1) | 16:30 Italiani Made In China (S1) | 17:30 #IndiaMyWay (S1) | 18:00 Beauty Detective (S4) | 18:50 Shaanxi: China's Great Gateway (S1) | 19:40 Discover China (S1) | 20:05 Discover China (S1) | 20:30 Looted (S1) | 21:20 Uptown Otters (S1) | 22:10 Taiwan Made (S1) | 23:00 Beauty Detective (S4) | 23:50 Shaanxi: China's Great Gateway (S1) | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Discovery Ch (HD) | 2024-05-27 00:00 Gold Rush (S13) | 00:50 Bering Sea Gold (S12) | 02:35 Gold Rush (S14) | 03:30 Deadliest Catch (S19) | 05:20 Deadliest Catch (S19) | 06:15 Gold Rush (S13) | 07:10 Yard Crashers (S15) | 07:35 Yard Crashers (S15) | 08:05 Bering Sea Gold (Specials) (S11) | 09:00 Gold Rush (S14) | 09:55 Bering Sea Gold (S12) | 11:45 Yard Crashers (S15) | 12:10 Yard Crashers (S15) | 12:40 Gold Rush (S14) | 13:35 Bering Sea Gold (S12) | 15:25 Bering Sea Gold (Specials) (S11) | 16:20 Building Off The Grid (S2) | 17:10 Gold Rush (S13) | 18:00 Building Off The Grid (S2) | 19:00 Yard Crashers (S15) | 19:25 Yard Crashers (S15) | 19:50 Gold Rush (S13) | 20:40 Gold Rush (S14) | 21:30 Bering Sea Gold (S12) | 23:10 Yard Crashers (S15) | 23:35 Yard Crashers (S15) | 2024-05-28 00:00 Gold Rush (S13) | 00:50 Survive The Raft (S1) | 01:40 Dual Survival Brazil (S1) | 02:35 Man Vs. Wild (S2) | 03:30 Dirty Jobs (S9) | 04:25 Expedition Unknown (S8) | 05:20 Expedition X (S4) | 06:15 Gold Rush (S13) | 07:10 Ed Stafford: First Man Out (S1) | 08:05 Survive The Raft (S1) | 09:00 Man Vs. Wild (S4) | 09:55 Dual Survival Brazil (S1) | 10:50 Deadliest Catch (S18) | 11:45 Ed Stafford: First Man Out (S1) | 12:40 Man Vs. Wild (S4) | 13:35 Dual Survival Brazil (S1) | 14:30 Survive The Raft (S1) | 15:25 Deadliest Catch (S18) | 16:20 Building Off The Grid (S3) | 17:10 Gold Rush (S13) | 18:00 Building Off The Grid (S2) | 19:00 Ed Stafford: First Man Out (S1) | 19:50 Gold Rush (S13) | 20:40 Dual Survival Brazil (S1) | 21:30 Man Vs. Wild (S4) | 22:20 Building Off The Grid (S3) | 23:10 Ed Stafford: First Man Out (S1) | 2024-05-29 00:00 Gold Rush (S13) | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Dragon TV Intl | 2024-05-27 00:00 午间30分 | 00:27 未来中国 | 02:25 潮童天下 | 02:54 X诊所 | 04:35 人气美食 | 05:20 名医话养生 | 06:00 东方新闻 | 07:00 X诊所 | 10:25 未来中国 | 11:20 X诊所 | 13:00 东方新闻 | 18:15 人气美食 | 19:00 看东方 | 21:00 潮童天下 | 21:30 中国新相亲 | 22:40 百视大看点 | 22:55 名医话养生 | 23:15 人气美食 | 2024-05-28 00:00 午间30分 | 01:00 未来中国 | 02:24 潮童天下 | 02:55 中国新相亲 | 04:15 人气美食 | 05:00 百视大看点 | 05:15 名医话养生 | 06:00 东方新闻 | 07:00 中国新相亲 | 09:49 未来中国 | 11:46 中国新相亲 | 12:31 百视大看点 | 12:46 名医话养生 | 13:00 东方新闻 | 14:00 未来中国 | 15:02 中国新相亲 | 18:15 人气美食 | 19:00 看东方 | 21:00 潮童天下 | 21:30 极限挑战 | 23:15 人气美食 | 2024-05-29 00:00 午间30分 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Drama Channel | 2024-05-27 00:00 IKATAN CINTA EPS 659 | 01:30 CAHAYA TERINDAH EPS 196 | 02:30 CINTA TANPA KARENA EPS 362 | 03:30 PUTRI UNTUK PANGERAN EPS 176 | 04:30 ROMAN PICISAN EPS 11 | 05:30 KARENA AKU SAYANG EPS 39 | 06:30 CINTA BERAKHIR BAHAGIA EPS 63 | 08:00 IKATAN CINTA EPS 660-661 | 09:30 CINTA TANPA KARENA EPS 363 | 10:30 CAHAYA TERINDAH EPS 197 | 11:30 PUTRI UNTUK PANGERAN EPS 176 | 12:30 ROMAN PICISAN EPS 11 | 13:30 KARENA AKU SAYANG EPS 39 | 14:30 CINTA BERAKHIR BAHAGIA EPS 63 | 16:00 IKATAN CINTA EPS 660-661 | 17:30 CAHAYA TERINDAH EPS 197 | 18:30 CINTA TANPA KARENA EPS 363 | 19:30 PUTRI UNTUK PANGERAN EPS 176 | 20:30 ROMAN PICISAN EPS 11 | 21:30 KARENA AKU SAYANG EPS 39 | 22:30 CINTA BERAKHIR BAHAGIA EPS 63 | 2024-05-28 00:00 IKATAN CINTA EPS 660-661 | 01:30 CAHAYA TERINDAH EPS 197 | 02:30 CINTA TANPA KARENA EPS 363 | 03:30 PUTRI UNTUK PANGERAN EPS 177 | 04:30 ROMAN PICISAN EPS 12 | 05:30 KARENA AKU SAYANG EPS 40 | 06:30 CINTA BERAKHIR BAHAGIA EPS 64 | 08:00 IKATAN CINTA EPS 662 | 09:30 CINTA TANPA KARENA EPS 364-365 | 10:30 CAHAYA TERINDAH EPS 198 | 11:30 PUTRI UNTUK PANGERAN EPS 177 | 12:30 ROMAN PICISAN EPS 12 | 13:30 KARENA AKU SAYANG EPS 40 | 14:30 CINTA BERAKHIR BAHAGIA EPS 64 | 16:00 IKATAN CINTA EPS 662 | 17:30 CAHAYA TERINDAH EPS 198 | 18:30 CINTA TANPA KARENA EPS 364-365 | 19:30 PUTRI UNTUK PANGERAN EPS 177 | 20:30 ROMAN PICISAN EPS 12 | 21:30 KARENA AKU SAYANG EPS 40 | 22:30 CINTA BERAKHIR BAHAGIA EPS 64 | 2024-05-29 00:00 IKATAN CINTA EPS 662 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
DreamWorks (HD) | 2024-05-27 00:15 Noddy Toyland Detective | 00:28 Raa Raa The Noisy Lion | 00:40 Where's Wally? | 01:05 Turbo F.A.S.T. | 01:30 Dinotrux | 01:55 Home: Adventures With Tip And Oh! | 02:20 Spirit Riding Free | 02:45 Spirit Riding Free | 03:10 Dawn Of The Croods | 03:35 Dawn Of The Croods | 04:00 Kung Fu Panda: The Dragon Knight | 04:25 Kung Fu Panda: The Dragon Knight | 04:50 Kung Fu Panda: The Dragon Knight | 05:15 The Epic Tales of Captain Underpants | 05:40 The Epic Tales of Captain Underpants | 06:05 The Epic Tales of Captain Underpants | 06:30 Boss Baby: Back in Business | 06:55 Boss Baby: Back in Business | 07:20 Boss Baby: Back in Business | 07:45 Dragons: Race to the Edge | 08:10 Trolls: The Beat Goes On! | 08:35 All Hail King Julien | 09:00 Kung Fu Panda: The Dragon Knight | 09:25 Kung Fu Panda: The Dragon Knight | 09:50 Kung Fu Panda: The Dragon Knight | 10:15 The Epic Tales of Captain Underpants | 10:40 The Epic Tales of Captain Underpants | 11:05 The Epic Tales of Captain Underpants | 11:30 Boss Baby: Back in Business | 11:55 Boss Baby: Back in Business | 12:20 Boss Baby: Back in Business | 12:45 Dragons: Race to the Edge | 13:10 Cleopatra In Space | 13:35 Cleopatra In Space | 14:00 Voltron: Legendary Defender | 14:25 Voltron: Legendary Defender | 14:50 The Mr. Peabody And Sherman Show | 15:15 The Mr. Peabody And Sherman Show | 15:40 The Adventures Of Rocky And Bullwinkle | 16:05 The Adventures Of Rocky And Bullwinkle | 16:30 Archibald's Next Big Thing | 17:00 Archibald's Next Big Thing | 17:30 Where's Wally? | 18:00 Team Zenko Go | 18:25 Go, Dog. Go! | 18:50 All Hail King Julien | 19:15 Kung Fu Panda: The Dragon Knight | 19:40 Boss Baby: Back in Business | 20:05 The Epic Tales of Captain Underpants | 20:30 The Adventures Of Puss In Boots | 20:55 Trolls: The Beat Goes On! | 21:20 Where's Wally? | 21:45 Dinotrux | 22:10 Dragons: Rescue Riders | 22:35 Postman Pat: Special Delivery Service | 22:48 Tinga Tinga Tales | 23:00 Dew Drops Diaries | 23:25 Team Zenko Go | 23:50 Go, Dog. Go! | 2024-05-28 00:15 Noddy Toyland Detective | 00:28 Raa Raa The Noisy Lion | 00:40 Where's Wally? | 01:05 Turbo F.A.S.T. | 01:30 Dinotrux | 01:55 Home: Adventures With Tip And Oh! | 02:20 Spirit Riding Free | 02:45 Spirit Riding Free | 03:10 Dawn Of The Croods | 03:35 Dawn Of The Croods | 04:00 Kung Fu Panda: The Paws Of Destiny | 04:25 Kung Fu Panda: The Paws Of Destiny | 04:50 Kung Fu Panda: The Paws Of Destiny | 05:15 The Epic Tales of Captain Underpants | 05:40 The Epic Tales of Captain Underpants | 06:05 The Epic Tales of Captain Underpants | 06:30 Boss Baby: Back in Business | 06:55 Boss Baby: Back in Business | 07:20 Boss Baby: Back in Business | 07:45 Dragons: Race to the Edge | 08:10 Trolls: The Beat Goes On! | 08:35 All Hail King Julien | 09:00 Kung Fu Panda: The Paws Of Destiny | 09:25 Kung Fu Panda: The Paws Of Destiny | 09:50 Kung Fu Panda: The Paws Of Destiny | 10:15 The Epic Tales of Captain Underpants | 10:40 The Epic Tales of Captain Underpants | 11:05 The Epic Tales of Captain Underpants | 11:30 Boss Baby: Back in Business | 11:55 Boss Baby: Back in Business | 12:20 Boss Baby: Back in Business | 12:45 Dragons: Race to the Edge | 13:10 Cleopatra In Space | 13:35 Cleopatra In Space | 14:00 Voltron: Legendary Defender | 14:25 Voltron: Legendary Defender | 14:50 The Mr. Peabody And Sherman Show | 15:15 The Mr. Peabody And Sherman Show | 15:40 The Adventures Of Rocky And Bullwinkle | 16:05 The Adventures Of Rocky And Bullwinkle | 16:30 Archibald's Next Big Thing | 17:00 Archibald's Next Big Thing | 17:30 Where's Wally? | 18:00 Team Zenko Go | 18:25 Go, Dog. Go! | 18:50 All Hail King Julien | 19:15 Kung Fu Panda: The Dragon Knight | 19:40 Boss Baby: Back in Business | 20:05 The Epic Tales of Captain Underpants | 20:30 The Adventures Of Puss In Boots | 20:55 Trolls: The Beat Goes On! | 21:20 Where's Wally? | 21:45 Dinotrux | 22:10 Dragons: Rescue Riders | 22:35 Postman Pat: Special Delivery Service | 22:48 Tinga Tinga Tales | 23:00 Dew Drops Diaries | 23:25 Team Zenko Go | 23:50 Go, Dog. Go! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
DW (English) | 2024-05-27 00:00 DW News | 00:15 Global Us | 00:45 Reporter | 01:00 DW News | 01:02 DocFilm | 01:30 Tomorrow Today | 02:00 DW News | 02:15 Shift | 02:30 Eco Africa | 03:00 DW News | 03:30 The 77 Percent | 04:00 DW News | 04:30 Shift | 04:45 Reporter | 05:00 DW News | 05:15 DocFilm | 06:00 DW News | 06:30 Eco Africa | 07:00 DW News | 07:30 Global Us | 08:00 DW News | 08:15 DocFilm | 09:00 DW News | 09:15 Best of DW-online Content | 09:30 The 77 Percent | 10:00 DW News | 10:30 Tomorrow Today | 11:00 DW News | 11:15 DocFilm | 12:00 DW News | 12:30 Global Us | 13:00 DW News | 13:30 Arts Unveiled | 14:00 DW News | 14:15 Close up | 14:45 Reporter | 15:00 DW News | 15:15 Best of DW-online Content | 15:30 Global Us | 16:00 DW News | 16:30 The Day | 17:00 DW News | 17:15 DocFilm | 18:00 DW News | 18:02 The Day | 18:30 DocFilm | 19:00 DW News | 19:15 Best of DW-online Content | 19:30 Close up | 20:00 DW News | 20:02 The Day | 20:30 Eco Africa | 21:00 DW News | 21:15 DocFilm | 22:00 DW News | 22:02 The Day | 22:30 REV | 23:00 DW News | 23:15 Best of DW-online Content | 23:30 Close up | 2024-05-28 00:00 DW News | 00:15 DocFilm | 01:00 DW News | 01:02 The Day | 01:30 Eco India | 02:00 DW News | 02:15 Best of DW-online Content | 02:30 Arts Unveiled | 03:00 DW News | 03:30 DocFilm | 04:00 DW News | 04:30 Eco Africa | 05:00 DW News | 05:15 Close up | 05:45 Reporter | 06:00 DW News | 06:30 Tomorrow Today | 07:00 DW News | 07:30 In Good Shape | 08:00 DW News | 08:15 Close up | 08:45 Shift | 09:00 DW News | 09:15 Best of DW-online Content | 09:30 Eco India | 10:00 DW News | 10:30 Global Us | 11:00 DW News | 11:15 Close up | 11:45 Reporter | 12:00 DW News | 12:30 Eco Africa | 13:00 DW News | 13:30 REV | 14:00 DW News | 14:15 DocFilm | 15:00 DW News | 15:15 Best of DW-online Content | 15:30 Tomorrow Today | 16:00 DW News | 16:30 The Day | 17:00 DW News | 17:15 Close up | 17:45 Shift | 18:00 DW News | 18:02 The Day | 18:30 The 77 Percent | 19:00 DW News | 19:15 Best of DW-online Content | 19:30 Global Us | 20:00 DW News | 20:02 The Day | 20:30 Made in Germany | 21:00 DW News | 21:15 DocFilm | 22:00 DW News | 22:02 The Day | 22:30 Global Us | 23:00 DW News | 23:15 Best of DW-online Content | 23:30 Eco Africa | 2024-05-29 00:00 DW News | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
e-Le (HD) | 2024-05-27 00:00 天赐的声音 5 / The Treasured Voice 5 | 01:30 湘辣香辣 / Hunan's Fiery Fare | 02:00 这就是街舞 5 / Street Dance of China 5 | 04:00 秘密之家 / The Secret House | 05:30 祈今朝 / Sword and Fairy | 06:30 爱·回家之开心速递 / Come Home Love: Lo and Behold | 07:00 梦华录 / A Dream of Splendor | 08:00 祈今朝 / Sword and Fairy | 08:50 秘密之家 / The Secret House | 10:10 他从火光中走来 / Bright Eyes in the Dark | 11:00 三体 / Three-Body | 12:00 祈今朝 / Sword and Fairy | 13:00 这就是街舞 5 / Street Dance of China 5 | 15:00 梦华录 / A Dream of Splendor | 16:00 他从火光中走来 / Bright Eyes in the Dark | 17:00 三体 / Three-Body | 18:00 欢迎光临 / My Superhero | 19:00 祈今朝 / Sword and Fairy | 20:00 前世的冤家們 / Enemies from the Past | 20:45 前世的冤家們 / Enemies from the Past | 21:30 爱·回家之开心速递 / Come Home Love: Lo and Behold | 22:00 欢迎光临 / My Superhero | 23:00 梦华录 / A Dream of Splendor | 2024-05-28 00:00 三体 / Three-Body | 01:00 他从火光中走来 / Bright Eyes in the Dark | 02:00 梦想改造家 9 / Dream Home Season 9 | 04:00 秘密之家 / The Secret House | 05:30 祈今朝 / Sword and Fairy | 06:30 爱·回家之开心速递 / Come Home Love: Lo and Behold | 07:00 梦华录 / A Dream of Splendor | 08:00 祈今朝 / Sword and Fairy | 08:50 秘密之家 / The Secret House | 10:10 他从火光中走来 / Bright Eyes in the Dark | 11:00 三体 / Three-Body | 12:00 祈今朝 / Sword and Fairy | 13:00 梦想改造家 9 / Dream Home Season 9 | 15:00 梦华录 / A Dream of Splendor | 16:00 他从火光中走来 / Bright Eyes in the Dark | 17:00 三体 / Three-Body | 18:00 欢迎光临 / My Superhero | 19:00 祈今朝 / Sword and Fairy | 20:00 前世的冤家們 / Enemies from the Past | 20:45 前世的冤家們 / Enemies from the Past | 21:30 爱·回家之开心速递 / Come Home Love: Lo and Behold | 22:00 欢迎光临 / My Superhero | 23:00 梦华录 / A Dream of Splendor | 2024-05-29 00:00 三体 / Three-Body | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
ETTV Asia (HD) | 2024-05-27 00:00 全民星攻略 | 01:00 今晚開讚吧 | 02:00 哈囉 你有事嗎? | 03:00 夢想街57號-預約你的夢想 | 04:00 醫師好辣 | 05:00 請問今晚住誰家 | 06:00 全民星攻略 | 07:00 今晚開讚吧 | 08:00 哈囉 你有事嗎? | 09:00 夢想街57號-預約你的夢想 | 10:00 請問今晚住誰家 | 11:00 小姐不熙娣 | 12:00 東森育樂新聞 | 12:30 東森城市新聞 | 13:00 醫師好辣 | 14:00 請問今晚住誰家 | 15:00 小姐不熙娣 | 16:00 夢想街57號-預約你的夢想 | 17:00 哈囉 你有事嗎? | 18:00 全民星攻略 | 19:00 小姐不熙娣 | 20:00 今晚開讚吧 | 21:00 東森育樂新聞 | 21:30 東森城市新聞 | 22:00 請問今晚住誰家 | 23:00 醫師好辣 | 2024-05-28 00:00 全民星攻略 | 01:00 今晚開讚吧 | 02:00 哈囉 你有事嗎? | 03:00 夢想街57號-預約你的夢想 | 04:00 醫師好辣 | 05:00 請問今晚住誰家 | 06:00 全民星攻略 | 07:00 今晚開讚吧 | 08:00 哈囉 你有事嗎? | 09:00 夢想街57號-預約你的夢想 | 10:00 請問今晚住誰家 | 11:00 小姐不熙娣 | 12:00 東森育樂新聞 | 12:30 東森城市新聞 | 13:00 醫師好辣 | 14:00 請問今晚住誰家 | 15:00 小姐不熙娣 | 16:00 夢想街57號-預約你的夢想 | 17:00 哈囉 你有事嗎? | 18:00 全民星攻略 | 19:00 小姐不熙娣 | 20:00 今晚開讚吧 | 21:00 東森育樂新聞 | 21:30 東森城市新聞 | 22:00 請問今晚住誰家 | 23:00 醫師好辣 | 2024-05-29 00:00 全民星攻略 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
ETTV News | 2024-05-27 00:00 台灣東森新聞 | 01:00 台灣東森新聞 | 02:00 台灣東森新聞 | 03:00 台灣東森新聞 | 04:00 台灣東森新聞 | 05:00 東森EZ新聞&東森美洲城市新聞 | 06:00 台灣東森1800晚間新聞 | 07:00 台灣東森1900晚間新聞 | 08:00 台灣東森2000晚間新聞 | 09:00 台灣東森2100晚間新聞 | 10:00 關鍵時刻 | 11:00 關鍵時刻 | 12:00 台灣東森2400晚間新聞 | 13:00 關鍵時刻(重播) | 14:00 關鍵時刻(重播) | 15:00 台灣東森2400晚間新聞(重播) | 16:00 台灣東森2000晚間新聞(重播) | 17:00 台灣東森2100晚間新聞(重播) | 18:00 台灣東森新聞 | 20:00 台灣東森新聞 | 21:00 台灣東森新聞 | 22:00 台灣東森新聞 | 23:00 台灣東森新聞 | 2024-05-28 00:00 台灣東森新聞 | 01:00 台灣東森新聞 | 02:00 台灣東森新聞 | 03:00 台灣東森新聞 | 04:00 台灣東森新聞 | 05:00 東森EZ新聞&東森美洲城市新聞 | 06:00 台灣東森1800晚間新聞 | 07:00 台灣東森1900晚間新聞 | 08:00 台灣東森2000晚間新聞 | 09:00 台灣東森2100晚間新聞 | 10:00 關鍵時刻 | 11:00 關鍵時刻 | 12:00 台灣東森2400晚間新聞 | 13:00 關鍵時刻(重播) | 14:00 關鍵時刻(重播) | 15:00 台灣東森2400晚間新聞(重播) | 16:00 台灣東森2000晚間新聞(重播) | 17:00 台灣東森2100晚間新聞(重播) | 18:00 台灣東森新聞 | 20:00 台灣東森新聞 | 21:00 台灣東森新聞 | 22:00 台灣東森新聞 | 23:00 台灣東森新聞 | 2024-05-29 00:00 台灣東森新聞 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
EUROSPORT (HD) | 2024-05-27 00:00 T100 Triathlon World Tour | Miami | 02:00 World Series | 02:30 Fencing: Grand Prix | 03:30 UCI Cross-country Short Track World Cup | Elite Men | Mairipora | 03:55 RideLondon Classique | Stage 3 | 04:00 RideLondon Classique | Stage 3 | 04:55 Mountain Bike | 05:00 UCI Cross-country Olympic World Cup | Men Elite | Nove Mesto | 05:55 Argentina | MXGP | Race 1 | 06:00 World Series | 06:25 Argentina | MXGP | Race 2 | 07:00 RideLondon Classique | Stage 3 | 08:00 Giro d'Italia | Stage 21 | 09:00 One-make racing: Porsche Supercup | 10:00 Spain | MX2 | Race 1 | 10:30 Spain | MX2 | Race 2 | 11:00 Spain | MXGP | Race 1 | 11:30 Spain | MXGP | Race 2 | 12:00 T100 Triathlon World Tour | Miami | 15:00 Strade Bianche | 16:00 Strade Bianche | 18:00 Spain | MX2 | Race 1 | 18:30 Spain | MX2 | Race 2 | 19:00 Spain | MXGP | Race 1 | 19:30 Spain | MXGP | Race 2 | 20:00 Gent-Wevelgem | 21:00 Gent-Wevelgem | 22:00 World Series | 2024-05-28 00:00 T100 Triathlon World Tour | Miami | 02:30 FIE Grand Prix | 03:30 UCI Cross-country Short Track World Cup | Elite Women | Mairipora | 04:00 UCI Cross-country Olympic World Cup | Elite Women | Mairipora | 05:00 Spain | MX2 | Race 1 | 05:30 Spain | MX2 | Race 2 | 06:00 Spain | MXGP | Race 1 | 06:30 Spain | MXGP | Race 2 | 07:00 One-make racing: Porsche Supercup | 08:00 Gent-Wevelgem | 10:00 Sardinia | MX2 | Race 1 | 10:30 Sardinia | MX2 | Race 2 | 11:00 Sardinia | MXGP | Race 1 | 11:30 Sardinia | MXGP | Race 2 | 12:00 T100 Triathlon World Tour | Miami | 15:00 Gent-Wevelgem | 16:00 Gent-Wevelgem | 18:00 Sardinia | MX2 | Race 1 | 18:30 Sardinia | MX2 | Race 2 | 19:00 Sardinia | MXGP | Race 1 | 19:30 Sardinia | MXGP | Race 2 | 20:00 Porsche Supercup | 21:00 Tour of Flanders | 22:00 Tour of Flanders | 2024-05-29 00:00 FIA WEC | Round 1 | Qatar 1812km | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Fight Sports (HD) | 2024-05-27 00:00 FS MMA | 01:00 WCCB | 03:00 Introducing: | 03:30 Judo for the World | 04:00 KNOCKOUTS! | 04:30 FS Grand Sumo | 05:00 American Ninja Warrior | 06:00 FS MMA | 07:00 WCCB | 09:00 Fight Quest | 10:00 KNOCKOUTS! | 10:30 FS Grand Sumo | 11:00 FIGHT SPORTS WCK | 12:00 FS MMA | 13:00 WCCB | 15:00 Fight Quest | 16:00 KNOCKOUTS! | 16:30 FS Grand Sumo | 17:00 FIGHT SPORTS WCK | 18:00 FS MMA | 19:00 WCCB | 21:00 Fight Quest | 22:00 KNOCKOUTS! | 22:30 FS Grand Sumo | 23:00 FIGHT SPORTS WCK | 2024-05-28 00:00 FS MMA | 01:00 WCCB | 03:00 Fight Quest | 04:00 KNOCKOUTS! | 04:30 FS Grand Sumo | 05:00 FIGHT SPORTS WCK | 06:00 FS MMA | 07:00 MEGA Fights | 09:00 FIGHT SPORTS WCK | 10:00 KNOCKOUTS! | 10:30 FS Grand Sumo | 11:00 Judo for the World | 11:30 Wide World of Fights | 12:00 FS MMA | 13:00 MEGA Fights | 15:00 FIGHT SPORTS WCK | 16:00 KNOCKOUTS! | 16:30 FS Grand Sumo | 17:00 Judo for the World | 17:30 Wide World of Fights | 18:00 FS MMA | 19:00 MEGA Fights | 21:00 FIGHT SPORTS WCK | 22:00 KNOCKOUTS! | 22:30 FS Grand Sumo | 23:00 Judo for the World | 23:30 Wide World of Fights | 2024-05-29 00:00 FS MMA | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Food Network (HD) | 2024-05-27 00:24 Be My Guest With Ina Garten (S2) | 01:12 Guy's Ranch Kitchen (S5) | 01:36 Guy's Ranch Kitchen (S5) | 02:00 Baked In Vermont (S2) | 02:24 Baked In Vermont (S2) | 02:48 The Kitchen (S33) | 03:36 Beachside Brawl (S2) | 04:24 Delicious Miss Brown (S8) | 04:48 Delicious Miss Brown (S8) | 05:12 Baked In Vermont (S2) | 05:36 Baked In Vermont (S2) | 06:00 I Hart Food (S1) | 06:25 I Hart Food (S1) | 06:50 The Pioneer Woman (S34) | 07:15 The Pioneer Woman (S34) | 07:40 Diners, Drive-Ins, And Dives (S36) | 08:05 Diners, Drive-Ins, And Dives (S36) | 08:30 Beat Bobby Flay (S34) | 08:55 Beat Bobby Flay (S34) | 09:20 Battle Of The Decades (S1) | 10:10 Guy's Ranch Kitchen (S5) | 10:35 Guy's Ranch Kitchen (S5) | 11:00 Baked In Vermont (S2) | 11:24 Baked In Vermont (S2) | 11:48 Chopped (S53) | 12:36 Be My Guest With Ina Garten (S2) | 13:24 Guy! Hawaiian Style (S1) | 14:12 The Kitchen (S33) | 15:00 Chef Boot Camp (S2) | 15:50 I Hart Food (S1) | 16:15 I Hart Food (S1) | 16:40 Battle Of The Decades (S1) | 17:30 Guy's Ranch Kitchen (S5) | 18:00 Beat Bobby Flay (S34) | 18:24 Beat Bobby Flay (S34) | 18:48 The Kitchen (S33) | 19:36 The Pioneer Woman (S34) | 20:00 The Pioneer Woman (S34) | 20:24 Battle Of The Decades (S1) | 21:12 Beat Bobby Flay (S34) | 21:36 Beat Bobby Flay (S34) | 22:00 The Kitchen (S33) | 22:48 30 Minute Meals (S28) | 23:12 30 Minute Meals (S28) | 23:36 Baked In Vermont (S2) | 2024-05-28 00:00 Baked In Vermont (S2) | 00:24 Delicious Miss Brown (S8) | 00:48 Delicious Miss Brown (S8) | 01:12 Guy! Hawaiian Style (S1) | 02:00 Battle Of The Decades (S1) | 02:48 Baked In Vermont (S2) | 03:12 Baked In Vermont (S2) | 03:36 Beat Bobby Flay (S34) | 04:00 Beat Bobby Flay (S34) | 04:24 Be My Guest With Ina Garten (S2) | 05:12 Battle Of The Decades (S1) | 06:00 Guy's Ranch Kitchen (S5) | 06:25 Guy's Ranch Kitchen (S5) | 06:50 Chopped (S53) | 07:40 Diners, Drive-Ins, And Dives (S36) | 08:05 Diners, Drive-Ins, And Dives (S36) | 08:30 Baked In Vermont (S2) | 08:55 Baked In Vermont (S2) | 09:20 Chef Boot Camp (S2) | 10:10 Guy! Hawaiian Style (S1) | 11:00 Beachside Brawl (S2) | 11:48 The Kitchen (S33) | 12:36 Battle Of The Decades (S1) | 13:24 Delicious Miss Brown (S8) | 13:48 Delicious Miss Brown (S8) | 14:12 30 Minute Meals (S28) | 14:36 30 Minute Meals (S28) | 15:00 Beat Bobby Flay (S34) | 15:25 Beat Bobby Flay (S34) | 15:50 The Pioneer Woman (S34) | 16:15 The Pioneer Woman (S34) | 16:40 Chef Boot Camp (S2) | 17:30 30 Minute Meals (S28) | 18:00 Beachside Brawl (S2) | 18:48 I Hart Food (S1) | 19:12 I Hart Food (S1) | 19:36 Baked In Vermont (S2) | 20:00 Baked In Vermont (S2) | 20:24 Chef Boot Camp (S2) | 21:12 Beachside Brawl (S2) | 22:00 I Hart Food (S1) | 22:24 I Hart Food (S1) | 22:48 The Kitchen (S33) | 23:36 Guy's Ranch Kitchen (S5) | 2024-05-29 00:00 Guy's Ranch Kitchen (S5) | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FOX News Channel | 2024-05-27 00:00 Sunday Night in America | 01:00 Vietnam: Footsteps of My Father | 02:00 Fox News Sunday | 03:00 Life, Liberty & Levin | 04:00 Sunday Night in America | 05:00 Fox & Friends First | 06:00 Fox & Friends | 09:00 Fox News Live | 11:00 The Faulkner Focus Fox News Live | 12:00 Outnumbered | 13:00 Fox News Live | 15:00 The Story | 16:00 Your World Special | 17:00 The Five Special | 18:00 Special Report | 19:00 The Ingraham Angle Special | 20:00 Jesse Watters Primetime Special | 21:00 Hannity Special | 22:00 Gutfeld! Special | 23:00 Special Report | 2024-05-28 00:00 The Five Special | 01:00 Jesse Watters Primetime Special | 02:00 Hannity Special | 03:00 Gutfeld! Special | 04:00 The Ingraham Angle Special | 05:00 Fox & Friends First | 06:00 Fox & Friends | 09:00 America's Newsroom Fox News Live | 11:00 The Faulkner Focus Fox News Live | 12:00 Outnumbered | 13:00 America Reports Fox News Live | 15:00 The Story | 16:00 Your World | 17:00 The Five | 18:00 Special Report with Bret Baier | 19:00 The Ingraham Angle | 20:00 Jesse Watters Primetime | 21:00 Hannity | 22:00 Gutfeld! | 23:00 Fox News @Night | 2024-05-29 00:00 The Five | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
France 24 (English) | 2024-05-27 00:00 The News | 00:20 Focus | 00:30 The News | 00:51 Sports | 01:00 The News | 01:20 In the Press | 01:30 The News | 01:45 Global Grid | 01:51 Focus | 02:00 The News | 02:20 Business | 02:30 The News | 02:45 Focus | 02:50 Sports | 02:57 Headlines | 03:00 The News | 03:15 Business | 03:21 In the Press | 03:30 The News | 03:40 Perspective | 03:45 Focus | 03:50 Sports | 04:00 The News | 04:15 Perspective | 04:30 The News | 04:45 Focus | 04:50 Sports | 05:00 The News | 05:16 Talking Europe | 05:30 The News | 05:46 Access Asia | 05:58 Headlines | 06:00 The News | 06:16 Arts24 | 06:30 The News | 06:46 Focus | 06:51 Sports | 07:00 The News | 07:20 Business | 07:30 The News | 07:45 Entre Nous | 08:00 The News | 08:15 Entre Nous | 08:30 The News | 08:45 Focus | 08:50 Sports | 08:57 Headlines | 09:00 The News | 09:42 France In Focus | 09:54 Short Cuts | 10:00 The News | 10:40 Revisited | 11:00 The News | 11:16 Arts24 | 11:30 The News | 11:46 French Connections | 11:52 Fashion | 11:58 Headlines | 12:00 The News | 12:15 Top Story | 12:30 The News | 12:45 Business | 12:51 Sports | 13:00 The News | 13:10 The Debate | 13:53 Short Cuts | 14:00 The News | 14:15 Business | 14:21 Sports | 14:30 The News | 14:45 Truth or Fake | 14:51 Focus | 15:00 The News | 15:20 Business | 15:30 The News | 15:45 Eye on Africa | 16:00 The News | 16:15 Business | 16:21 Truth or Fake | 16:30 Headlines | 16:32 A PROPOS | 16:46 Eye on Africa | 17:00 The News | 17:15 Business + Truth or Fake | 17:30 The News | 17:45 Sports | 17:51 Focus | 18:00 The News | 18:10 The Debate | 18:53 Short Cuts | 19:00 The News | 19:15 Business | 19:20 Sports | 19:30 The News | 19:45 Arts24 | 20:00 The News | 20:15 A PROPOS | 20:30 The News | 20:45 Eye on Africa | 21:00 The News | 21:10 The Debate | 21:53 Short Cuts | 22:00 The News | 22:15 Access Asia | 22:30 The News | 22:45 The 51 Percent | 23:00 The News | 23:15 Eye on Africa | 23:30 The News | 23:45 Arts24 | 2024-05-28 00:00 The News | 00:20 Focus | 00:30 The News | 00:51 Sports | 01:00 The News | 01:20 In the Press | 01:30 The News | 01:45 Global Grid | 01:51 Focus | 02:00 The News | 02:20 Business | 02:30 The News | 02:45 Focus | 02:50 Sports | 02:57 Headlines | 03:00 The News | 03:15 Business | 03:21 In the Press | 03:30 The News | 03:40 Perspective | 03:45 Focus | 03:50 Sports | 04:00 The News | 04:15 Perspective | 04:30 The News | 04:45 Focus | 04:50 Sports | 05:00 The News | 05:16 Talking Europe | 05:30 The News | 05:46 The Observers | 05:52 Focus | 05:57 Headlines | 06:00 The News | 06:16 Arts24 | 06:30 The News | 06:46 Focus | 06:51 Sports | 07:00 The News | 07:20 Business | 07:30 The News | 07:45 Entre Nous | 08:00 The News | 08:15 Entre Nous | 08:30 The News | 08:45 Focus | 08:50 Sports | 08:57 Headlines | 09:00 The News | 09:42 Talking Europe | 09:54 Short Cuts | 10:00 The News | 10:45 Reporters | 11:00 The News | 11:16 Arts24 | 11:30 The News | 11:46 The 51 Percent | 11:58 Headlines | 12:00 The News | 12:15 Top Story | 12:30 The News | 12:45 Business | 12:51 Sports | 13:00 The News | 13:10 The Debate | 13:53 Short Cuts | 14:00 The News | 14:15 Business | 14:21 Sports | 14:30 The News | 14:45 Truth or Fake | 14:51 Focus | 15:00 The News | 15:20 Business | 15:30 The News | 15:45 Eye on Africa | 16:00 The News | 16:15 Business | 16:21 Truth or Fake | 16:30 Headlines | 16:32 A PROPOS | 16:46 Eye on Africa | 17:00 The News | 17:15 Business + Truth or Fake | 17:30 The News | 17:45 Sports | 17:51 Focus | 18:00 The News | 18:10 The Debate | 18:53 Short Cuts | 19:00 The News | 19:15 Business | 19:20 Sports | 19:30 The News | 19:45 Arts24 | 20:00 The News | 20:15 A PROPOS | 20:30 The News | 20:45 Eye on Africa | 21:00 The News | 21:10 The Debate | 21:53 Short Cuts | 22:00 The News | 22:15 France In Focus | 22:30 The News | 22:45 Reporters | 23:00 The News | 23:15 Eye on Africa | 23:30 The News | 23:45 Arts24 | 2024-05-29 00:00 The News | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
France 24 (French) | 2024-05-27 00:00 Le journal | 00:22 Focus | 00:30 Le journal | 00:50 Sports | 01:00 Le journal | 01:16 Dans la presse | 01:21 Reportages | 01:30 Le journal | 01:46 L'info éco | 01:51 Focus | 02:00 Le journal | 02:45 Dans la presse | 02:50 Reportages | 02:54 Rappel des titres | 03:00 Le journal | 03:22 L'info éco | 03:30 Le journal | 03:42 Dans la presse | 03:47 Focus | 03:52 Sports | 04:00 Le journal | 04:15 L'invité du jour | 04:30 Le journal | 04:37 A la carte | 04:45 Focus | 04:50 Sports | 05:00 Le journal | 05:15 En tête à tête | 05:30 Le journal | 05:45 Plan B | 05:51 Focus | 05:56 Rappel des titres | 06:00 Le journal | 06:16 À l'affiche | 06:30 Le journal | 06:45 Focus | 06:50 Sports | 07:00 Le journal | 07:15 L'invité du jour | 07:30 Le journal | 08:45 Focus | 08:50 Sports | 08:56 Rappel des titres | 09:00 Le journal | 09:21 Le journal de l'Europe | 09:30 Le journal | 09:45 C'est en France | 10:00 Le journal | 10:40 Elément Terre | 10:46 À l'affiche | 11:00 Le journal | 11:15 Les observateurs | 11:21 Focus | 11:30 Le journal | 11:45 Outre-mer | 11:56 Rappel des titres | 12:00 Le journal | 12:16 Le fait du jour | 12:30 Le journal | 12:46 Économie | 12:51 Sports | 13:00 Le journal | 13:10 Le débat | 13:55 L'instant mobile | 14:00 Le journal | 14:15 Le journal de l'Europe | 14:30 On va plus loin | 15:00 Le journal | 15:15 Info Intox | 15:20 Elément Terre | 15:30 Le journal | 15:44 Le journal de l'Afrique | 16:00 Le journal | 16:15 Économie | 16:20 Info Intox | 16:30 Le journal | 16:44 Le journal de l'Afrique | 17:00 Le journal | 17:15 Economie + Info Intox | 17:30 Le journal | 17:45 Sports | 17:50 Focus | 18:00 Le journal | 18:12 Le débat | 18:55 L'instant mobile | 19:00 Le journal | 19:15 Le journal de l'Afrique | 19:30 Le journal | 19:45 À l'affiche | 20:00 Le journal | 20:15 Plan B | 20:21 Focus | 20:30 Le monde dans tous ses Etats | 21:00 Le journal | 21:12 Le débat | 21:55 L'instant mobile | 22:00 Le journal | 22:15 Les observateurs | 22:21 Focus | 22:30 Le journal | 22:45 Outre-mer | 23:00 Le journal | 23:15 En tête à tête | 23:30 Le journal | 23:45 Le journal de l'Afrique | 2024-05-28 00:00 Le journal | 00:22 Focus | 00:30 Le journal | 00:50 Sports | 01:00 Le journal | 01:16 Dans la presse | 01:21 Reportages | 01:30 Le journal | 01:46 L'info éco | 01:51 Focus | 02:00 Le journal | 02:45 Dans la presse | 02:50 Reportages | 02:54 Rappel des titres | 03:00 Le journal | 03:22 L'info éco | 03:30 Le journal | 03:42 Dans la presse | 03:47 Focus | 03:52 Sports | 04:00 Le journal | 04:15 L'invité du jour | 04:30 Le journal | 04:37 A la carte | 04:45 Campagne officielle : élections européennes | 05:00 Le journal | 05:10 Ici l'Europe | 05:30 Le journal | 05:40 L'entretien de l'intelligence économique | 05:55 L'instant mobile | 06:00 Le journal | 06:15 À l'affiche | 06:30 Le journal | 06:45 Focus | 06:50 Sports | 07:00 Le journal | 07:15 L'invité du jour | 07:30 Le journal | 08:45 Campagne officielle : élections européennes | 08:56 Rappel des titres | 09:00 Le journal | 09:21 Le journal de l'Europe | 09:30 Le journal | 09:40 Le Paris des arts | 10:00 Le journal | 10:40 Elément Terre | 10:46 À l'affiche | 11:00 Le journal | 11:10 Reporters | 11:22 L'instant mobile | 11:30 Le journal | 11:40 Ici l'Europe | 11:56 Rappel des titres | 12:00 Le journal | 12:10 Mardi politique | 12:30 Le journal | 12:46 Économie | 12:51 Sports | 13:00 Le journal | 13:10 Le débat | 13:55 L'instant mobile | 14:00 Le journal | 14:15 Le journal de l'Europe | 14:30 On va plus loin | 15:00 Le journal | 15:15 Info Intox | 15:20 Elément Terre | 15:30 Le journal | 15:44 Le journal de l'Afrique | 16:00 Le journal | 16:15 Économie | 16:20 Info Intox | 16:30 Le journal | 16:44 Le journal de l'Afrique | 17:00 Le journal | 17:15 Economie + Info Intox | 17:30 Le journal | 17:45 Sports | 17:50 Focus | 18:00 Le journal | 18:12 Le débat | 18:55 L'instant mobile | 19:00 Le journal | 19:15 Le journal de l'Afrique | 19:30 Le journal | 19:45 À l'affiche | 20:00 Le journal | 20:10 Ici l'Europe | 20:30 Le journal | 20:40 L'entretien de l'intelligence économique | 20:55 L'instant mobile | 21:00 Le journal | 21:12 Le débat | 21:55 L'instant mobile | 22:00 Le journal | 22:15 Actuelles | 22:30 Le journal | 22:45 Campagne officielle : élections européennes | 23:00 Le journal | 23:15 L'invité de l'économie | 23:30 Le journal | 23:45 Le journal de l'Afrique | 2024-05-29 00:00 Le journal | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
GEM (HD) | 2024-05-27 00:25 HUNGRY HOPPERS | 00:55 SHE WAS PRETTY | 01:50 MASQUERADE | 02:45 BUDGET TRIP IN JAPAN S2 | 03:35 MOCO'S TRAVEL KITCHEN | 04:05 HUNGRY HOPPERS | 04:35 HUNGRY HOPPERS | 05:05 DEAR MY LONELINESS AND DARKNESS | 06:00 MASQUERADE | 06:55 BUDGET TRIP IN JAPAN S2 | 07:50 VS ARASHI | 08:45 DEAR MY LONELINESS AND DARKNESS | 09:45 BUDGET TRIP IN JAPAN S2 | 10:40 NEXT STOP, DISCOVERY | 11:40 OSAMAKE: ROMCOM WHERE THE CHILDHOOD FRIEND WON'T LOSE | 12:10 WHO NEEDS TRUE LOVE? | 13:15 BUDGET TRIP IN JAPAN S2 | 14:05 VS ARASHI | 15:00 OSAMAKE: ROMCOM WHERE THE CHILDHOOD FRIEND WON'T LOSE | 15:30 WHO NEEDS TRUE LOVE? | 16:35 VS ARASHI | 17:30 OSAMAKE: ROMCOM WHERE THE CHILDHOOD FRIEND WON'T LOSE | 18:00 HUNGRY HOPPERS | 18:30 HUNGRY HOPPERS | 19:00 BUDGET TRIP IN JAPAN S2 | 19:50 VS ARASHI | 20:45 DEAR MY LONELINESS AND DARKNESS | 21:40 MOCO'S TRAVEL KITCHEN | 22:10 HUNGRY HOPPERS | 22:40 HUNGRY HOPPERS | 23:10 BUDGET TRIP IN JAPAN S2 | 2024-05-28 00:00 VS ARASHI | 00:55 DEAR MY LONELINESS AND DARKNESS | 01:50 HUNGRY HOPPERS | 02:20 HUNGRY HOPPERS | 02:50 BUDGET TRIP IN JAPAN S2 | 03:40 VS ARASHI | 04:35 MOCO'S TRAVEL KITCHEN | 05:02 HUNGRY HOPPERS | 05:30 HUNGRY HOPPERS | 06:00 REBOOTING | 06:55 BUDGET TRIP IN JAPAN S2 | 07:50 CAN I FOLLOW YOU HOME? S4 | 08:45 REBOOTING | 09:40 BUDGET TRIP IN JAPAN S2 | 10:35 WHO NEEDS TRUE LOVE? | 11:40 OSAMAKE: ROMCOM WHERE THE CHILDHOOD FRIEND WON'T LOSE | 12:10 REBOOTING | 13:05 BUDGET TRIP IN JAPAN S2 | 13:55 WHO NEEDS TRUE LOVE? | 14:59 OSAMAKE: ROMCOM WHERE THE CHILDHOOD FRIEND WON'T LOSE | 15:26 REBOOTING | 16:17 MOCO'S TRAVEL KITCHEN | 16:44 CAN I FOLLOW YOU HOME? S4 | 17:33 OSAMAKE: ROMCOM WHERE THE CHILDHOOD FRIEND WON'T LOSE | 18:00 NEXT STOP, DISCOVERY | 19:00 BUDGET TRIP IN JAPAN S2 | 19:50 CAN I FOLLOW YOU HOME? S4 | 20:40 REBOOTING | 21:35 NEXT STOP, DISCOVERY | 22:35 MOCO'S TRAVEL KITCHEN | 23:03 BUDGET TRIP IN JAPAN S2 | 23:53 CAN I FOLLOW YOU HOME? S4 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
GEM (HD) | 2024-05-27 00:25 大泉洋吃遍日本 / HUNGRY HOPPERS | 00:55 她很漂亮 / SHE WAS PRETTY | 01:50 超級變變變 / MASQUERADE | 02:45 超省錢!日本旅遊攻略 2 / BUDGET TRIP IN JAPAN S2 | 03:35 MOCO 的移動廚房 / MOCO'S TRAVEL KITCHEN | 04:05 大泉洋吃遍日本 / HUNGRY HOPPERS | 04:35 大泉洋吃遍日本 / HUNGRY HOPPERS | 05:05 可愛的謊言 溫柔的黑暗 / DEAR MY LONELINESS AND DARKNESS | 06:00 超級變變變 / MASQUERADE | 06:55 超省錢!日本旅遊攻略 2 / BUDGET TRIP IN JAPAN S2 | 07:50 VS嵐 / VS ARASHI | 08:45 可愛的謊言 溫柔的黑暗 / DEAR MY LONELINESS AND DARKNESS | 09:45 超省錢!日本旅遊攻略 2 / BUDGET TRIP IN JAPAN S2 | 10:40 中途下車之旅 / NEXT STOP, DISCOVERY | 11:40 青梅竹馬絕對不會輸的戀愛喜劇 / OSAMAKE: ROMCOM WHERE THE CHILDHOOD FRIEND WON'T LOSE | 12:10 戀愛何必認真? / WHO NEEDS TRUE LOVE? | 13:15 超省錢!日本旅遊攻略 2 / BUDGET TRIP IN JAPAN S2 | 14:05 VS嵐 / VS ARASHI | 15:00 青梅竹馬絕對不會輸的戀愛喜劇 / OSAMAKE: ROMCOM WHERE THE CHILDHOOD FRIEND WON'T LOSE | 15:30 戀愛何必認真? / WHO NEEDS TRUE LOVE? | 16:35 VS嵐 / VS ARASHI | 17:30 青梅竹馬絕對不會輸的戀愛喜劇 / OSAMAKE: ROMCOM WHERE THE CHILDHOOD FRIEND WON'T LOSE | 18:00 大泉洋吃遍日本 / HUNGRY HOPPERS | 18:30 大泉洋吃遍日本 / HUNGRY HOPPERS | 19:00 超省錢!日本旅遊攻略 2 / BUDGET TRIP IN JAPAN S2 | 19:50 VS嵐 / VS ARASHI | 20:45 可愛的謊言 溫柔的黑暗 / DEAR MY LONELINESS AND DARKNESS | 21:40 MOCO 的移動廚房 / MOCO'S TRAVEL KITCHEN | 22:10 大泉洋吃遍日本 / HUNGRY HOPPERS | 22:40 大泉洋吃遍日本 / HUNGRY HOPPERS | 23:10 超省錢!日本旅遊攻略 2 / BUDGET TRIP IN JAPAN S2 | 2024-05-28 00:00 VS嵐 / VS ARASHI | 00:55 可愛的謊言 溫柔的黑暗 / DEAR MY LONELINESS AND DARKNESS | 01:50 大泉洋吃遍日本 / HUNGRY HOPPERS | 02:20 大泉洋吃遍日本 / HUNGRY HOPPERS | 02:50 超省錢!日本旅遊攻略 2 / BUDGET TRIP IN JAPAN S2 | 03:40 VS嵐 / VS ARASHI | 04:35 MOCO 的移動廚房 / MOCO'S TRAVEL KITCHEN | 05:02 大泉洋吃遍日本 / HUNGRY HOPPERS | 05:30 大泉洋吃遍日本 / HUNGRY HOPPERS | 06:00 重啟人生 / REBOOTING | 06:55 超省錢!日本旅遊攻略 2 / BUDGET TRIP IN JAPAN S2 | 07:50 跟拍到你家 4 / CAN I FOLLOW YOU HOME? S4 | 08:45 重啟人生 / REBOOTING | 09:40 超省錢!日本旅遊攻略 2 / BUDGET TRIP IN JAPAN S2 | 10:35 戀愛何必認真? / WHO NEEDS TRUE LOVE? | 11:40 青梅竹馬絕對不會輸的戀愛喜劇 / OSAMAKE: ROMCOM WHERE THE CHILDHOOD FRIEND WON'T LOSE | 12:10 重啟人生 / REBOOTING | 13:05 超省錢!日本旅遊攻略 2 / BUDGET TRIP IN JAPAN S2 | 13:55 戀愛何必認真? / WHO NEEDS TRUE LOVE? | 14:59 青梅竹馬絕對不會輸的戀愛喜劇 / OSAMAKE: ROMCOM WHERE THE CHILDHOOD FRIEND WON'T LOSE | 15:26 重啟人生 / REBOOTING | 16:17 MOCO 的移動廚房 / MOCO'S TRAVEL KITCHEN | 16:44 跟拍到你家 4 / CAN I FOLLOW YOU HOME? S4 | 17:33 青梅竹馬絕對不會輸的戀愛喜劇 / OSAMAKE: ROMCOM WHERE THE CHILDHOOD FRIEND WON'T LOSE | 18:00 中途下車之旅 / NEXT STOP, DISCOVERY | 19:00 超省錢!日本旅遊攻略 2 / BUDGET TRIP IN JAPAN S2 | 19:50 跟拍到你家 4 / CAN I FOLLOW YOU HOME? S4 | 20:40 重啟人生 / REBOOTING | 21:35 中途下車之旅 / NEXT STOP, DISCOVERY | 22:35 MOCO 的移動廚房 / MOCO'S TRAVEL KITCHEN | 23:03 超省錢!日本旅遊攻略 2 / BUDGET TRIP IN JAPAN S2 | 23:53 跟拍到你家 4 / CAN I FOLLOW YOU HOME? S4 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
GMA Life TV | 2024-05-27 00:15 Telesine | 01:45 I Bilib | 02:15 Balitanghali | 02:45 Mars Pa More | 03:15 Pinoy M.D. | 04:00 REEL LIFE | 06:00 Lovers and Liars | 06:45 Dapat Alam Mo! | 07:15 Dapat Alam Mo! | 07:45 Day Off | 08:15 Mars Pa More | 08:30 Mars Pa More | 09:00 I Juander | 09:45 Idol sa Kusina | 10:30 I Bilib | 11:00 Balitanghali | 11:30 Lovers and Liars | 12:00 Dapat Alam Mo! | 12:45 Dapat Alam Mo! | 13:00 Turbo Zone | 13:30 Idol sa Kusina | 13:45 Turbo Zone | 14:15 Cayetano in Action with Boy Abunda | 15:15 REEL LIFE | 17:15 Lovers and Liars | 18:00 Balitanghali | 18:30 Balitanghali | 19:00 Mars Pa More | 19:15 Idol sa Kusina | 19:30 Idol sa Kusina | 20:00 Day Off | 20:45 Dapat Alam Mo! | 21:45 Turbo Zone | 22:15 I Juander | 23:00 Mars Pa More | 23:30 Day Off | 23:45 Day Off | 2024-05-28 00:15 Lovers and Liars | 00:30 Weekend Getaway | 01:30 Weekend Getaway | 02:15 Balitanghali | 02:45 Mars Pa More | 03:15 Farm To Table | 04:00 REEL LIFE | 06:00 Lovers and Liars | 06:45 Dapat Alam Mo! | 07:15 Dapat Alam Mo! | 07:45 Day Off | 08:15 Mars Pa More | 08:30 Mars Pa More | 09:00 Farm To Table | 09:45 Idol sa Kusina | 10:30 Tunay na Buhay | 11:00 Balitanghali | 11:30 Lovers and Liars | 12:00 Dapat Alam Mo! | 12:45 Dapat Alam Mo! | 13:00 Taste Buddies | 13:30 Idol sa Kusina | 13:45 Taste Buddies | 14:15 Pop Talk | 14:45 Turbo Zone | 15:15 REEL LIFE | 17:15 Lovers and Liars | 18:00 Balitanghali | 18:30 Balitanghali | 19:00 Mars Pa More | 19:15 Idol sa Kusina | 19:30 Idol sa Kusina | 20:00 Day Off | 20:45 Dapat Alam Mo! | 21:45 AHA! | 22:15 Pinas Sarap | 23:00 Mars Pa More | 23:30 Day Off | 23:45 Day Off | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
GMA News TV Intl | 2024-05-27 00:00 Dokumentaryo | 00:45 Good News | 01:45 Reel Time | 02:45 Motorcycle Diaries | 03:45 Born Impact | 04:15 Dokumentaryo | 05:00 Regional TV News | 05:30 Balitanghali | 06:20 History ni Juan | 06:25 Filipedia | 06:30 Reel Time | 07:30 Dapat Alam Mo! | 08:30 Pera Paraan | 09:30 Brigada | 10:30 Investigative Documentaries | 11:30 Balitanghali | 12:20 History ni Juan | 12:25 Filipedia | 12:30 State of the Nation | 13:00 Regional TV News | 13:30 Good News | 14:15 Saksi | 14:45 Balitang Bisdak | 15:30 One North Central Luzon | 16:15 One Mindanao | 17:00 One Western Visayas | 17:45 Balitang Bicolandia | 18:15 Dapat Alam Mo! | 19:15 State of the Nation | 19:45 Motorcycle Diaries | 20:30 DOBOL B TV | 2024-05-28 00:00 Dokumentaryo | 00:45 Pera Paraan | 01:45 Reel Time | 02:45 Brigada | 03:45 Front Row | 04:15 Dokumentaryo | 05:00 Regional TV News | 05:30 Balitanghali | 06:20 History ni Juan | 06:25 Filipedia | 06:30 Reel Time | 07:30 Dapat Alam Mo! | 08:30 Balitang Bisdak | 09:00 One North Central Luzon | 09:30 One Mindanao | 10:00 One Western Visayas | 10:45 Balitang Bicolandia | 11:30 Balitanghali | 12:20 History ni Juan | 12:25 Filipedia | 12:30 State of the Nation | 13:00 Regional TV News | 13:30 Motorcycle Diaries | 14:15 Saksi | 14:45 Balitang Bisdak | 15:30 One North Central Luzon | 16:15 One Mindanao | 17:00 One Western Visayas | 17:45 Balitang Bicolandia | 18:15 Dapat Alam Mo! | 19:15 State of the Nation | 19:45 Pera Paraan | 20:30 DOBOL B TV | 2024-05-29 00:00 Dokumentaryo | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
GMA Pinoy TV | 2024-05-27 00:00 It's Showtime | 02:30 Tiktoclock: Happy Hour Na | 03:20 Abot Kamay na Pangarap | 03:50 Lilet Matias: Attorney-at-Law | 04:20 Voltes V Legacy | 05:00 Black Rider | 05:40 My Guardian Alien | 06:15 Family Feud | 06:45 Fast Talk with Boy Abunda | 07:15 24 Oras | 08:45 Black Rider | 09:20 My Guardian Alien | 10:00 Regal Studio Presents | 10:40 Abot Kamay na Pangarap | 11:15 Family Feud | 11:45 Fast Talk with Boy Abunda | 12:15 It's Showtime | 14:45 24 Oras | 16:00 Black Rider | 16:35 My Guardian Alien | 17:10 Asawa Ng Asawa Ko | 17:45 Saksi | 18:15 Unang Hirit | 20:45 Kapuso Mo Jessica Soho | 22:15 Lilet Matias: Attorney-at-Law | 22:45 Voltes V Legacy | 23:30 Abot Kamay na Pangarap | 2024-05-28 00:00 It's Showtime | 02:30 Tiktoclock: Happy Hour Na | 03:20 Abot Kamay na Pangarap | 03:50 Lilet Matias: Attorney-at-Law | 04:20 Voltes V Legacy | 05:00 Black Rider | 05:40 My Guardian Alien | 06:15 Family Feud | 06:45 Fast Talk with Boy Abunda | 07:15 24 Oras | 08:45 Black Rider | 09:20 My Guardian Alien | 10:00 Asawa Ng Asawa Ko | 10:40 Abot Kamay na Pangarap | 11:15 Family Feud | 11:45 Fast Talk with Boy Abunda | 12:15 It's Showtime | 14:45 24 Oras | 16:00 Black Rider | 16:35 My Guardian Alien | 17:10 Asawa Ng Asawa Ko | 17:45 Saksi | 18:15 Unang Hirit | 20:45 Pepito Manaloto, Tuloy Ang Kuwento | 21:30 BBLGang | 22:15 Lilet Matias: Attorney-at-Law | 22:45 Voltes V Legacy | 23:30 Abot Kamay na Pangarap | 2024-05-29 00:00 It's Showtime | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
HBO Family (HD) | 2024-05-27 01:05 13 GOING ON 30 | 02:45 CAMP LAZLO S4 | 02:57 CAMP LAZLO S4 | 03:09 CAMP LAZLO S4 | 03:21 CAMP LAZLO S4 | 03:32 CAMP LAZLO S4 | 03:44 CAMP LAZLO S4 | 04:00 THE MARVELOUS MISADVENTURES OF FLAPJACK S3 | 04:11 THE MARVELOUS MISADVENTURES OF FLAPJACK S3 | 04:25 THE MARVELOUS MISADVENTURES OF FLAPJACK S1 | 04:36 THE MARVELOUS MISADVENTURES OF FLAPJACK S1 | 04:48 THE MARVELOUS MISADVENTURES OF FLAPJACK S1 | 05:05 BEN 10 S1 | 05:16 BEN 10 S1 | 05:27 BEN 10 S1 | 05:38 BEN 10 S1 | 05:49 BEN 10 S1 | 06:05 NEW LOONEY TUNES S2 | 06:10 NEW LOONEY TUNES S2 | 06:15 NEW LOONEY TUNES S2 | 06:20 NEW LOONEY TUNES S2 | 06:25 NEW LOONEY TUNES S2 | 06:30 NEW LOONEY TUNES S2 | 06:35 NEW LOONEY TUNES S2 | 06:40 NEW LOONEY TUNES S2 | 06:45 NEW LOONEY TUNES S2 | 07:00 LEGO JURASSIC PARK: THE UNOFFICIAL RETELLING | 07:25 WONDER WOMAN 1984 | 09:55 MARCEL THE SHELL WITH SHOES ON | 11:25 NEW LOONEY TUNES S2 | 11:30 NEW LOONEY TUNES S2 | 11:35 NEW LOONEY TUNES S2 | 11:40 NEW LOONEY TUNES S2 | 11:45 NEW LOONEY TUNES S2 | 11:50 NEW LOONEY TUNES S2 | 11:55 NEW LOONEY TUNES S2 | 12:00 NEW LOONEY TUNES S2 | 12:05 NEW LOONEY TUNES S2 | 12:20 THE MARVELOUS MISADVENTURES OF FLAPJACK S3 | 12:31 THE MARVELOUS MISADVENTURES OF FLAPJACK S3 | 12:45 THE MARVELOUS MISADVENTURES OF FLAPJACK S1 | 12:56 THE MARVELOUS MISADVENTURES OF FLAPJACK S1 | 13:08 THE MARVELOUS MISADVENTURES OF FLAPJACK S1 | 13:25 BEN 10 S1 | 13:36 BEN 10 S1 | 13:47 BEN 10 S1 | 13:58 BEN 10 S1 | 14:09 BEN 10 S1 | 14:25 SAN ANDREAS | 16:20 SAVING MY TOMORROW PART 1 AND 2 | 17:25 SAVING MY TOMORROW PART 3 | 17:55 SAVING MY TOMORROW PART 4 | 18:25 SAVING MY TOMORROW PART 5 | 18:55 SAVING MY TOMORROW: KIDS WHO LOVE THE EARTH | 19:30 CAMP LAZLO S4 | 19:42 CAMP LAZLO S4 | 19:54 CAMP LAZLO S4 | 20:06 CAMP LAZLO S4 | 20:17 CAMP LAZLO S4 | 20:29 CAMP LAZLO S4 | 20:45 THE MARVELOUS MISADVENTURES OF FLAPJACK S3 | 20:56 THE MARVELOUS MISADVENTURES OF FLAPJACK S3 | 21:15 THE MARVELOUS MISADVENTURES OF FLAPJACK S1 | 21:26 THE MARVELOUS MISADVENTURES OF FLAPJACK S1 | 21:38 THE MARVELOUS MISADVENTURES OF FLAPJACK S1 | 21:55 BEN 10 S1 | 22:06 BEN 10 S1 | 22:17 BEN 10 S1 | 22:28 BEN 10 S1 | 22:39 BEN 10 S1 | 22:55 NEW LOONEY TUNES S2 | 23:00 NEW LOONEY TUNES S2 | 23:05 NEW LOONEY TUNES S2 | 23:10 NEW LOONEY TUNES S2 | 23:15 NEW LOONEY TUNES S2 | 23:20 NEW LOONEY TUNES S2 | 23:25 NEW LOONEY TUNES S2 | 23:30 NEW LOONEY TUNES S2 | 23:35 NEW LOONEY TUNES S2 | 23:50 LEGO JURASSIC PARK: THE UNOFFICIAL RETELLING | 2024-05-28 00:15 WONDER WOMAN 1984 | 02:45 CAMP LAZLO S4 | 02:57 CAMP LAZLO S4 | 03:09 CAMP LAZLO S4 | 03:20 CAMP LAZLO S5 | 03:32 CAMP LAZLO S5 | 03:43 CAMP LAZLO S5 | 04:00 THE MARVELOUS MISADVENTURES OF FLAPJACK S1 | 04:12 THE MARVELOUS MISADVENTURES OF FLAPJACK S1 | 04:21 THE MARVELOUS MISADVENTURES OF FLAPJACK S1 | 04:34 THE MARVELOUS MISADVENTURES OF FLAPJACK S1 | 04:46 THE MARVELOUS MISADVENTURES OF FLAPJACK S1 | 05:05 BEN 10 S1 | 05:16 BEN 10 S1 | 05:27 BEN 10 S1 | 05:38 BEN 10 S1 | 05:49 BEN 10 S1 | 06:05 NEW LOONEY TUNES S2 | 06:10 NEW LOONEY TUNES S2 | 06:15 NEW LOONEY TUNES S2 | 06:20 NEW LOONEY TUNES S2 | 06:25 NEW LOONEY TUNES S2 | 06:30 NEW LOONEY TUNES S2 | 06:35 NEW LOONEY TUNES S2 | 06:40 NEW LOONEY TUNES S2 | 06:45 NEW LOONEY TUNES S2 | 07:00 BIG MIRACLE | 08:50 CHRISTMAS CAROLE | 10:00 SAN ANDREAS | 11:55 NEW LOONEY TUNES S2 | 12:00 NEW LOONEY TUNES S2 | 12:05 NEW LOONEY TUNES S2 | 12:10 NEW LOONEY TUNES S2 | 12:15 NEW LOONEY TUNES S2 | 12:20 NEW LOONEY TUNES S2 | 12:25 NEW LOONEY TUNES S2 | 12:30 NEW LOONEY TUNES S2 | 12:35 NEW LOONEY TUNES S2 | 12:50 THE MARVELOUS MISADVENTURES OF FLAPJACK S1 | 13:03 THE MARVELOUS MISADVENTURES OF FLAPJACK S1 | 13:12 THE MARVELOUS MISADVENTURES OF FLAPJACK S1 | 13:25 THE MARVELOUS MISADVENTURES OF FLAPJACK S1 | 13:37 THE MARVELOUS MISADVENTURES OF FLAPJACK S1 | 13:55 BEN 10 S1 | 14:06 BEN 10 S1 | 14:17 BEN 10 S1 | 14:28 BEN 10 S1 | 14:39 BEN 10 S1 | 15:00 SAVING MY TOMORROW: KIDS WHO LOVE THE EARTH | 15:35 MUSIC AND LYRICS | 17:20 50 FIRST DATES | 19:00 CAMP LAZLO S4 | 19:12 CAMP LAZLO S4 | 19:24 CAMP LAZLO S4 | 19:35 CAMP LAZLO S5 | 19:47 CAMP LAZLO S5 | 19:58 CAMP LAZLO S5 | 20:15 THE MARVELOUS MISADVENTURES OF FLAPJACK S1 | 20:27 THE MARVELOUS MISADVENTURES OF FLAPJACK S1 | 20:36 THE MARVELOUS MISADVENTURES OF FLAPJACK S1 | 20:49 THE MARVELOUS MISADVENTURES OF FLAPJACK S1 | 21:01 THE MARVELOUS MISADVENTURES OF FLAPJACK S1 | 21:20 BEN 10 S1 | 21:31 BEN 10 S1 | 21:42 BEN 10 S1 | 21:53 BEN 10 S1 | 22:04 BEN 10 S1 | 22:20 NEW LOONEY TUNES S2 | 22:25 NEW LOONEY TUNES S2 | 22:30 NEW LOONEY TUNES S2 | 22:35 NEW LOONEY TUNES S2 | 22:40 NEW LOONEY TUNES S2 | 22:45 NEW LOONEY TUNES S2 | 22:50 NEW LOONEY TUNES S2 | 22:55 NEW LOONEY TUNES S2 | 23:00 NEW LOONEY TUNES S2 | 23:15 BIG MIRACLE | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
HBO HD | 2024-05-27 01:45 FANTASTIC BEASTS: THE CRIMES OF GRINDELWALD | 04:00 LIAR LIAR | 05:25 SHAZAM! FURY OF THE GODS | 07:35 THE DA VINCI CODE | 10:00 THE SYMPATHIZER S1 | 11:00 THE JINX – PART TWO S2 | 12:00 THE VISITOR | 13:30 INGLOURIOUS BASTERDS | 16:00 THE NUN II | 17:50 THE WORLD'S END | 19:35 HAIRSPRAY | 21:30 WIFELIKE | 23:10 SHAKESPEARE IN LOVE | 2024-05-28 01:10 THE DA VINCI CODE | 03:35 THE LAST AIRBENDER | 05:15 PUSS IN BOOTS (2011) | 06:45 CAPTAIN PHILLIPS | 09:00 INGLOURIOUS BASTERDS | 11:30 THE NUN II | 13:20 A HOUSE ON THE BAYOU | 14:50 M3GAN | 16:30 JUSTICE LEAGUE X RWBY: SUPER HEROES AND HUNTSMEN PART ONE | 17:50 SHAKESPEARE IN LOVE | 19:50 COUPLES RETREAT | 21:45 CAPTAIN PHILLIPS | 2024-05-29 00:00 CHARLIE WILSON'S WAR | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
HBO Hits (HD) | 2024-05-27 00:05 DRAGON: THE BRUCE LEE STORY | 02:05 THE BOSS BABY | 03:45 80 FOR BRADY | 05:25 REVOLUTIONARY ROAD | 07:20 HOLLYWOOD ON SET S1 | 07:45 THE LOSERS | 09:20 THE BOSS BABY | 11:00 HOUSE PARTY | 12:35 80 FOR BRADY | 14:15 THE INFERNAL MACHINE | 16:05 THE LAIR | 17:40 ANGELS & DEMONS | 19:55 HOLLYWOOD ON SET S1 | 20:25 REVOLUTIONARY ROAD | 22:15 DRAGON: THE BRUCE LEE STORY | 2024-05-28 00:15 THE ACCOUNTANT | 02:20 THE LOSERS | 03:55 THE BOSS BABY | 05:35 80 FOR BRADY | 07:15 REVOLUTIONARY ROAD | 09:10 THE INFERNAL MACHINE | 11:00 THE BOSS BABY | 12:40 HOUSE PARTY | 14:20 THE ACCOUNTANT | 16:25 MERCY | 17:50 DRAGON: THE BRUCE LEE STORY | 19:50 THE INFERNAL MACHINE | 21:40 HOLLYWOOD ON SET S1 | 22:05 THE LOSERS | 23:40 ANGELS & DEMONS | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
HBO Signature (HD) | 2024-05-27 00:05 THE LORD OF THE RINGS: THE FELLOWSHIP OF THE RING | 03:00 PRIMO | 04:25 A THOUSAND AND ONE | 06:25 MANN V. FORD | 08:20 CONFESS, FLETCH | 10:00 THE RINGLEADER: THE CASE OF THE BLING RING | 11:35 MY ANIMAL | 13:15 SHE SAID | 15:25 MASTER OF LIGHT | 16:55 THE WALTONS' HOMECOMING | 18:20 SUGAR | 20:10 SHOWING UP | 22:00 THE WIZARD OF LIES | 2024-05-28 00:10 CONFESS, FLETCH | 01:50 STATE OF PLAY: INHERENT VIOLENCE | 02:20 STATE OF PLAY: FIGHTING CHANCE | 02:55 MANN V. FORD | 04:45 THE WALTONS' HOMECOMING | 06:05 COMA | 07:50 HUGO | 10:00 THE SYMPATHIZER S1 | 11:00 SHE SAID | 13:05 HOLLYWOOD ON SET S1 | 13:30 BABY RUBY | 15:00 STATE OF PLAY: TROPHY KIDS | 15:55 STATE OF PLAY: GAME OF BORDERS | 16:25 EVIL DEAD RISE | 18:00 SHOWING UP | 19:45 THE SPECIAL RELATIONSHIP | 21:20 HUGO | 23:30 THE SYMPATHIZER S1 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
HGTV (HD) | 2024-05-27 00:00 Unsellable Houses (S3) | 00:50 Home Town (S6) | 01:40 House Hunters (S243) | 02:05 Perfect Home: Asia (S9) | 02:30 House Hunters Renovation (S5) | 03:20 House Hunters Renovation (S13) | 04:10 My Lottery Dream Home (S6) | 04:35 My Lottery Dream Home (S6) | 05:00 Unsellable Houses (S3) | 05:50 Mash-Up Our Home (S1) | 06:40 Home Town (S6) | 07:30 House Hunters International (S188) | 07:55 House Hunters (S189) | 08:20 My Lottery Dream Home (S5) | 08:45 My Lottery Dream Home (S5) | 09:10 Mash-Up Our Home (S1) | 10:00 Unsellable Houses (S3) | 10:50 House Hunters International (S188) | 11:15 House Hunters (S189) | 11:40 My Lottery Dream Home International (S1) | 12:05 House Hunters (S130) | 12:30 Mash-Up Our Home (S1) | 13:20 Unsellable Houses (S3) | 14:10 My Lottery Dream Home (S5) | 14:35 My Lottery Dream Home (S5) | 15:00 Home Again With The Fords (S1) | 15:50 Two Steps Home (S1) | 16:40 Home Town (S6) | 17:30 House Hunters (S189) | 18:00 Home Town (S5) | 19:00 My Lottery Dream Home International (S1) | 19:25 House Hunters (S130) | 19:50 House Hunters International (S188) | 20:15 House Hunters (S189) | 20:40 House Hunters International (S72) | 21:05 House Hunters (S98) | 21:30 Celebrity IOU (S2) | 22:20 Tough Love With Hilary Farr (S1) | 23:10 Married To Real Estate (S1) | 2024-05-28 00:00 Fixer Upper: A Look Back (S6) | 00:50 Farmhouse Fixer (S1) | 01:40 House Hunters International (S188) | 02:05 House Hunters (S189) | 02:30 House Hunters International (S72) | 02:55 House Hunters (S98) | 03:20 My Lottery Dream Home International (S1) | 03:45 House Hunters (S130) | 04:10 Married To Real Estate (S1) | 05:00 Fixer Upper: A Look Back (S6) | 05:50 Celebrity IOU (S2) | 06:40 Farmhouse Fixer (S1) | 07:30 Perfect Home: Asia (S4) | 07:55 House Hunters (S189) | 08:20 Lil Jon Wants To Do What? (S1) | 09:10 Celebrity IOU (S2) | 10:00 Fixer Upper: A Look Back (S6) | 10:50 Perfect Home: Asia (S4) | 11:15 House Hunters (S189) | 11:40 My Lottery Dream Home International (S1) | 12:05 House Hunters (S130) | 12:30 Celebrity IOU (S2) | 13:20 Fixer Upper: A Look Back (S6) | 14:10 Lil Jon Wants To Do What? (S1) | 15:00 Home Town (S5) | 15:50 Tough Love With Hilary Farr (S1) | 16:40 Farmhouse Fixer (S1) | 17:30 House Hunters (S189) | 18:00 No Demo Reno (S2) | 19:00 My Lottery Dream Home International (S1) | 19:25 House Hunters (S130) | 19:50 Perfect Home: Asia (S4) | 20:15 House Hunters (S189) | 20:40 House Hunters International (S73) | 21:05 House Hunters (S102) | 21:30 Inside Out (S1) | 22:20 No Demo Reno (S2) | 23:10 Home Town Takeover (S2) | 2024-05-29 00:00 Help! I Wrecked My House (S3) | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
HISTORY (HD) | 2024-05-27 00:10 The Proof Is Out There (S2) | 00:40 Forged In Fire (S10) | 01:35 Beyond Oak Island (S1) | 02:25 Dark Marvels | 03:20 The Proof Is Out There (S2) | 03:45 The Proof Is Out There (S2) | 04:15 The Pickers (S18) | 05:10 The UnXplained With William Shatner (S3) | 06:00 Hidden Cities (S2) | 07:00 10 Things You Don't Know About Malaysia | 08:00 Ride N' Seek: Quest For The Priestess' Cloak | 08:30 Ride N' Seek: Quest For The Priestess' Cloak | 09:00 The Pickers (S18) | 09:55 Pawn Stars (S23) | 10:50 The Pickers (S16) | 11:45 Storage Wars (S13) | 12:10 Storage Wars (S13) | 12:35 Ride N' Seek: Quest For The Priestess' Cloak | 13:05 Ride N' Seek: Quest For The Priestess' Cloak | 13:35 Pawn Stars (S23) | 14:30 The Pickers (S16) | 15:20 Hidden Cities (S2) | 16:20 10 Things You Don't Know About Malaysia | 17:20 The Pickers (S18) | 18:10 Storage Wars (S13) | 18:35 Storage Wars (S13) | 19:00 Hidden Cities (S2) | 20:00 10 Things You Don't Know About Malaysia | 21:00 Ride N' Seek: Quest For The Priestess' Cloak | 21:30 Ride N' Seek: Quest For The Priestess' Cloak | 22:00 The Pickers (S18) | 22:55 Pawn Stars (S23) | 23:45 The Pickers (S16) | 2024-05-28 00:40 Storage Wars (S13) | 01:05 Storage Wars (S13) | 01:30 Hidden Cities (S2) | 02:30 The Pickers (S18) | 03:20 The Pickers (S16) | 04:10 10 Things You Don't Know About Malaysia | 05:10 Ride N' Seek: Quest For The Priestess' Cloak | 05:40 Ride N' Seek: Quest For The Priestess' Cloak | 06:10 Haze Hell Over Asia | 07:10 The UnXplained With William Shatner (S3) | 08:05 History's Greatest Of All Time With Peyton Manning (S1) | 09:00 Ancient Aliens (S15) | 09:55 History's Greatest Mysteries (S3) | 10:50 History's Greatest Heists With Pierce Brosnan (S1) | 11:45 The Curse Of Oak Island (S9) | 12:40 History's Greatest Of All Time With Peyton Manning (S1) | 13:35 History's Greatest Mysteries (S3) | 14:30 History's Greatest Heists With Pierce Brosnan (S1) | 15:30 Haze Hell Over Asia | 16:30 The UnXplained With William Shatner (S3) | 17:20 Ancient Aliens (S15) | 18:10 The Curse Of Oak Island (S9) | 19:05 Haze Hell Over Asia | 20:05 The UnXplained With William Shatner (S3) | 20:55 History's Greatest Of All Time With Peyton Manning (S1) | 21:55 Ancient Aliens (S15) | 22:50 History's Greatest Mysteries (S3) | 23:45 History's Greatest Heists With Pierce Brosnan (S1) | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
HITS (HD) | 2024-05-27 00:00 Married With Children S3 | 00:30 Perfect Strangers S2 | 01:00 Mission: Impossible S1 | 02:00 Quantum Leap S2 | 03:00 The Incredible Hulk S1 | 04:00 The Incredible Hulk S1 | 05:00 Cheers S3 | 05:30 CSI S1 | 06:30 Perfect Strangers S2 | 07:00 Law & Order: Special Victims Unit S8 | 08:00 Married With Children S3 | 08:30 Perfect Strangers S2 | 09:00 CSI S1 | 10:00 Mission: Impossible S1 | 11:00 Quantum Leap S2 | 12:00 Married With Children S3 | 12:30 Perfect Strangers S2 | 13:00 CSI S1 | 14:00 Mission: Impossible S1 | 15:00 Law & Order: Special Victims Unit S8 | 16:00 Quantum Leap S2 | 17:00 Cheers S3 | 17:30 Mission: Impossible S1 | 18:30 CSI S1 | 19:30 Quantum Leap S2 | 20:30 Law & Order: Special Victims Unit S8 | 21:30 Cheers S3 | 22:00 The Incredible Hulk S1 | 23:00 The Incredible Hulk S1 | 2024-05-28 00:00 Married With Children S3 | 00:30 Perfect Strangers S2 | 01:00 Mission: Impossible S1 | 02:00 Quantum Leap S2 | 03:00 The Incredible Hulk S1 | 04:00 The Incredible Hulk S1 | 05:00 Cheers S3 | 05:30 CSI S1 | 06:30 Perfect Strangers S2 | 07:00 Law & Order: Special Victims Unit S8 | 08:00 Married With Children S3 | 08:30 Perfect Strangers S2 | 09:00 CSI S1 | 10:00 Mission: Impossible S1 | 11:00 Quantum Leap S2 | 12:00 Married With Children S3 | 12:30 Perfect Strangers S2 | 13:00 CSI S1 | 14:00 Mission: Impossible S1 | 15:00 Law & Order: Special Victims Unit S8 | 16:00 Quantum Leap S2 | 17:00 Cheers S3 | 17:30 Mission: Impossible S1 | 18:30 CSI S1 | 19:30 Quantum Leap S2 | 20:30 Law & Order: Special Victims Unit S8 | 21:30 Cheers S3 | 22:00 The Incredible Hulk S1 | 23:00 The Incredible Hulk S1 | 2024-05-29 00:00 Married With Children S3 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
HITS MOVIES (HD) | 2024-05-27 01:30 Made Of Honor | 03:30 Eight Millimeter | 06:00 The Iron Giant | 08:00 A Simple Wish | 10:00 Julie & Julia | 12:30 The Iron Giant | 14:30 A Simple Wish | 16:30 Julie & Julia | 19:00 The Butterfly Effect | 21:15 The Iron Giant | 23:15 A Simple Wish | 2024-05-28 01:15 Julie & Julia | 03:45 The Butterfly Effect | 06:00 Bowfinger | 08:00 Memoirs Of An Invisible Man | 10:00 Mr. Nice Guy | 12:00 The Butterfly Effect | 14:15 Bowfinger | 16:15 Memoirs Of An Invisible Man | 18:15 Mr. Nice Guy | 20:15 Kull The Conqueror | 22:15 Bowfinger | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
HITS NOW (HD) | 2024-05-27 00:00 Entertainment Tonight | 00:30 The $100,000 Pyramid S6 | 01:00 Fear Thy Neighbor S8 | 02:00 Survivor S46 | 04:30 Top Chef S21 | 05:30 Chicago Fire S11 | 06:30 Project Runway All-Stars | 07:30 Entertainment Tonight | 08:00 Britain's Got Talent S17 | 09:30 Ghosts S3 | 10:00 Celebrity Wheel Of Fortune S2 | 11:00 Entertainment Tonight | 11:30 Britain's Got Talent S17 | 13:00 Celebrity Wheel Of Fortune S2 | 14:00 The $100,000 Pyramid S6 | 14:30 Project Runway All-Stars | 15:30 The $100,000 Pyramid S6 | 16:00 Fear Thy Neighbor S8 | 17:00 Chicago Fire S11 | 18:00 Chicago P.D. S10 | 19:00 Britain's Got Talent S17 | 20:30 Celebrity Wheel Of Fortune S2 | 21:30 The $100,000 Pyramid S6 | 22:00 The $100,000 Pyramid S6 | 22:30 The Goldbergs S2 | 23:00 Project Runway All-Stars | 2024-05-28 00:00 Ghosts S3 | 00:30 Britain's Got Talent S17 | 02:00 Celebrity Wheel Of Fortune S2 | 03:00 American Idol 2024 | 05:30 The $100,000 Pyramid S6 | 06:00 The $100,000 Pyramid S6 | 06:30 Project Runway All-Stars | 07:30 The Goldbergs S2 | 08:00 Britain's Got Talent S17 | 09:00 Top Chef S21 | 10:00 Sullivan's Crossing S1 | 11:00 Entertainment Tonight | 11:30 Britain's Got Talent S17 | 12:30 Top Chef S21 | 13:30 Sullivan's Crossing S1 | 14:30 Project Runway All-Stars | 15:30 The $100,000 Pyramid S6 | 16:00 The $100,000 Pyramid S6 | 16:30 Ghosts S3 | 17:00 Celebrity Wheel Of Fortune S2 | 18:00 The Goldbergs S2 | 18:30 Entertainment Tonight | 19:00 Britain's Got Talent S17 | 20:00 Top Chef S21 | 21:00 Sullivan's Crossing S1 | 22:00 Fear Thy Neighbor S8 | 23:00 Project Runway All-Stars | 2024-05-29 00:00 Entertainment Tonight | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Hunan International | 2024-05-27 00:25 摇啊笑啊桥 | 01:20 新闻大求真 | 01:50 总书记的来信 | 02:20 来者何人 | 03:50 我们的美好生活 | 05:10 我是大美人 | 06:10 湖南新闻联播 | 06:40 时光剧场:花繁叶茂 | 08:15 摇啊笑啊桥 | 09:10 大侠山猫和吉米 | 09:40 新闻大求真 | 10:10 总书记的来信 | 10:40 来者何人 | 12:10 我们的美好生活 | 13:30 我是大美人 | 14:30 时光剧场:花繁叶茂 | 16:10 摇啊笑啊桥 | 17:00 大侠山猫和吉米 | 17:30 新闻大求真 | 18:00 湖南新闻联播 | 18:30 总书记的来信 | 19:00 鲜厨100 | 20:30 芒果头条 | 21:00 中国婚礼 | 22:20 风度中国 | 22:50 时光剧场:花繁叶茂 | 2024-05-28 00:25 摇啊笑啊桥 | 01:20 新闻大求真 | 01:50 总书记的来信 | 02:20 中国婚礼 | 03:50 大侠山猫和吉米 | 04:20 中国婚礼 | 05:40 风度中国 | 06:10 湖南新闻联播 | 06:40 时光剧场:花繁叶茂 | 08:15 摇啊笑啊桥 | 09:10 大侠山猫和吉米 | 09:40 新闻大求真 | 10:10 总书记的来信 | 10:40 中国婚礼 | 12:10 我是大美人 | 13:00 5月例行停机检修 | 18:00 湖南新闻联播 | 18:30 总书记的来信 | 19:00 中国婚礼 | 20:30 芒果头条 | 21:00 中国婚礼 | 22:20 风度中国 | 22:50 时光剧场:花繁叶茂 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Jia Le Channel (HD) | 2024-05-27 00:10 型男大主厨 / Stylish Man | 01:00 美丽人生 / Life Is Beautiful | 02:00 天道 / Fight For Justice | 04:10 我们这一摊 / Yes! Night Market | 06:00 美丽人生 / Life Is Beautiful | 07:00 天道 / Fight For Justice | 09:10 阿叔 / Uncle | 10:00 我们的翻译官 / The Interpreter | 11:00 新闻女王 / The Queen Of News | 12:00 我们的婚姻 / Modern Marriage | 13:00 我们的翻译官 / The Interpreter | 14:00 阿叔 / Uncle | 15:00 我们的婚姻 / Modern Marriage | 16:00 我们的翻译官 / The Interpreter | 17:00 新闻女王 / The Queen Of News | 18:00 我们的婚姻 / Modern Marriage | 19:00 阿叔 / Uncle | 20:00 我们的翻译官 / The Interpreter | 21:00 新闻女王 / The Queen Of News | 22:00 天道 / Fight For Justice | 2024-05-28 00:10 阿叔 / Uncle | 01:00 美丽人生 / Life Is Beautiful | 02:00 天道 / Fight For Justice | 04:10 我们的翻译官 / The Interpreter | 05:00 阿叔 / Uncle | 06:00 美丽人生 / Life Is Beautiful | 07:00 天道 / Fight For Justice | 09:10 阿叔 / Uncle | 10:00 我们的翻译官 / The Interpreter | 11:00 新闻女王 / The Queen Of News | 12:00 我们的婚姻 / Modern Marriage | 13:00 我们的翻译官 / The Interpreter | 14:00 阿叔 / Uncle | 15:00 我们的婚姻 / Modern Marriage | 16:00 我们的翻译官 / The Interpreter | 17:00 新闻女王 / The Queen Of News | 18:00 我们的婚姻 / Modern Marriage | 19:00 阿叔 / Uncle | 20:00 我们的翻译官 / The Interpreter | 21:00 新闻女王 / The Queen Of News | 22:00 天道 / Fight For Justice | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
KBS World (HD) | 2024-05-27 01:00 Beauty and Mr. Romantic | 02:20 Beauty and Mr. Romantic | 03:40 KBS WORLD News Today | 04:00 My Neighbor, Charles | 05:00 School 2013 | 06:10 The Return of Superman Encore | 07:50 Suji & Uri | 08:25 The Two Sisters | 09:05 Nothing Uncovered | 10:20 Stars' Top Recipe at Fun-Staurant | 11:40 Bridal Mask | 12:55 Two Days and One Night 4 | 14:35 Suji & Uri | 15:10 The Two Sisters | 15:50 Nothing Uncovered | 17:00 Stars' Top Recipe at Fun-Staurant | 18:30 The Elegant Empire | 19:10 Bridal Mask | 20:25 Suji & Uri | 21:00 The Two Sisters | 21:40 The Elegant Empire | 22:20 Beauty and Mr. Romantic | 23:40 Stars' Top Recipe at Fun-Staurant | 2024-05-28 01:10 Nothing Uncovered | 02:25 Bridal Mask | 03:40 KBS WORLD News Today | 04:00 KBS WORLD SELECTION | 05:00 School 2013 | 06:10 The Return of Superman Encore | 07:50 Suji & Uri | 08:25 The Two Sisters | 09:05 Nothing Uncovered | 10:20 Chapter 2 Verse 1 | 11:30 The Best of Immortal Songs | 11:35 Bridal Mask | 12:50 Guide Map, K-Road | 13:05 Golden Girls | 14:25 The Best of Immortal Songs | 14:35 Suji & Uri | 15:10 The Two Sisters | 15:50 Nothing Uncovered | 17:00 2023 Drama Special | 18:15 Guide Map, K-Road | 18:30 The Elegant Empire | 19:10 Bridal Mask | 20:25 Suji & Uri | 21:00 The Two Sisters | 21:40 The Elegant Empire | 22:20 Beauty and Mr. Romantic | 23:40 2023 Drama Special | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
KTV HD | 2024-05-27 00:30 Movie - Kilinjalgal | 03:30 Movie - Sooriyan | 06:30 Movie - Oru Oorille Oru Rajakumari | 09:30 Movie - Samy | 13:00 Movie - Vaada | 14:30 Movie Contd - Vaada | 16:00 Movie - Kadhal Kisu Kisu | 18:30 Movie - Kadhal Solla Vandhen | 21:00 Teleshopping | 21:30 Movie - Kandha | 2024-05-28 00:30 Movie - Puthiya Vaanam | 03:30 Movie - Kaadhalan | 06:30 Movie - Thaai Veedu | 09:30 Movie - Neranja Manasu | 13:00 Movie - Rameswaram | 14:30 Movie Contd - Rameswaram | 16:00 Movie - Kangalal Kaidhusei | 18:30 Movie - Kanmani Unakaga | 21:00 Teleshopping | 21:30 Movie - Kottai Vaasal | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Lifetime (HD) | 2024-05-27 00:55 Best In Chow | 01:25 Legends Of The Fork | 01:55 The Neighbors Are Watching | 03:45 Married at First Sight US (S6) | 04:35 Where Is My Destination | 05:35 Best In Chow | 06:05 24 Hour Flip (S1) | 07:00 Triple Digit Flip (S2) | 08:00 Legends Of The Fork | 08:30 MasterChef Australia (S15) | 10:00 Nightmare School Moms | 11:35 Married at First Sight US (S6) | 13:25 MasterChef Australia (S15) | 14:55 Nightmare School Moms | 16:30 The Neighbors Are Watching | 18:05 Married at First Sight US (S6) | 19:55 MasterChef Australia (S15) | 21:25 24 Hour Flip (S1) | 22:25 Legends Of The Fork | 22:55 Triple Digit Flip (S2) | 23:55 MasterChef Australia (S15) | 2024-05-28 01:25 Legends Of The Fork | 01:55 Nightmare School Moms | 03:45 Married at First Sight US (S6) | 05:40 My Ring Story (S1) | 06:10 24 Hour Flip (S1) | 07:00 Triple Digit Flip (S2) | 08:00 Legends Of The Fork | 08:30 MasterChef Australia (S15) | 09:30 Best In Chow | 10:00 Single Black Female | 11:35 Married at First Sight US (S6) | 13:05 MasterChef Australia (S15) | 14:05 Triple Digit Flip (S2) | 14:55 Single Black Female | 16:30 Nightmare School Moms | 18:05 My Ring Story (S1) | 18:35 Married at First Sight US (S6) | 19:55 MasterChef Australia (S15) | 20:55 24 Hour Flip (S1) | 21:55 Best In Chow | 22:25 Legends Of The Fork | 22:55 Triple Digit Flip (S2) | 23:55 MasterChef Australia (S15) | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
maa movies | 2024-05-27 02:30 MAGADHEERA | 05:30 UPPENA | 08:30 DHAMAKA | 12:30 PSYCHO | 14:30 KRISHNA BABU | 17:30 CHELIYA | 20:30 MASTHI MAJA- | 21:30 ANUBHAVINCHU RAJA | 23:30 BHAJARANGI 2 | 2024-05-28 02:30 BICHAGADU 2 | 05:30 VIKRAM (NEW) | 08:30 SARKARU VAARI PAATA | 11:30 SITA | 14:30 LOVE YOU BANGARAM | 17:30 HANUMANTHU | 20:30 MASTHI MAJA- | 21:30 SEETHARAM BENOTY CASE NO 18 | 23:30 AATA ARAMBHAM | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
mio Cricket | 2024-05-27 00:00 TATA Indian Premier League 2024 Highlights: Kolkata Knight Riders vs Mumbai Indians | 00:30 TATA Indian Premier League 2024 Highlights: Lucknow Super Giants vs Kolkata Knight Riders | 01:00 South Africa Tour of West Indies 2024: West Indies v South Africa 3rd T20 | 05:00 TATA Indian Premier League 2024 Highlights: Rajasthan Royals vs Punjab Kings | 05:30 TATA Indian Premier League 2024 Highlights: Lucknow Super Giants vs Kolkata Knight Riders | 06:00 TATA Indian Premier League 2024: Finals | 10:00 Pakistan Tour Of England 2024: England vs Pakistan 2nd T20 | 14:00 Pakistan Women's Tour Of England 2024: England Womens v Pakistan Womens 3rd T20 | 18:00 TATA Indian Premier League 2024: Kolkata Knight Riders vs Sunrisers Hyderabad | 22:00 TATA Indian Premier League 2024 Highlights: Kolkata Knight Riders vs Mumbai Indians | 22:30 TATA Indian Premier League 2024 Highlights: Chennai Super Kings vs Rajasthan Royals | 23:00 TATA Indian Premier League 2024: Rajasthan Royals vs Royal Challengers Bangalore | 2024-05-28 03:00 TATA Indian Premier League 2024 Highlights: Gujarat Titans vs Royal Challengers Bangalore | 03:30 TATA Indian Premier League 2024 Highlights: Kolkata Knight Riders vs Dubai Capitals | 04:00 South Africa Tour of West Indies 2024: West Indies v South Africa 3rd T20 | 08:00 TATA Indian Premier League 2024 Highlights: Chennai Super Kings vs Rajasthan Royals | 08:30 TATA Indian Premier League 2024 Highlights: Kolkata Knight Riders vs Dubai Capitals | 09:00 Pakistan Tour Of England 2024: England vs Pakistan 2nd T20 | 12:50 TATA Indian Premier League 2024 Highlights: Chennai Super Kings vs Rajasthan Royals | 13:20 Pakistan Tour Of England 2024: England vs Pakistan 3rd T20 (Live) | 17:30 TATA Indian Premier League 2024 Highlights: Kolkata Knight Riders vs Mumbai Indians | 18:00 TATA Indian Premier League 2024: Rajasthan Royals vs Royal Challengers Bangalore | 22:00 TATA Indian Premier League 2024 Highlights: Chennai Super Kings vs Rajasthan Royals | 22:30 TATA Indian Premier League 2024 Highlights: Sunrisers Hyderabad vs Rajasthan Royals | 23:00 South Africa Tour of West Indies 2024: West Indies v South Africa 1st T20 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
mio Cricket Plus | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
mio Sports | 2024-05-27 00:00 Emirates FA Cup 23-24 Highlights: Round 8 (Final) | 00:30 Monster Jam 2023: Ep 1 | 01:00 Singapore Premier League 2024: Tanjong Pagar United vs Hougang United | 03:00 Dutch Eredivise 23-24: FC Utrecht vs Go Ahead Eagles | 05:00 Wanda Diamond League 2024: Eugene | 07:00 Emirates FA Cup 23-24: Manchester City vs Manchester United | 09:00 Emirates FA Cup 23-24 Highlights: Round 8 (Final) | 09:30 Monster Jam 2023: Ep 2 | 10:00 DFB-Pokal 2023/24: FC Kaiserslautern vs Leverkusen | 12:00 Emirates FA Cup 23-24 Highlights: Round 8 (Final) | 12:30 Monster Jam 2023: Ep 3 | 13:00 Wanda Diamond League 2024 Highlights: Eugene | 14:00 Wanda Diamond League 2024: Eugene | 16:00 Dutch Eredivise 23-24: NEC vs Go Ahead Eagles | 18:00 Emirates FA Cup 23-24: Manchester City vs Manchester United | 20:00 Emirates FA Cup 23-24 Highlights: Round 8 (Final) | 20:30 Monster Jam 2023: Ep 4 | 21:00 DFB-Pokal 2023/24: FC Kaiserslautern vs Leverkusen | 23:00 Emirates FA Cup 23-24 Highlights: Round 8 (Final) | 23:30 Monster Jam 2023: Ep 5 | 2024-05-28 00:00 Emirates FA Cup 23-24 Review: Round 8 (Finals) | 01:00 Dutch Eredivise 23-24: FC Utrecht vs Go Ahead Eagles | 03:00 Emirates FA Cup 23-24: Manchester City vs Manchester United | 05:00 Emirates FA Cup 23-24 Highlights: Round 8 (Final) | 05:30 Dutch Eredivise Highlights 23-24: Ep 37 | 06:00 Emirates FA Cup 23-24 Review: Round 8 (Finals) | 07:00 DFB-Pokal 2023/24: FC Kaiserslautern vs Leverkusen | 09:00 Emirates FA Cup 23-24 Review: Round 8 (Finals) | 10:00 UFC: Fight Night 160 Barboza vs Murphy | 13:00 Wanda Diamond League 2024 Highlights: Rabat/Marrakesh | 14:00 Singapore Premier League 2024: Balestier Khalsa vs BG Tampines Rovers | 16:00 Dutch Eredivise 23-24: FC Utrecht vs Sparta Rotterdam | 18:00 Emirates FA Cup 23-24 Review: Round 8 (Finals) | 19:00 Dutch Eredivise 23-24: NEC vs Go Ahead Eagles | 21:00 Dutch Eredivise 23-24: FC Utrecht vs Sparta Rotterdam | 23:00 Emirates FA Cup 23-24 Review: Round 8 (Finals) | 2024-05-29 00:00 Dutch Eredivise Highlights 23-24: Ep 37 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
mio Sports 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
mio Sports 3 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
MOLA Sport (HD) | 2024-05-27 00:00 2023 Sudamericana Magazine Show 7 | 01:00 UFC The Ultimate Fighter 31 Eps 7 There Are Levels To This | 02:00 2024 NASCAR Cup Series Highlights - AutoTrader EchoPark Automotive 400 | 03:00 CARABAO CUP 2023/2024 - Round 1 Highlights | 03:30 UFC ULTIMATE KNOCKOUTS - Eps 5 Title Fight Knouckouts | 04:00 Garuda Select 22/23 - OXFORD UNITED VS GARUDA SELECT | 06:00 2023 The Pace Lap Eps 15 | 06:30 Road to UFC Season 3 : Episode 1 & 2 | 08:30 2024 Libertadores Magazine Show 3 | 09:30 UFC Greatest Fights Eps 2 Aldo vs Mendes 2 | 10:00 Frank Warren Boxing - Ellis Zorro vs Luca D'Ortenzi | 12:00 COPA SUDAMERICANA 2024 - Cruzeiro vs Alianza Petrolera | 14:00 UFC MAIN EVENT Eps 2 - Adesanya vs Pereira | 15:00 2024 NASCAR Cup Series - AutoTrader EchoPark Automotive 400 | 17:00 Frank Warren Boxing - Ellis Zorro vs Luca D'Ortenzi | 19:00 UFC ULTIMATE KNOCKOUTS - Eps 6 Rare and Unusual Knockouts | 19:30 2023 The Pace Lap Eps 15 | 20:00 Garuda Select 22/23 - OXFORD UNITED VS GARUDA SELECT | 22:00 2024 NASCAR Cup Series - GEICO 500 | 2024-05-28 00:00 EREDIVISIE HIGHLIGHTS - ROUND 32 | 01:00 UFC The Ultimate Fighter 31 Eps 8 Protect Ya Neck | 02:00 2024 NASCAR Cup Series Highlights - GEICO 500 | 03:00 SkyBet EFL 2023/2024 - EFL Highlight - Show 7 | 03:30 UFC ULTIMATE KNOCKOUTS - Eps 6 Rare and Unusual Knockouts | 04:00 CARABAO CUP 2023/2024 - Everton vs Fulham | 06:00 2023 The Pace Lap Eps 17 | 06:30 Road to UFC Season 3 : Episode 3 & 4 | 08:30 2023 Sudamericana Magazine Show 7 | 09:30 UFC Greatest Fights Eps 3 Jones vs Gustafsson | 10:00 Frank Warren Boxing - The Magnificent 7 | 12:00 Garuda Select 22/23 - OXFORD UNITED VS GARUDA SELECT | 14:00 UFC UNLEASHED Eps 2 - Flyweight Contenders | 15:00 2024 NASCAR Cup Series - GEICO 500 | 17:00 UFC Greatest Fights Eps 2 Aldo vs Mendes 2 | 17:30 UFC ULTIMATE KNOCKOUTS - Eps 5 Title Fight Knouckouts | 18:00 COPA LIBERTADORES 2024 - Peñarol vs Rosario Central LIVE | 20:00 COPA LIBERTADORES 2024 - Flamengo vs Millonarios LIVE | 22:00 2024 NASCAR Cup Series - Würth 400 | 2024-05-29 00:00 2024 Libertadores Magazine Show 4 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
MTV India | 2024-05-27 00:00 Pump Up | 01:00 Smash Hours | 02:00 Splitsvilla | 03:00 Roadies | 04:00 Splitsvilla | 05:00 Hustle 2.0 | 06:00 Pump Up | 07:00 Splitsvilla | 08:00 Hustle 2.0 | 09:00 Smash Hours | 10:00 MTV Hit & Hot Top 20 | 11:00 Roadies | 12:00 Splitsvilla | 13:00 Hustle 2.0 | 14:00 Pump Up | 15:00 Roadies | 16:00 Smash Hours | 18:30 MTV Trending | 20:00 Love Bytes | 22:00 Pump Up | 2024-05-28 01:00 Smash Hours | 02:00 Splitsvilla | 03:00 Roadies | 04:00 Splitsvilla | 05:00 Hustle 2.0 | 06:00 Pump Up | 07:00 Splitsvilla | 08:00 Hustle 2.0 | 09:00 Smash Hours | 10:00 MTV Trending | 11:00 Roadies | 12:00 Splitsvilla | 13:00 Hustle 2.0 | 14:00 MTV Hit & Hot Top 20 | 15:00 Roadies | 16:00 Smash Hours | 18:30 MTV Trending | 20:00 Love Bytes | 22:00 Pump Up | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
MTV LIVE HD | 2024-05-27 00:00 Global Beats! | 01:00 MTV Rewind: 2011 | 02:00 Euro Chart Of The 20s So Far... | 03:30 MTV Live Vault! | 04:00 Global Beats! | 05:00 Rock.Alt.Indie | 06:00 My Life On MTV: 1D & Backstreet... | 06:20 My Life On MTV: Justin... | 06:45 MTV Push Presents: Olivia Rodrigo | 07:05 Lauren Spencer Smith: I Want My... | 07:30 HD Hits! | 09:00 MTV Rewind: 2011 | 10:00 Euro Chart Of The 20s So Far... | 11:30 MTV Live Vault! | 12:00 Global Beats! | 13:00 Rock.Alt.Indie | 14:00 George Ezra: Official Top 10 | 14:45 Take That: I Want My MTV | 15:30 HD Hits! | 17:00 MTV Rewind: 2011 | 18:00 Euro Chart Of The 20s So Far... | 19:30 MTV Live Vault! | 20:00 Rock.Alt.Indie | 21:00 Isle Of MTV Highlights 2022 | 21:45 MTV Unplugged: Bastille | 22:45 HD Hits! | 2024-05-28 00:00 Global Beats! | 01:00 MTV Rewind: 2012 | 02:00 Dua Lipa x Zara Larsson x Ed... | 03:30 HD Hits! | 04:00 Eat, Sleep, Dance, Repeat! | 05:00 Rock.Alt.Indie | 06:00 Isle Of MTV Highlights 2022 | 06:45 MTV Unplugged: Bastille | 07:45 HD Hits! | 09:00 MTV Rewind: 2012 | 10:00 Dua Lipa x Zara Larsson x Ed... | 11:30 HD Hits! | 12:00 Eat, Sleep, Dance, Repeat! | 13:00 Gonzo With Jack Saunders | 14:00 My Life On MTV: 1D & Backstreet... | 14:20 My Life On MTV: Justin... | 14:45 MTV Push Presents: Olivia Rodrigo | 15:05 Lauren Spencer Smith: I Want My... | 15:30 HD Hits! | 17:00 MTV Rewind: 2012 | 18:00 Dua Lipa x Zara Larsson x Ed... | 19:30 HD Hits! | 20:00 Rock.Alt.Indie | 21:00 World Stage: VMA 2023 Highlights.. | 21:45 World Stage: VMA 2023 Highlights.. | 22:30 HD Hits! | 2024-05-29 00:00 Eat, Sleep, Dance, Repeat! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
NDTV 24x7 | 2024-05-27 00:30 News | 02:30 News at Noon | 03:30 Lunchtime News | 04:30 News | 07:30 Newsroom Newsbreak | 09:30 Southern View | 10:00 Newsbreak | 10:30 The News | 11:00 INDIA DECIDES 2024 | 11:30 Left, Right & Centre | 12:30 The 10 O'Clock News | 13:00 INDIA DECIDES 2024 | 13:30 News | 14:30 Left, Right & Centre | 15:30 News | 16:00 The News | 16:30 INDIA DECIDES 2024 | 17:00 News | 18:00 INDIA DECIDES 2024 | 18:30 News | 19:00 The News | 19:30 Left, Right & Centre | 20:30 News | 21:00 INDIA DECIDES 2024 | 21:30 News | 22:00 The World 24x7 | 22:30 Good Morning India | 2024-05-28 00:30 News | 02:30 News at Noon | 03:30 Lunchtime News | 04:30 News | 07:30 Newsroom Newsbreak | 09:30 Southern View | 10:00 Newsbreak | 10:30 The News | 11:00 INDIA DECIDES 2024 | 11:30 Left, Right & Centre | 12:30 The 10 O'Clock News | 13:00 INDIA DECIDES 2024 | 13:30 News | 14:30 Left, Right & Centre | 15:30 News | 16:00 The News | 16:30 INDIA DECIDES 2024 | 17:00 News | 18:00 INDIA DECIDES 2024 | 18:30 News | 19:00 The News | 19:30 Left, Right & Centre | 20:30 News | 21:00 INDIA DECIDES 2024 | 21:30 News | 22:00 The World 24x7 | 22:30 Good Morning India | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
NDTV India | 2024-05-27 00:30 PM Modi On NDTV Exclusive | 01:30 Chunaav India Ka | 04:30 PM Modi On NDTV Exclusive | 05:30 Chunaav India Ka | 09:30 PM Modi On NDTV Exclusive | 10:30 NDTV Election Carnival | 11:30 Khabron Ki Khabar | 12:30 News NDTV India | 13:30 City Centre | 14:00 News NDTV India | 21:30 News Non-Stop | 22:00 Hot Seat | 22:30 Good Morning India | 23:00 Bindaas Cricket | 23:30 Good Morning India | 2024-05-28 00:00 Baba ka Dhaaba | 00:30 News NDTV India | 01:00 Chunaav India Ka | 01:30 News NDTV India | 02:00 Chunaav India Ka | 02:30 Prashant Kishor Exclusive | 03:30 PM Modi On NDTV Exclusive | 04:30 NDTV Election Carnival | 05:30 Special News Non- Stop | 06:00 Chunaav Yatra | 06:30 Sawaal India Ka | 07:30 Prashant Kishor Exclusive | 08:30 Des Ki Baat | 09:00 Chunaav Yatra | 09:30 Khabar Pakki Hai | 10:00 Chunaav India Ka | 10:30 NDTV Election Carnival | 11:30 Khabron Ki Khabar | 12:30 News NDTV India | 13:30 City Centre | 14:00 News NDTV India | 14:30 Khabron Ki Khabar | 15:30 News NDTV India | 17:00 Hot Topic | 17:30 Des Ki Baat | 18:30 News NDTV India | 21:30 News Non-Stop | 22:00 Hot Seat | 22:30 PM Modi On NDTV Exclusive | 23:30 Good Morning India | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
NHK World - Japan | 2024-05-27 00:00 NHK NEWSLINE | 00:15 NEWSLINE IN DEPTH | 00:30 GRAND SUMO Highlights | 01:00 NHK NEWSLINE | 01:15 Direct Talk #058 | 01:30 Where We Call Home | 02:00 NEWSLINE ASIA 24 | 02:30 Learn Japanese from the News | 02:40 Easy Japanese | 02:45 Culture Crossroads | 02:55 HELLO! NHK WORLD-JAPAN | 03:00 NEWSLINE ASIA 24 | 03:30 Seasoning the Seasons | 04:00 NHK NEWSLINE | 04:14 NL Bridge | 04:15 NEWSLINE BIZ | 04:23 JAPAN FROM ABOVE: UP CLOSE | 04:30 GRAND SUMO Highlights | 05:00 NHK NEWSLINE | 05:14 NL Bridge | 05:15 Direct Talk #032 | 05:30 tiny desk concerts JAPAN | 06:00 NHK NEWSLINE | 06:17 NL Bridge | 06:18 NEWSLINE BIZ | 06:30 Where We Call Home | 07:00 NEWSROOM TOKYO | 07:27 NEWSLINE IN DEPTH | 07:40 Direct Talk #058 | 07:55 Ukiyoe EDO-LIFE | 08:00 NEWSROOM TOKYO | 08:30 Learn Japanese from the News | 08:40 Easy Japanese | 08:45 Culture Crossroads | 08:55 HELLO! NHK WORLD-JAPAN | 09:00 NHK NEWSLINE | 09:18 NEWSLINE BIZ | 09:30 Seasoning the Seasons | 10:00 NHK NEWSLINE | 10:15 NEWSLINE IN DEPTH | 10:30 Medical Frontiers | 11:00 NHK NEWSLINE | 11:15 NEWSLINE IN DEPTH | 11:30 Where We Call Home | 12:00 NHK NEWSLINE | 12:15 Direct Talk #058 | 12:30 RAMEN JAPAN | 12:45 RAMEN JAPAN | 13:00 NHK NEWSLINE | 13:15 NEWSLINE IN DEPTH | 13:30 Learn Japanese from the News | 13:40 Easy Japanese | 13:45 Culture Crossroads | 13:55 HELLO! NHK WORLD-JAPAN | 14:00 NEWSROOM TOKYO | 14:27 NEWSLINE IN DEPTH | 14:40 Direct Talk #032 | 14:55 Ukiyoe EDO-LIFE | 15:00 Hometown Stories | 15:27 Easy Japanese | 15:30 Core Kyoto mini | 15:35 Wild Hokkaido! | 15:50 Time-lapse Japan | 15:55 JAPAN FROM ABOVE: UP CLOSE | 16:00 NHK NEWSLINE | 16:18 NEWSLINE BIZ | 16:30 Medical Frontiers | 17:00 NHK NEWSLINE | 17:18 NEWSLINE BIZ | 17:30 Where We Call Home | 18:00 NHK NEWSLINE | 18:18 NEWSLINE BIZ | 18:30 Learn Japanese from the News | 18:40 Easy Japanese | 18:45 Culture Crossroads | 18:55 HELLO! NHK WORLD-JAPAN | 19:00 NHK NEWSLINE | 19:15 Ukiyoe EDO-LIFE | 19:20 Time-lapse Japan | 19:25 JAPAN FROM ABOVE: UP CLOSE | 19:30 RAMEN JAPAN | 19:45 RAMEN JAPAN | 20:00 NHK NEWSLINE | 20:15 NEWSLINE IN DEPTH | 20:30 Journeys in Japan | 21:00 NHK NEWSLINE | 21:15 Direct Talk #081 | 21:30 Dining with the Chef | 22:00 NHK NEWSLINE | 22:15 NEWSLINE IN DEPTH | 22:30 Document 72 hours | 23:00 NHK NEWSLINE | 23:15 NEWSLINE IN DEPTH | 23:30 Medical Frontiers | 2024-05-28 00:00 NHK NEWSLINE | 00:15 NEWSLINE IN DEPTH | 00:30 DEEPER LOOK | 00:45 Dig More Japan | 00:55 The Seasons of Yamato | 01:00 NHK NEWSLINE | 01:15 Direct Talk #081 | 01:30 Journeys in Japan | 02:00 NEWSLINE ASIA 24 | 02:30 Dining with the Chef | 03:00 NEWSLINE ASIA 24 | 03:30 Document 72 hours | 04:00 NHK NEWSLINE | 04:14 NL Bridge | 04:15 NEWSLINE BIZ | 04:23 JAPAN FROM ABOVE: UP CLOSE | 04:30 DEEPER LOOK | 04:45 Dig More Japan | 04:55 The Seasons of Yamato | 05:00 NHK NEWSLINE | 05:14 NL Bridge | 05:15 Direct Talk #033 | 05:30 Medical Frontiers | 06:00 NHK NEWSLINE | 06:17 NL Bridge | 06:18 NEWSLINE BIZ | 06:30 Journeys in Japan | 07:00 NEWSROOM TOKYO | 07:27 NEWSLINE IN DEPTH | 07:40 Direct Talk #081 | 07:55 Ukiyoe EDO-LIFE | 08:00 NEWSROOM TOKYO | 08:30 Dining with the Chef | 09:00 NHK NEWSLINE | 09:18 NEWSLINE BIZ | 09:30 Document 72 hours | 10:00 NHK NEWSLINE | 10:15 NEWSLINE IN DEPTH | 10:30 Science View | 11:00 NHK NEWSLINE | 11:15 NEWSLINE IN DEPTH | 11:30 Journeys in Japan | 12:00 NHK NEWSLINE | 12:15 Direct Talk #081 | 12:30 DEEPER LOOK | 12:45 Dig More Japan | 12:55 The Seasons of Yamato | 13:00 NHK NEWSLINE | 13:15 NEWSLINE IN DEPTH | 13:30 Dining with the Chef | 14:00 NEWSROOM TOKYO | 14:27 NEWSLINE IN DEPTH | 14:40 Direct Talk #033 | 14:55 Ukiyoe EDO-LIFE | 15:00 CYCLE AROUND JAPAN Highlights | 15:30 Document 72 hours | 16:00 NHK NEWSLINE | 16:18 NEWSLINE BIZ | 16:30 Science View | 17:00 NHK NEWSLINE | 17:18 NEWSLINE BIZ | 17:30 Journeys in Japan | 18:00 NHK NEWSLINE | 18:18 NEWSLINE BIZ | 18:30 Dining with the Chef | 19:00 NHK NEWSLINE | 19:15 Ukiyoe EDO-LIFE | 19:20 Time-lapse Japan | 19:25 JAPAN FROM ABOVE: UP CLOSE | 19:30 DEEPER LOOK | 19:45 Dig More Japan | 19:55 The Seasons of Yamato | 20:00 NHK NEWSLINE | 20:15 NEWSLINE IN DEPTH | 20:30 Dive in Tokyo | 21:00 NHK NEWSLINE | 21:15 Direct Talk #914 | 21:30 Through the Kitchen Window | 21:45 Magical Japanese | 21:55 Core Kyoto mini | 22:00 NHK NEWSLINE | 22:15 NEWSLINE IN DEPTH | 22:30 FRONTRUNNERS | 23:00 NHK NEWSLINE | 23:15 NEWSLINE IN DEPTH | 23:30 Science View | 2024-05-29 00:00 NHK NEWSLINE | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
NHK World Premium | 2024-05-27 00:00 News | 00:05 News Around Japan | 01:50 World Weather | 01:55 World Music Album | 02:00 News & Weather | 02:10 My Gardening | 02:35 Kyoto's Hidamariya Garden Shop | 02:40 Points at Issue | 02:50 The Fountain of Ancient Wisdom "Ashikaga Yoshiaki" (R) | 03:35 Exploring Factories (R) | 04:00 Mimicries--Natural Science for Kids | 04:10 Fun with Japanese | 04:20 Peek-a-boo | 04:35 With Mother | 04:59 1-Minute Anime: Songs for SDGs | 05:00 News (B) | 05:10 Kid's Discovery | 05:25 Nyan-chu! Space! Broadcasting! (R) | 05:56 World Weather | 06:00 NHK News 7 (B) | 06:30 Today's Close-up | 06:57 Tsurube's Salute to Families "Yashima Norito in Sakata City, Yamagata Prefecture" | 07:43 World Weather | 07:45 NHK News 845 | 08:00 News Watch 9 (B) | 09:00 The Fountain of Ancient Wisdom "Oda Nobukatsu" | 09:45 Night Drama Serial "The Yuzuki Family's Four Sons" Eps.1(New) | 10:00 How We Met: Beginning of Our Relationship | 10:30 News Commentary | 10:40 News & Weather | 10:45 International News Report 2024 | 11:29 World Weather | 11:30 Cooking for Beginners | 11:45 Child-Rearing Hints & Tips | 12:15 Gretel's Magical Oven | 12:40 Japanese Narrative Art | 13:10 French in a Happy Mood | 13:30 Feeling English! Favorite Phrases Selected from Data | 13:40 News & Weather (R) | 13:45 Go! Go! Cook R'n | 13:55 Kid's Discovery (R) | 14:10 With Mother (R) | 14:35 Asia Insight (B) | 15:03 Mini Program | 15:05 Today's Close-up (R) | 15:32 World Weather | 15:35 TV Exercise | 15:45 Health for Today | 16:00 Drama Serial "Audrey" Eps. 49 | 16:15 Tsurube's Salute to Families "Yashima Norito in Sakata City, Yamagata Prefecture" (R) | 17:00 News: Good Morning, Japan | 19:00 Drama Serial "The Tiger and Her Wings" Eps. 42 | 19:15 asaichi | 20:54 World Weather | 20:55 Exercise for Everyone | 21:00 News & Weather | 21:05 Tsurube's Salute to Families "Yashima Norito in Sakata City, Yamagata Prefecture" (R) | 21:50 Today's Close-up (R) | 22:17 Mini Program | 22:20 How We Met: Beginning of Our Relationship (R) | 22:50 Songs for Everyone | 22:56 World Weather | 23:00 News | 23:20 Information Worth Knowing from the News Commentator Bureau | 23:28 Mini Program | 23:30 Drama Serial "Churasan" Eps. 41 | 23:45 Drama Serial "The Tiger and Her Wings" Eps. 42 (R) | 2024-05-28 00:00 News | 00:05 News Around Japan | 01:50 World Weather | 01:55 Mini Program | 02:00 News & Weather | 02:10 Hobbies--Sparkle Your Life! | 02:40 Points at Issue | 02:50 What the Villains Have to Say (R) | 03:20 Gentle Journeys (R) | 03:45 Nosy's Inspiring Atelier (R) | 04:00 PythagoraSwitch | 04:10 Let's Enjoy English and Meets the World | 04:20 Peek-a-boo | 04:35 With Mother | 04:59 1-Minute Anime: Songs for SDGs | 05:00 News (B) | 05:10 Kid's Discovery | 05:25 Whiz-Kids TV | 05:56 World Weather | 06:00 NHK News 7 (B) | 06:30 Today's Close-up | 06:57 Song Concert | 07:43 World Weather | 07:45 NHK News 845 | 08:00 News Watch 9 (B) | 09:00 Drama 10 "The Swallows Don't Come Back" Eps. 5 | 09:45 Night Drama Serial "The Yuzuki Family's Four Sons" Eps. 2 | 10:00 WARUIKOATSUMARE: For Everyone to Enjoy and Learn about Society | 10:30 News Commentary | 10:40 News & Weather | 10:45 International News Report 2024 | 11:29 World Weather | 11:30 Recipe for Fulfilling Second Life! | 12:15 Today's Cooking | 12:40 Tanka Poetry | 13:05 See, Learn, Explore--A Deep Travelogue in Tohoku | 13:10 German in a Happy Mood | 13:30 Feeling English! Favorite Phrases Selected from Data | 13:40 News & Weather (R) | 13:45 Go! Go! Cook R'n | 13:55 Kid's Discovery (R) | 14:10 With Mother (R) | 14:35 Core Kyoto (B) | 15:03 Mini Program | 15:05 Today's Close-up (R) | 15:32 World Weather | 15:35 TV Exercise | 15:45 Health for Today | 16:00 Drama Serial "Audrey" Eps. 50 | 16:15 Song Concert (R) | 17:00 News: Good Morning, Japan | 19:00 Drama Serial "The Tiger and Her Wings" Eps. 43 | 19:15 asaichi | 20:54 World Weather | 20:55 Exercise for Everyone | 21:00 News & Weather | 21:05 Song Concert (R) | 21:50 Today's Close-up (R) | 22:17 Mini Program | 22:20 WARUIKOATSUMARE: For Everyone to Enjoy and Learn about Society (R) | 22:50 Songs for Everyone | 22:56 World Weather | 23:00 News | 23:20 Information Worth Knowing from the News Commentator Bureau | 23:28 Mini Program | 23:30 Drama Serial "Churasan" Eps. 42 | 23:45 Drama Serial "The Tiger and Her Wings" Eps. 43 (R) | 2024-05-29 00:00 News | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Nick Jr. | 2024-05-27 00:00 Peppa Pig | 00:04 Peppa Pig | 00:10 Peppa Pig | 00:15 Anna & Friends | 00:20 Anna & Friends | 00:30 The Tiny Chef Show | 00:50 The Adventures of Paddington | 01:10 The Adventures of Paddington | 01:25 Blaze and the Monster Machines | 01:50 PAW Patrol | 02:10 PAW Patrol | 02:30 PAW Patrol | 02:45 Rubble & Crew | 03:05 Rubble & Crew | 03:30 DORA | 03:50 Baby Shark's Big Show! | 04:15 Baby Shark's Big Show! | 04:35 Peppa Pig | 04:40 Peppa Pig | 04:45 Peppa Pig | 04:50 Peppa Pig | 04:55 Peppa Pig | 05:00 Peppa Pig | 05:05 Peppa Pig | 05:15 Peppa Pig | 05:20 BARBAPAPA - One Big Happy Family! | 05:40 BARBAPAPA - One Big Happy Family! | 06:00 Blaze and the Monster Machines | 06:25 Blaze and the Monster Machines | 06:45 PAW Patrol | 07:05 PAW Patrol | 07:30 Baby Shark's Big Show! | 07:50 Baby Shark's Big Show! | 08:00 BARBAPAPA - One Big Happy Family! | 08:25 The Adventures of Paddington | 08:45 Rubble & Crew | 09:10 DORA | 09:30 Blaze and the Monster Machines | 09:55 Deer Squad | 10:15 Baby Shark's Big Show! | 10:40 Baby Shark's Big Show! | 11:00 PAW Patrol | 11:20 PAW Patrol | 11:30 Rubble & Crew | 11:55 Rubble & Crew | 12:05 DORA | 12:30 BARBAPAPA - One Big Happy Family! | 12:45 The Tiny Chef Show | 13:05 The Adventures of Paddington | 13:25 Blaze and the Monster Machines | 13:50 PAW Patrol | 14:10 PAW Patrol | 14:30 PAW Patrol | 14:45 Rubble & Crew | 15:05 Rubble & Crew | 15:30 DORA | 15:50 Baby Shark's Big Show! | 16:15 Baby Shark's Big Show! | 16:35 Peppa Pig | 16:40 Peppa Pig | 16:45 Peppa Pig | 16:50 Peppa Pig | 16:55 Peppa Pig | 17:00 Peppa Pig | 17:05 Peppa Pig | 17:15 Peppa Pig | 17:20 BARBAPAPA - One Big Happy Family! | 17:40 BARBAPAPA - One Big Happy Family! | 18:00 Blaze and the Monster Machines | 18:25 Blaze and the Monster Machines | 18:45 PAW Patrol | 19:05 PAW Patrol | 19:30 Baby Shark's Big Show! | 19:50 Baby Shark's Big Show! | 20:00 BARBAPAPA - One Big Happy Family! | 20:25 The Adventures of Paddington | 20:45 Rubble & Crew | 21:10 DORA | 21:30 Blaze and the Monster Machines | 21:55 Deer Squad | 22:15 Baby Shark's Big Show! | 22:40 Baby Shark's Big Show! | 23:00 PAW Patrol | 23:20 PAW Patrol | 23:30 Rubble & Crew | 23:55 Peppa Pig | 2024-05-28 00:00 Peppa Pig | 00:04 Peppa Pig | 00:10 Peppa Pig | 00:15 Anna & Friends | 00:20 Anna & Friends | 00:30 The Tiny Chef Show | 00:50 The Adventures of Paddington | 01:10 The Adventures of Paddington | 01:25 Blaze and the Monster Machines | 01:50 PAW Patrol | 02:10 PAW Patrol | 02:30 PAW Patrol | 02:45 Rubble & Crew | 03:05 Rubble & Crew | 03:30 DORA | 03:50 Baby Shark's Big Show! | 04:15 Baby Shark's Big Show! | 04:35 Peppa Pig | 04:40 Peppa Pig | 04:45 Peppa Pig | 04:50 Peppa Pig | 04:55 Peppa Pig | 05:00 Peppa Pig | 05:05 Peppa Pig | 05:15 Peppa Pig | 05:20 BARBAPAPA - One Big Happy Family! | 05:40 BARBAPAPA - One Big Happy Family! | 06:00 Blaze and the Monster Machines | 06:25 Blaze and the Monster Machines | 06:45 PAW Patrol | 07:05 PAW Patrol | 07:30 Baby Shark's Big Show! | 07:50 Baby Shark's Big Show! | 08:00 BARBAPAPA - One Big Happy Family! | 08:25 The Adventures of Paddington | 08:45 Rubble & Crew | 09:10 DORA | 09:30 Blaze and the Monster Machines | 09:55 Deer Squad | 10:15 Baby Shark's Big Show! | 10:40 Baby Shark's Big Show! | 11:00 PAW Patrol | 11:20 PAW Patrol | 11:30 Rubble & Crew | 11:55 Rubble & Crew | 12:05 DORA | 12:30 BARBAPAPA - One Big Happy Family! | 12:45 The Tiny Chef Show | 13:05 The Adventures of Paddington | 13:25 Blaze and the Monster Machines | 13:50 PAW Patrol | 14:10 PAW Patrol | 14:30 PAW Patrol | 14:45 Rubble & Crew | 15:05 Rubble & Crew | 15:30 DORA | 15:50 Baby Shark's Big Show! | 16:15 Baby Shark's Big Show! | 16:35 Peppa Pig | 16:40 Peppa Pig | 16:45 Peppa Pig | 16:50 Peppa Pig | 16:55 Peppa Pig | 17:00 Peppa Pig | 17:05 Peppa Pig | 17:15 Peppa Pig | 17:20 BARBAPAPA - One Big Happy Family! | 17:40 BARBAPAPA - One Big Happy Family! | 18:00 Blaze and the Monster Machines | 18:25 Blaze and the Monster Machines | 18:45 PAW Patrol | 19:05 PAW Patrol | 19:30 Baby Shark's Big Show! | 19:50 Baby Shark's Big Show! | 20:00 BARBAPAPA - One Big Happy Family! | 20:25 The Adventures of Paddington | 20:45 Rubble & Crew | 21:10 DORA | 21:30 Blaze and the Monster Machines | 21:55 Deer Squad | 22:15 Baby Shark's Big Show! | 22:40 Baby Shark's Big Show! | 23:00 PAW Patrol | 23:20 PAW Patrol | 23:30 Rubble & Crew | 23:55 Peppa Pig | 2024-05-29 00:00 Peppa Pig | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Nickelodeon Asia HD | 2024-05-27 00:20 SpongeBob SquarePants | 00:30 Avatar: The Last Airbender | 00:55 The Casagrandes | 01:05 The Casagrandes | 01:30 The Casagrandes | 01:55 SpongeBob SquarePants | 02:20 SpongeBob SquarePants | 02:45 The Patrick Star Show | 03:00 Kamp Koral: SpongeBob's Under Years | 03:25 The Smurfs | 03:50 The Smurfs | 04:15 The Loud House | 04:35 The Loud House | 05:00 Rock, Paper, Scissors | 05:20 The Patrick Star Show | 05:50 SpongeBob SquarePants | 06:05 SpongeBob SquarePants | 06:25 Avatar: The Last Airbender | 06:50 The Casagrandes | 07:00 The Casagrandes | 07:25 The Casagrandes | 07:50 SpongeBob SquarePants | 08:15 SpongeBob SquarePants | 08:40 SpongeBob SquarePants | 09:05 SpongeBob SquarePants | 09:30 Rock, Paper, Scissors | 09:55 Rock, Paper, Scissors | 10:10 Kung Fu Panda: Legends of Awesomeness | 10:30 Kung Fu Panda: Legends of Awesomeness | 10:55 Kung Fu Panda: Legends of Awesomeness | 11:20 The Penguins of Madagascar | 11:30 The Penguins of Madagascar | 11:55 The Penguins of Madagascar | 12:15 Avatar: The Last Airbender | 12:40 Avatar: The Last Airbender | 13:00 Avatar: The Last Airbender | 13:20 Best and Bester | 13:40 Best and Bester | 14:00 Planet Sheen | 14:25 Rise of the Teenage Mutant Ninja Turtles | 14:45 Wallykazam! | 15:05 Top Wing | 15:30 Top Wing | 15:50 SpongeBob SquarePants | 16:15 SpongeBob SquarePants | 16:35 SpongeBob SquarePants | 17:00 SpongeBob SquarePants | 17:20 SpongeBob SquarePants | 17:45 SpongeBob SquarePants | 18:05 SpongeBob SquarePants | 18:20 Rock, Paper, Scissors | 18:45 The Casagrandes | 19:10 The Casagrandes | 19:30 The Loud House | 19:55 The Loud House | 20:15 Monster High | 20:45 SpongeBob SquarePants | 21:10 SpongeBob SquarePants | 21:30 Rubble & Crew | 21:50 PAW Patrol | 22:15 PAW Patrol | 22:40 The Smurfs | 23:05 The Smurfs | 23:30 SpongeBob SquarePants | 23:55 SpongeBob SquarePants | 2024-05-28 00:20 SpongeBob SquarePants | 00:30 Avatar: The Last Airbender | 00:55 The Casagrandes | 01:05 The Casagrandes | 01:30 The Casagrandes | 01:55 SpongeBob SquarePants | 02:20 SpongeBob SquarePants | 02:45 The Patrick Star Show | 03:00 Kamp Koral: SpongeBob's Under Years | 03:25 The Smurfs | 03:50 The Smurfs | 04:15 The Loud House | 04:35 The Loud House | 05:00 Rock, Paper, Scissors | 05:20 The Patrick Star Show | 05:50 SpongeBob SquarePants | 06:05 SpongeBob SquarePants | 06:25 Avatar: The Last Airbender | 06:50 The Casagrandes | 07:00 The Casagrandes | 07:25 The Casagrandes | 07:50 SpongeBob SquarePants | 08:15 SpongeBob SquarePants | 08:40 SpongeBob SquarePants | 09:05 SpongeBob SquarePants | 09:30 Rock, Paper, Scissors | 09:55 Rock, Paper, Scissors | 10:10 Kung Fu Panda: Legends of Awesomeness | 10:30 Kung Fu Panda: Legends of Awesomeness | 10:55 Kung Fu Panda: Legends of Awesomeness | 11:20 The Penguins of Madagascar | 11:30 The Penguins of Madagascar | 11:55 The Penguins of Madagascar | 12:15 Avatar: The Last Airbender | 12:40 Avatar: The Last Airbender | 13:00 Avatar: The Last Airbender | 13:20 Best and Bester | 13:40 Best and Bester | 14:00 Breadwinners | 14:25 The Fairly OddParents | 14:45 Winx Club | 15:05 Top Wing | 15:30 Top Wing | 15:50 SpongeBob SquarePants | 16:15 SpongeBob SquarePants | 16:35 SpongeBob SquarePants | 17:00 SpongeBob SquarePants | 17:20 SpongeBob SquarePants | 17:45 SpongeBob SquarePants | 18:05 SpongeBob SquarePants | 18:20 Rock, Paper, Scissors | 18:45 The Casagrandes | 19:10 The Casagrandes | 19:30 The Loud House | 19:55 The Loud House | 20:15 Monster High | 20:45 SpongeBob SquarePants | 21:10 SpongeBob SquarePants | 21:30 Rubble & Crew | 21:50 PAW Patrol | 22:15 PAW Patrol | 22:40 The Smurfs | 23:05 The Smurfs | 23:30 SpongeBob SquarePants | 23:55 SpongeBob SquarePants | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
now Jelli (HD) | 2024-05-27 00:30 新生萬物 / All Reviving | 01:30 聽說很好吃 / The Delicacy | 03:00 也許你要戀愛了 / Maybe You Are Falling In Love | 04:00 跟著經典去旅行 第二季 / Tour With Classics Season 2 | 04:30 一往無前的藍 / First In Last Out | 06:00 新生萬物 / All Reviving | 07:00 藝江南 第二季 / Masterpiece in Jiangnan Season 2 | 08:00 我在島嶼讀書 第二季 / Study On The Island Season 2 | 09:00 可愛的旅行 / Let's Go, Lovely Pets | 10:00 聽說很好吃 / The Delicacy | 11:30 且上書樓 / Steps Into Pages | 12:00 聽說很好吃 / The Delicacy | 13:30 可愛的旅行 / Let's Go, Lovely Pets | 14:30 藝江南 第二季 / Masterpiece in Jiangnan Season 2 | 15:30 新生萬物 / All Reviving | 16:30 跟著經典去旅行 第二季 / Tour With Classics Season 2 | 17:00 我在島嶼讀書 第二季 / Study On The Island Season 2 | 18:00 聽說很好吃 / The Delicacy | 19:30 可愛的旅行 / Let's Go, Lovely Pets | 20:30 非遺裡的中國 / China In Intangible Cultural Heritage | 21:00 藝江南 第二季 / Masterpiece in Jiangnan Season 2 | 22:00 新相親大會 第四季 / New Chinese Dating Event Season 4 | 23:30 且上書樓 / Steps Into Pages | 2024-05-28 00:00 可愛的旅行 / Let's Go, Lovely Pets | 01:00 聽說很好吃 / The Delicacy | 02:30 跟著經典去旅行 第二季 / Tour With Classics Season 2 | 03:00 新相親大會 第四季 / New Chinese Dating Event Season 4 | 04:30 且上書樓 / Steps Into Pages | 05:00 我在島嶼讀書 第二季 / Study On The Island Season 2 | 06:00 可愛的旅行 / Let's Go, Lovely Pets | 07:00 聽說很好吃 / The Delicacy | 08:30 且上書樓 / Steps Into Pages | 09:00 食色生香 第二季 / The Foodie Journey Season 2 | 09:30 半熟戀人 第2季 / Love Actually Season 2 | 11:30 非遺裡的中國 / China In Intangible Cultural Heritage | 12:00 新生萬物 / All Reviving | 13:00 藝江南 第二季 / Masterpiece in Jiangnan Season 2 | 14:00 我在島嶼讀書 第二季 / Study On The Island Season 2 | 15:00 聽說很好吃 / The Delicacy | 16:30 半熟戀人 第2季 / Love Actually Season 2 | 18:30 非遺裡的中國 / China In Intangible Cultural Heritage | 19:00 食色生香 第二季 / The Foodie Journey Season 2 | 19:30 新生萬物 / All Reviving | 20:30 我在島嶼讀書 第二季 / Study On The Island Season 2 | 21:30 半熟戀人 第2季 / Love Actually Season 2 | 23:30 聽說很好吃 / The Delicacy | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
ONE HD (Malay) | 2024-05-27 00:35 LOVELY RUNNER | 01:55 LOVELY RUNNER | 03:15 THIRD MARRIAGE | 04:00 LAW OF THE JUNGLE IN MYANMAR | 05:15 THE HALF-STAR HOTEL IN LOST ISLAND | 07:00 THIRD MARRIAGE | 07:40 THIRD MARRIAGE | 08:20 THE BRAVE YONGSUJUNG | 09:00 THE BRAVE YONGSUJUNG | 09:05 THE BRAVE YONGSUJUNG | 09:40 THE BRAVE YONGSUJUNG | 09:46 THE BRAVE YONGSUJUNG | 10:20 CONNECTION | 10:28 CONNECTION | 11:40 CONNECTION | 11:44 CONNECTION | 13:00 RUNNING MAN | 14:55 ADVENTURE BY ACCIDENT 2 | 15:00 ADVENTURE BY ACCIDENT 2 | 16:45 LAW OF THE JUNGLE IN MYANMAR | 18:00 TEACHER OH SOON NAM | 18:45 TEACHER OH SOON NAM | 19:30 DEAR JUDGE | 20:40 FLY, RIVER DRAGON | 21:55 LOVELY RUNNER | 23:05 HOME FOR SUMMER | 23:45 HOME FOR SUMMER | 2024-05-28 00:25 TEACHER OH SOON NAM | 01:15 TEACHER OH SOON NAM | 02:05 FLY, RIVER DRAGON | 03:20 THIRD MARRIAGE | 04:00 LOVELY RUNNER | 05:15 DEAR JUDGE | 06:30 FLY, RIVER DRAGON | 07:50 LOVELY RUNNER | 09:05 TEACHER OH SOON NAM | 09:50 TEACHER OH SOON NAM | 10:35 I AM SOLO | 12:30 LOVELY RUNNER | 13:55 FLY, RIVER DRAGON | 15:15 THIRD MARRIAGE | 16:05 TEACHER OH SOON NAM | 16:55 TEACHER OH SOON NAM | 17:45 K-HITS | 18:00 TEACHER OH SOON NAM | 18:45 TEACHER OH SOON NAM | 19:30 DEAR JUDGE | 20:40 FLY, RIVER DRAGON | 21:55 LOVELY RUNNER | 23:05 HOME FOR SUMMER | 23:45 HOME FOR SUMMER | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
ONE HD (Mandarin) | 2024-05-27 00:35 LOVELY RUNNER / LOVELY RUNNER | 01:55 LOVELY RUNNER / LOVELY RUNNER | 03:15 第三次结婚 / THIRD MARRIAGE | 04:00 丛林的法则: 缅甸 / LAW OF THE JUNGLE IN MYANMAR | 05:15 好好休息就算万幸 / THE HALF-STAR HOTEL IN LOST ISLAND | 07:00 第三次结婚 / THIRD MARRIAGE | 07:40 第三次结婚 / THIRD MARRIAGE | 08:20 英勇无比龙水晶 / THE BRAVE YONGSUJUNG | 09:00 英勇无比龙水晶 / THE BRAVE YONGSUJUNG | 09:05 英勇无比龙水晶 / THE BRAVE YONGSUJUNG | 09:40 英勇无比龙水晶 / THE BRAVE YONGSUJUNG | 09:46 英勇无比龙水晶 / THE BRAVE YONGSUJUNG | 10:20 联结 / CONNECTION | 10:28 联结 / CONNECTION | 11:40 联结 / CONNECTION | 11:44 联结 / CONNECTION | 13:00 RUNNING MAN / RUNNING MAN | 14:55 既然出生就环游世界 2 / ADVENTURE BY ACCIDENT 2 | 15:00 既然出生就环游世界 2 / ADVENTURE BY ACCIDENT 2 | 16:45 丛林的法则: 缅甸 / LAW OF THE JUNGLE IN MYANMAR | 18:00 训长吴纯南 / TEACHER OH SOON NAM | 18:45 训长吴纯南 / TEACHER OH SOON NAM | 19:30 致亲爱的法官 / DEAR JUDGE | 20:40 飞吧开天龙 / FLY, RIVER DRAGON | 21:55 LOVELY RUNNER / LOVELY RUNNER | 23:05 拜托了,夏天啊 / HOME FOR SUMMER | 23:45 拜托了,夏天啊 / HOME FOR SUMMER | 2024-05-28 00:25 训长吴纯南 / TEACHER OH SOON NAM | 01:15 训长吴纯南 / TEACHER OH SOON NAM | 02:05 飞吧开天龙 / FLY, RIVER DRAGON | 03:20 第三次结婚 / THIRD MARRIAGE | 04:00 LOVELY RUNNER / LOVELY RUNNER | 05:15 致亲爱的法官 / DEAR JUDGE | 06:30 飞吧开天龙 / FLY, RIVER DRAGON | 07:50 LOVELY RUNNER / LOVELY RUNNER | 09:05 训长吴纯南 / TEACHER OH SOON NAM | 09:50 训长吴纯南 / TEACHER OH SOON NAM | 10:35 我是 SOLO / I AM SOLO | 12:30 LOVELY RUNNER / LOVELY RUNNER | 13:55 飞吧开天龙 / FLY, RIVER DRAGON | 15:15 第三次结婚 / THIRD MARRIAGE | 16:05 训长吴纯南 / TEACHER OH SOON NAM | 16:55 训长吴纯南 / TEACHER OH SOON NAM | 17:45 K-歌 / K-HITS | 18:00 训长吴纯南 / TEACHER OH SOON NAM | 18:45 训长吴纯南 / TEACHER OH SOON NAM | 19:30 致亲爱的法官 / DEAR JUDGE | 20:40 飞吧开天龙 / FLY, RIVER DRAGON | 21:55 LOVELY RUNNER / LOVELY RUNNER | 23:05 拜托了,夏天啊 / HOME FOR SUMMER | 23:45 拜托了,夏天啊 / HOME FOR SUMMER | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Pesona HD | 2024-05-27 00:00 Tajwid Cinta | 01:00 Masuk Ke Hatiku Pelan-Pelan Aja Neng Bajaj | 02:30 Keluarga Somat | 03:00 Keluarga Somat | 03:30 Cintanya Salah Sambung Ke Hati Abang | 05:00 Doyan Makan | 05:30 Indonesia Pintar S2 | 06:30 Cinta Setelah Cinta | 07:30 Mas Ganteng Pawang Hatiku | 09:00 Tajwid Cinta | 10:00 Keajaiban Cinta | 11:00 Doyan Makan | 11:30 Paket Liburan Miss Gengsi | 13:00 Cinta Setelah Cinta | 14:00 Doyan Makan | 14:30 D'Academy 5 | 16:30 Tajwid Cinta | 17:30 Mas Ganteng Pawang Hatiku | 19:00 Keluarga Somat | 19:30 Keluarga Somat | 20:00 Keajaiban Cinta | 21:00 Cinta Setelah Cinta | 22:00 D'Academy 5 | 2024-05-28 00:00 Tajwid Cinta | 01:00 Mas Ganteng Pawang Hatiku | 02:30 Keluarga Somat | 03:00 Keluarga Somat | 03:30 Paket Liburan Miss Gengsi | 05:00 Doyan Makan | 05:30 Keajaiban Cinta | 06:30 Cinta Setelah Cinta | 07:30 Cowok Cool Bikin Klepek Klepek | 09:00 Tajwid Cinta | 10:00 Keajaiban Cinta | 11:00 Kurma | 11:30 Kalau Cinta Sudah Menjadi Bubur | 13:00 Cinta Setelah Cinta | 14:00 Kurma | 14:30 D'Academy 5 | 16:30 Tajwid Cinta | 17:30 Cowok Cool Bikin Klepek Klepek | 19:00 Keluarga Somat | 19:30 Keluarga Somat | 20:00 Keajaiban Cinta | 21:00 Cinta Setelah Cinta | 22:00 D'Academy 5 | 2024-05-29 00:00 Tajwid Cinta | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Phoenix InfoNews | 2024-05-27 00:00 鳳凰午間專列 | 00:55 鳳凰氣象站 | 01:00 鳳凰正點播報 1300 | 01:27 鳳凰氣象站 | 01:30 新聞鑒證組 | 02:00 鳳凰正點播報 1400 | 02:57 鳳凰氣象站 | 03:00 鳳凰正點播報 1500 | 03:57 鳳凰氣象站 | 04:00 鳳凰正點播報 1600 | 04:57 鳳凰氣象站 | 05:00 鳳凰正點播報 1700 | 05:27 鳳凰氣象站 | 05:30 金石財經 | 06:00 鳳凰焦點新聞 1800 | 06:27 鳳凰氣象站 | 06:30 新聞今日談 | 07:00 華聞大直播 | 07:57 鳳凰氣象站 | 08:00 鳳凰焦點新聞 2000 | 08:27 鳳凰氣象站 | 08:30 鳳凰財經日報 | 09:00 時事直通車 | 10:00 總編輯時間 | 10:30 新聞今日談 | 11:00 鳳凰焦點新聞 2300 | 11:27 鳳凰氣象站 | 11:30 鳳凰焦點新聞 2300 | 11:57 鳳凰氣象站 | 12:00 鳳凰洲際快車 | 12:57 鳳凰氣象站 | 13:00 鳳凰正點播報 0100 | 13:27 鳳凰氣象站 | 13:30 金石財經 | 14:00 鳳凰正點播報 0100 | 14:27 鳳凰氣象站 | 14:30 鳳凰財經日報 | 15:00 鳳凰正點播報 0300 | 15:27 鳳凰氣象站 | 15:30 總編輯時間 | 16:00 鳳凰正點播報 0300 | 16:27 鳳凰氣象站 | 16:30 鳳凰正點播報 0300 | 16:57 鳳凰氣象站 | 17:00 鳳凰正點播報 0500 | 17:27 鳳凰氣象站 | 17:30 新聞今日談 | 18:00 鳳凰正點播報 0500 | 18:27 鳳凰氣象站 | 18:30 鳳凰聚焦 | 19:00 鳳凰早班車 | 19:57 鳳凰氣象站 | 20:00 鳳凰早班車 | 20:57 鳳凰氣象站 | 21:00 鳳凰正點播報 0900 | 21:27 鳳凰氣象站 | 21:30 金石財經 | 22:00 鳳凰正點播報 1000 | 22:57 鳳凰氣象站 | 23:00 鳳凰正點播報 1100 | 23:27 鳳凰氣象站 | 23:30 總編輯時間 | 2024-05-28 00:00 鳳凰午間專列 | 00:55 鳳凰氣象站 | 01:00 鳳凰正點播報 1300 | 01:27 鳳凰氣象站 | 01:30 鳳凰正點播報 1300 | 01:57 鳳凰氣象站 | 02:00 鳳凰正點播報 1400 | 02:57 鳳凰氣象站 | 03:00 鳳凰正點播報 1500 | 03:57 鳳凰氣象站 | 04:00 鳳凰正點播報 1600 | 04:57 鳳凰氣象站 | 05:00 鳳凰正點播報 1700 | 05:27 鳳凰氣象站 | 05:30 金石財經 | 06:00 鳳凰焦點新聞 1800 | 06:27 鳳凰氣象站 | 06:30 新聞今日談 | 07:00 華聞大直播 | 07:57 鳳凰氣象站 | 08:00 鳳凰焦點新聞 2000 | 08:27 鳳凰氣象站 | 08:30 鳳凰財經日報 | 09:00 時事直通車 | 10:00 總編輯時間 | 10:30 新聞今日談 | 11:00 鳳凰焦點新聞 2300 | 11:27 鳳凰氣象站 | 11:30 鳳凰焦點新聞 2300 | 11:57 鳳凰氣象站 | 12:00 鳳凰洲際快車 | 12:57 鳳凰氣象站 | 13:00 鳳凰正點播報 0100 | 13:27 鳳凰氣象站 | 13:30 金石財經 | 14:00 鳳凰正點播報 0100 | 14:27 鳳凰氣象站 | 14:30 鳳凰財經日報 | 15:00 鳳凰正點播報 0300 | 15:27 鳳凰氣象站 | 15:30 總編輯時間 | 16:00 鳳凰正點播報 0300 | 16:27 鳳凰氣象站 | 16:30 鳳凰正點播報 0300 | 16:57 鳳凰氣象站 | 17:00 鳳凰正點播報 0500 | 17:27 鳳凰氣象站 | 17:30 新聞今日談 | 18:00 鳳凰正點播報 0500 | 18:27 鳳凰氣象站 | 18:30 鳳凰聚焦 | 19:00 鳳凰早班車 | 19:57 鳳凰氣象站 | 20:00 鳳凰早班車 | 20:57 鳳凰氣象站 | 21:00 鳳凰正點播報 0900 | 21:27 鳳凰氣象站 | 21:30 金石財經 | 22:00 鳳凰正點播報 1000 | 22:57 鳳凰氣象站 | 23:00 鳳凰正點播報 1100 | 23:27 鳳凰氣象站 | 23:30 總編輯時間 | 2024-05-29 00:00 鳳凰午間專列 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Premier Sports | 2024-05-27 00:00 5 & 6 Nations Classics 2008 - Italy v Scotland | 00:30 5 & 6 Nations Classics 2013 - Wales v England | 01:00 EPCR Challenge Cup Gloucester v Sharks | 03:00 Champions Cup Leinster v Toulouse | 05:00 5 & 6 Nations Classics 2010 - Wales v Scotland | 05:30 NRL Warriors v Dolphins | 07:20 AFL Highlights Bulldogs v Sydney | 07:40 AFL Highlights Fremantle v Collingwood | 08:00 AFL Highlights Carlton v Gold Coast | 08:20 AFL Highlights North Melbourne v Port Adelaide | 08:40 AFL Highlights Geelong v GWS Giants | 09:00 AFL Highlights Richmond v Essendon | 09:20 AFL Highlights Hawthorn v Brisbane | 09:40 AFL Highlights Melbourne v St Kilda | 10:00 AFL Highlights Adelaide v West Coast | 10:20 NRL Try Time NRL Try Time | 11:20 Super Rugby Chiefs v Hurricanes | 13:10 Super Rugby Brumbies v Rebels | 15:00 AFL Highlights Bulldogs v Sydney | 15:20 AFL Highlights Fremantle v Collingwood | 15:40 AFL Highlights Carlton v Gold Coast | 16:00 AFL Highlights North Melbourne v Port Adelaide | 16:20 AFL Highlights Geelong v GWS Giants | 16:40 AFL Highlights Richmond v Essendon | 17:00 AFL Highlights Hawthorn v Brisbane | 17:20 AFL Highlights Melbourne v St Kilda | 17:40 AFL Highlights Adelaide v West Coast | 18:00 NRL Try Time NRL Try Time | 19:00 Super Rugby Moana Pasifika v Waratahs | 20:50 Super Rugby Crusaders v Blues | 22:40 NRL Try Time NRL Try Time | 23:40 URC Highlights Ulster v Leinster | 2024-05-28 00:00 5 & 6 Nations Classics 2013 - Wales v England | 00:30 5 & 6 Nations Classics 2008 - Italy v Scotland | 01:00 AFL Highlights Bulldogs v Sydney | 01:20 AFL Highlights Fremantle v Collingwood | 01:40 AFL Highlights Carlton v Gold Coast | 02:00 AFL Highlights North Melbourne v Port Adelaide | 02:20 AFL Highlights Geelong v GWS Giants | 02:40 AFL Highlights Richmond v Essendon | 03:00 AFL Highlights Hawthorn v Brisbane | 03:20 AFL Highlights Melbourne v St Kilda | 03:40 AFL Highlights Adelaide v West Coast | 04:00 NRL Try Time NRL Try Time | 05:00 Super Rugby Highlanders v Fijian Drua | 06:50 EPCR Challenge Cup Gloucester v Sharks | 08:50 Champions Cup Leinster v Toulouse | 10:50 AFL Highlights Bulldogs v Sydney | 11:10 AFL Highlights Fremantle v Collingwood | 11:30 AFL Highlights Carlton v Gold Coast | 11:50 AFL Highlights North Melbourne v Port Adelaide | 12:10 AFL Highlights Geelong v GWS Giants | 12:30 AFL Highlights Richmond v Essendon | 12:50 AFL Highlights Hawthorn v Brisbane | 13:10 AFL Highlights Melbourne v St Kilda | 13:30 AFL Highlights Adelaide v West Coast | 13:50 NRL Try Time NRL Try Time | 14:50 Super Rugby Chiefs v Hurricanes | 16:40 AFL North Melbourne v Port Adelaide | 19:10 5 & 6 Nations Classics 2013 - Wales v England | 19:40 Super Rugby Brumbies v Rebels | 21:30 AFL Highlights Bulldogs v Sydney | 21:50 AFL Highlights Fremantle v Collingwood | 22:10 AFL Highlights Carlton v Gold Coast | 22:30 AFL Highlights North Melbourne v Port Adelaide | 22:50 AFL Highlights Geelong v GWS Giants | 23:10 AFL Highlights Richmond v Essendon | 23:30 AFL Highlights Hawthorn v Brisbane | 23:50 AFL Highlights Melbourne v St Kilda | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
ROCK Action (HD) | 2024-05-27 01:50 Red | 03:40 Blue Streak | 05:15 Skyscraper | 07:00 Twilight | 09:05 The Twilight Saga: New Moon | 11:15 The Twilight Saga: Eclipse | 13:20 Twilight | 15:25 The Twilight Saga: New Moon | 17:35 The Twilight Saga: Eclipse | 19:40 Red | 21:30 Red 2 | 23:30 Vacancy | 2024-05-28 00:55 Snow White And The Huntsman | 03:05 The Green Hornet | 05:05 Passengers | 07:00 The Twilight Saga: Breaking Dawn Part 1 | 09:00 The Twilight Saga: Breaking Dawn Part 2 | 10:55 The Twilight Saga: Breaking Dawn Part 1 | 12:55 The Twilight Saga: Breaking Dawn Part 2 | 14:50 The Man With The Iron Fists 2 | 16:20 War | 18:00 Vacancy | 19:25 Passengers | 21:20 Skyscraper | 23:05 Red | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
ROCK ENT (HD) | 2024-05-27 02:00 The Tonight Show Starring Jimmy Fallon S11 | 02:45 Late Night With Seth Meyers S11 | 03:30 Great Chocolate Showdown S4 | 04:15 Great Chocolate Showdown S4 | 05:00 Great Chocolate Showdown S4 | 05:45 Great Chocolate Showdown S4 | 06:30 Rango | 08:15 Chicago Med S8 | 09:00 Chicago Med S8 | 09:45 Chicago Med S8 | 10:30 The Tonight Show Starring Jimmy Fallon S11 | 11:15 Late Night With Seth Meyers S11 | 12:00 Eve's Bayou | 13:50 Chicago Med S8 | 14:35 Chicago Med S8 | 15:20 MasterChef Australia Junior S2 | 16:05 MasterChef Australia Junior S2 | 16:55 MasterChef Australia Junior S2 | 17:35 A.P. Bio S3 | 18:00 Late Night With Seth Meyers S11 | 18:45 The Tonight Show Starring Jimmy Fallon S11 | 19:30 A.P. Bio S3 | 19:55 A.P. Bio S3 | 20:20 Chicago Med S8 | 21:05 Chicago Med S8 | 21:50 Chicago Med S8 | 22:35 Oxenfree | 2024-05-28 00:15 Chicago Med S8 | 01:00 Chicago Med S8 | 01:45 The Tonight Show Starring Jimmy Fallon S11 | 02:30 Late Night With Seth Meyers S11 | 03:15 Secrets Of A Gold Digger Killer | 04:45 The Masked Dancer U.K. S2 | 05:55 The Masked Dancer U.K. S2 | 07:05 The Masked Dancer U.K. S2 | 08:15 Magnum PI ('18) S5 | 09:00 Magnum PI ('18) S5 | 09:45 Magnum PI ('18) S5 | 10:30 The Tonight Show Starring Jimmy Fallon S11 | 11:15 Late Night With Seth Meyers S11 | 12:00 The Beaver | 13:30 Magnum PI ('18) S5 | 14:15 Magnum PI ('18) S5 | 15:00 Eve's Bayou | 16:50 MasterChef Australia Junior S2 | 17:35 A.P. Bio S3 | 18:00 Late Night With Seth Meyers S11 | 18:45 The Tonight Show Starring Jimmy Fallon S11 | 19:30 A.P. Bio S3 | 19:50 The First Lady | 20:45 The First Lady | 21:40 The First Lady | 22:35 Mojave Diamonds | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
SAB TV | 2024-05-27 00:00 TAARAK MEHTA KA OOLTAH CHASHMAH | 00:30 TAARAK MEHTA KA OOLTAH CHASHMAH | 01:00 TAARAK MEHTA KA OOLTAH CHASHMAH | 01:30 Jijaji Chhat Par Hai - Khushiyan Rewind | 02:00 Wagle Ki Duniya | 02:30 TAARAK MEHTA KA OOLTAH CHASHMAH | 03:00 Aangan Aapno Kaa | 03:30 Vanshaj | 04:00 DHRUV TARA – SAMAY SADI SE PARE | 04:30 Wagle Ki Duniya | 05:00 TAARAK MEHTA KA OOLTAH CHASHMAH | 05:30 Aangan Aapno Kaa | 06:00 PUSHPA IMPOSSIBLE | 06:30 Jijaji Chhat Par Hai - Khushiyan Rewind | 07:00 Vanshaj | 07:29 Aangan Aapno Kaa | 07:30 Aangan Aapno Kaa | 07:59 Wagle Ki Duniya | 08:29 TAARAK MEHTA KA OOLTAH CHASHMAH | 08:30 TAARAK MEHTA KA OOLTAH CHASHMAH | 08:59 DHRUV TARA – SAMAY SADI SE PARE | 09:00 Dhruv Tara - Samay Sadi Se Pare | 09:29 PUSHPA IMPOSSIBLE | 09:30 PUSHPA IMPOSSIBLE | 09:59 Vanshaj | 10:00 Vanshaj | 10:30 Jijaji Chhat Par Hai - Khushiyan Rewind | 10:59 Appnapan – Badalate Rishton ka Bandhan | 11:00 Appnapan - Badalate Rishton Ka Bandhan | 11:29 Wagle Ki Duniya | 11:30 Wagle Ki Duniya | 11:59 Aangan Aapno Kaa | 12:00 Aangan Aapno Kaa | 12:29 TAARAK MEHTA KA OOLTAH CHASHMAH | 12:30 TAARAK MEHTA KA OOLTAH CHASHMAH | 12:59 Vanshaj | 13:00 Vanshaj | 13:29 DHRUV TARA – SAMAY SADI SE PARE | 13:30 Dhruv Tara - Samay Sadi Se Pare | 13:59 Jijaji Chhat Par Hai - Khushiyan Rewind | 14:00 Jijaji Chhat Par Hai - Khushiyan Rewind | 14:30 PUSHPA IMPOSSIBLE | 14:59 Appnapan – Badalate Rishton ka Bandhan | 15:00 Appnapan - Badalate Rishton Ka Bandhan | 15:29 Wagle Ki Duniya | 15:30 Wagle Ki Duniya | 15:59 TAARAK MEHTA KA OOLTAH CHASHMAH | 16:00 TAARAK MEHTA KA OOLTAH CHASHMAH | 16:29 Vanshaj | 16:30 Vanshaj | 16:59 Jijaji Chhat Par Hai - Khushiyan Rewind | 17:29 PUSHPA IMPOSSIBLE | 17:59 DHRUV TARA – SAMAY SADI SE PARE | 18:29 Aangan Aapno Kaa | 18:59 Appnapan – Badalate Rishton ka Bandhan | 19:29 Wagle Ki Duniya | 19:30 Wagle Ki Duniya | 19:58 TAARAK MEHTA KA OOLTAH CHASHMAH | 19:59 TAARAK MEHTA KA OOLTAH CHASHMAH | 20:30 PUSHPA IMPOSSIBLE | 20:59 Vanshaj | 21:00 Vanshaj | 21:29 Jijaji Chhat Par Hai - Khushiyan Rewind | 21:59 DHRUV TARA – SAMAY SADI SE PARE | 22:29 Aangan Aapno Kaa | 22:59 TAARAK MEHTA KA OOLTAH CHASHMAH | 23:00 TAARAK MEHTA KA OOLTAH CHASHMAH | 23:29 TAARAK MEHTA KA OOLTAH CHASHMAH | 23:30 TAARAK MEHTA KA OOLTAH CHASHMAH | 2024-05-28 00:00 TAARAK MEHTA KA OOLTAH CHASHMAH | 00:30 TAARAK MEHTA KA OOLTAH CHASHMAH | 01:00 TAARAK MEHTA KA OOLTAH CHASHMAH | 01:29 Jijaji Chhat Par Hai - Khushiyan Rewind | 01:30 Jijaji Chhat Par Hai - Khushiyan Rewind | 02:00 Wagle Ki Duniya | 02:30 TAARAK MEHTA KA OOLTAH CHASHMAH | 03:00 Aangan Aapno Kaa | 03:30 Vanshaj | 04:00 DHRUV TARA – SAMAY SADI SE PARE | 04:30 Wagle Ki Duniya | 05:00 TAARAK MEHTA KA OOLTAH CHASHMAH | 05:30 Aangan Aapno Kaa | 05:31 Aangan Aapno Kaa | 05:59 PUSHPA IMPOSSIBLE | 06:00 PUSHPA IMPOSSIBLE | 06:29 Jijaji Chhat Par Hai - Khushiyan Rewind | 06:30 Jijaji Chhat Par Hai - Khushiyan Rewind | 06:59 Vanshaj | 07:00 Vanshaj | 07:29 Aangan Aapno Kaa | 07:30 Aangan Aapno Kaa | 07:59 Wagle Ki Duniya | 08:00 Wagle Ki Duniya | 08:29 TAARAK MEHTA KA OOLTAH CHASHMAH | 08:30 TAARAK MEHTA KA OOLTAH CHASHMAH | 08:59 DHRUV TARA – SAMAY SADI SE PARE | 09:00 Dhruv Tara - Samay Sadi Se Pare | 09:29 PUSHPA IMPOSSIBLE | 09:30 PUSHPA IMPOSSIBLE | 09:59 Vanshaj | 10:00 Vanshaj | 10:29 Jijaji Chhat Par Hai - Khushiyan Rewind | 10:30 Jijaji Chhat Par Hai - Khushiyan Rewind | 10:59 Appnapan – Badalate Rishton ka Bandhan | 11:00 Appnapan - Badalate Rishton Ka Bandhan | 11:29 Wagle Ki Duniya | 11:30 Wagle Ki Duniya | 12:00 Aangan Aapno Kaa | 12:01 Aangan Aapno Kaa | 12:29 TAARAK MEHTA KA OOLTAH CHASHMAH | 12:30 TAARAK MEHTA KA OOLTAH CHASHMAH | 12:59 Vanshaj | 13:00 Vanshaj | 13:30 DHRUV TARA – SAMAY SADI SE PARE | 14:00 Jijaji Chhat Par Hai - Khushiyan Rewind | 14:30 PUSHPA IMPOSSIBLE | 14:59 Appnapan – Badalate Rishton ka Bandhan | 15:00 Appnapan - Badalate Rishton Ka Bandhan | 15:29 Wagle Ki Duniya | 15:59 TAARAK MEHTA KA OOLTAH CHASHMAH | 16:01 TAARAK MEHTA KA OOLTAH CHASHMAH | 16:29 Vanshaj | 16:31 Vanshaj | 16:59 Jijaji Chhat Par Hai - Khushiyan Rewind | 17:29 PUSHPA IMPOSSIBLE | 17:59 Dhruv Tara - Samay Sadi Se Pare | 18:00 DHRUV TARA – SAMAY SADI SE PARE | 18:29 Aangan Aapno Kaa | 18:30 Aangan Aapno Kaa | 18:59 Appnapan – Badalate Rishton ka Bandhan | 19:29 Wagle Ki Duniya | 19:59 TAARAK MEHTA KA OOLTAH CHASHMAH | 20:00 TAARAK MEHTA KA OOLTAH CHASHMAH | 20:30 PUSHPA IMPOSSIBLE | 21:00 Vanshaj | 21:29 Jijaji Chhat Par Hai - Khushiyan Rewind | 21:30 Jijaji Chhat Par Hai - Khushiyan Rewind | 21:59 DHRUV TARA – SAMAY SADI SE PARE | 22:00 Dhruv Tara - Samay Sadi Se Pare | 22:29 Aangan Aapno Kaa | 22:30 Aangan Aapno Kaa | 23:00 TAARAK MEHTA KA OOLTAH CHASHMAH | 23:29 TAARAK MEHTA KA OOLTAH CHASHMAH | 23:30 TAARAK MEHTA KA OOLTAH CHASHMAH | 2024-05-29 00:00 TAARAK MEHTA KA OOLTAH CHASHMAH | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
SEA Today | 2024-05-27 00:00 EYE IN THE SKY: AUSTRALIA | 00:30 TRAIL TOWN: NEW ZEALAND | 01:00 LIVING IN HARMONY | 01:30 SEA TODAY BUSINESS | 02:00 SUSTAINABLE LIVING S3 | 02:30 ANIMALPEDIA | 03:00 THE ANIMAL LIBRARY | 03:30 BONDING BUDDY | 04:00 STORIES OF TASTE S2 | 04:30 KAYA RASA | 05:00 THE STORY OF FOOD | 05:30 BIG FOOD | 06:00 3-HOUR NEWS SHOW (LIVE) | 09:00 HUNGRY HOUR S2 | 09:30 FINDING DISH | 10:00 THE NEW ZEALANDERS | 10:30 HOPEFUL EARTH | 11:00 PODSEA | 12:00 SATISFACTORY | 12:30 SEAFOOD | 13:00 DATE WITH NATURE S1 | 13:30 THE WORLD FROM ABOVE S1 | 14:00 OFF THE MAP | 14:30 THE SURGERY SHIP | 15:00 NIGHT GUARD S1 | 15:30 THE WILD BUNCH | 16:00 PRIDELANDS SAFARI | 16:30 DINGO UNTAMED | 17:00 THE SNAKE MASTER | 17:30 EAT AROUND INDONESIA | 18:00 STORIES OF TASTE | 18:30 TABULA RASA S3 | 19:00 SEA MORNING SHOW (LIVE) | 22:00 PODSEA | 23:00 METROPOLIS | 23:30 NO LUGGAGE ASIA | 2024-05-28 00:00 EYE IN THE SKY: NORDIC WONDERS | 00:30 TRAIL TOWN: NEW ZEALAND | 01:00 LIVING IN HARMONY | 01:30 SEA TODAY BUSINESS | 02:00 SUSTAINABLE LIVING S3 | 02:30 ANIMALPEDIA | 03:00 THE ANIMAL LIBRARY | 03:30 BONDING BUDDY | 04:00 STORIES OF TASTE S2 | 04:30 KAYA RASA | 05:00 THE STORY OF FOOD | 05:30 BIG FOOD | 06:00 3-HOUR NEWS SHOW (LIVE) | 09:00 HUNGRY HOUR S2 | 09:30 FINDING DISH | 10:00 THE NEW ZEALANDERS | 10:30 HOPEFUL EARTH | 11:00 PODSEA | 12:00 SATISFACTORY | 12:30 SEAFOOD | 13:00 DATE WITH NATURE S1 | 13:30 THE WORLD FROM ABOVE S2 | 14:00 OFF THE MAP | 14:30 THE SURGERY SHIP | 15:00 NIGHT GUARD S1 | 15:30 THE WILD BUNCH | 16:00 PRIDELANDS SAFARI | 16:30 DINGO UNTAMED | 17:00 THE SNAKE MASTER | 17:30 EAT AROUND INDONESIA | 18:00 STORIES OF TASTE | 18:30 TABULA RASA S3 | 19:00 SEA MORNING SHOW (LIVE) | 22:00 PODSEA | 23:00 METROPOLIS | 23:30 NO LUGGAGE ASIA | 2024-05-29 00:00 EYE IN THE SKY: NORDIC WONDERS | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
SET (HINDI) | 2024-05-27 00:00 Dabangii..Mulgii Aayi Re Aayi | 00:30 Kavya - Ek Jazbaa, Ek Junoon | 01:00 Shrimad Ramayan | 01:30 Mehndi Wala Ghar | 02:00 MERE SAI- SHRADDHA AUR SABURI | 02:30 Kavya - Ek Jazbaa, Ek Junoon | 03:00 Dabangii..Mulgii Aayi Re Aayi | 03:30 Kuch Reet Jagat Ki Aisi Hai | 04:00 Shrimad Ramayan | 04:30 Mehndi Wala Ghar | 05:00 Kaun Banega Crorepati - 2023 | 06:30 Dabangii..Mulgii Aayi Re Aayi | 07:00 MERE SAI- SHRADDHA AUR SABURI | 07:30 Kavya - Ek Jazbaa, Ek Junoon | 08:00 Dabangii..Mulgii Aayi Re Aayi | 08:30 Kuch Reet Jagat Ki Aisi Hai | 09:00 Shrimad Ramayan | 09:30 Mehndi Wala Ghar | 10:00 Ali Baba Dastaan-e-Kabul | 10:30 MERE SAI- SHRADDHA AUR SABURI | 11:00 Kavya - Ek Jazbaa, Ek Junoon | 11:30 Dabangii..Mulgii Aayi Re Aayi | 12:00 Kuch Reet Jagat Ki Aisi Hai | 12:30 Shrimad Ramayan | 13:00 Mehndi Wala Ghar | 13:30 MERE SAI- SHRADDHA AUR SABURI | 14:00 Kavya - Ek Jazbaa, Ek Junoon | 14:30 Ali Baba Dastaan-e-Kabul | 15:00 Dabangii..Mulgii Aayi Re Aayi | 15:30 Kuch Reet Jagat Ki Aisi Hai | 16:00 MERE SAI- SHRADDHA AUR SABURI | 16:30 Shrimad Ramayan | 17:00 Mehndi Wala Ghar | 17:30 Kavya - Ek Jazbaa, Ek Junoon | 18:00 Ali Baba Dastaan-e-Kabul | 18:30 Dabangii..Mulgii Aayi Re Aayi | 19:00 Kuch Reet Jagat Ki Aisi Hai | 19:30 MERE SAI- SHRADDHA AUR SABURI | 20:00 Mehndi Wala Ghar | 20:30 Kavya - Ek Jazbaa, Ek Junoon | 21:00 Ali Baba Dastaan-e-Kabul | 21:30 Dabangii..Mulgii Aayi Re Aayi | 22:00 Shrimad Ramayan | 22:30 Kuch Reet Jagat Ki Aisi Hai | 23:00 Crime Patrol | 2024-05-28 00:00 Dabangii..Mulgii Aayi Re Aayi | 00:30 Kavya - Ek Jazbaa, Ek Junoon | 01:00 Shrimad Ramayan | 01:30 Mehndi Wala Ghar | 02:00 MERE SAI- SHRADDHA AUR SABURI | 02:30 Kavya - Ek Jazbaa, Ek Junoon | 03:00 Dabangii..Mulgii Aayi Re Aayi | 03:30 Kuch Reet Jagat Ki Aisi Hai | 04:00 Shrimad Ramayan | 04:30 Mehndi Wala Ghar | 05:00 Kaun Banega Crorepati - 2023 | 06:30 Dabangii..Mulgii Aayi Re Aayi | 07:00 MERE SAI- SHRADDHA AUR SABURI | 07:30 Kavya - Ek Jazbaa, Ek Junoon | 08:00 Dabangii..Mulgii Aayi Re Aayi | 08:30 Pukaar – Dil se Dil Tak | 09:00 Shrimad Ramayan | 09:30 Mehndi Wala Ghar | 10:00 Ali Baba Dastaan-e-Kabul | 10:30 MERE SAI- SHRADDHA AUR SABURI | 11:00 Kavya - Ek Jazbaa, Ek Junoon | 11:30 Dabangii..Mulgii Aayi Re Aayi | 12:00 Pukaar – Dil se Dil Tak | 12:30 Shrimad Ramayan | 13:00 Mehndi Wala Ghar | 13:30 MERE SAI- SHRADDHA AUR SABURI | 14:00 Kavya - Ek Jazbaa, Ek Junoon | 14:30 Ali Baba Dastaan-e-Kabul | 15:00 Dabangii..Mulgii Aayi Re Aayi | 15:30 Pukaar – Dil se Dil Tak | 16:00 MERE SAI- SHRADDHA AUR SABURI | 16:30 Shrimad Ramayan | 17:00 Mehndi Wala Ghar | 17:30 Kavya - Ek Jazbaa, Ek Junoon | 18:00 Ali Baba Dastaan-e-Kabul | 18:30 Dabangii..Mulgii Aayi Re Aayi | 19:00 Pukaar – Dil se Dil Tak | 19:30 MERE SAI- SHRADDHA AUR SABURI | 20:00 Mehndi Wala Ghar | 20:30 Kavya - Ek Jazbaa, Ek Junoon | 21:00 Ali Baba Dastaan-e-Kabul | 21:30 Dabangii..Mulgii Aayi Re Aayi | 22:00 Shrimad Ramayan | 22:30 Pukaar – Dil se Dil Tak | 23:00 Crime Patrol | 2024-05-29 00:00 Dabangii..Mulgii Aayi Re Aayi | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Sky News HD | 2024-05-27 01:00 Breakfast | 02:00 Breakfast with Kay Burley | 05:00 Sky News Today with Wilfred Frost | 06:30 Business Live with Ian King | 07:00 Sky News Today with Jayne Secker | 09:00 Sky News with Kamali Melbourne | 11:30 Business Live with Ian King | 12:00 The News Hour With Mark Austin | 14:00 Politics Hub With Sophy Ridge | 15:00 UK Tonight With Sarah-Jane Mee | 16:00 The World with Yalda Hakim | 17:00 News at 10 with Anna Botting | 17:30 Press Preview | 18:00 News & Press Preview | 18:30 Press Preview | 19:00 Sky News | 20:00 Sky News | 2024-05-28 01:00 Breakfast | 02:00 Breakfast with Kay Burley | 05:00 Sky News Today with Wilfred Frost | 06:30 Business Live with Ian King | 07:00 Sky News Today with Jayne Secker | 09:00 Sky News with Kamali Melbourne | 11:30 Business Live with Ian King | 12:00 The News Hour With Mark Austin | 14:00 Politics Hub With Sophy Ridge | 15:00 UK Tonight With Sarah-Jane Mee | 16:00 The World with Yalda Hakim | 17:00 News at 10 with Anna Botting | 17:30 Press Preview | 18:00 News & Press Preview | 18:30 Press Preview | 19:00 Sky News | 20:00 Sky News | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Sony MAX | 2024-05-27 00:08 3 IDIOTS | 03:02 LAGE RAHO MUNNA BHAI | 05:39 PHANTOM | 08:00 HEYY BABYY | 10:02 ARJUN PATIALA | 11:49 SARDAR UDHAM SINGH | 14:37 A.AA 2 | 16:44 Extraaa Storiez - Tiger Zinda Hai | 17:08 JHUND | 20:00 EXTRAA SHOTS- BEFIKRE | 20:36 BEWAKOOFIYAAN | 22:40 Double XL | 2024-05-28 00:50 SETTERS | 02:58 LADIES VS RICKY BAHL | 05:21 PK | 08:00 BLACKMAIL | 10:17 GULABO SITABO | 12:25 TIGER ZINDA HAI | 15:10 Michael | 17:31 KYA DIL NE KAHAA | 20:00 THE MAKING: BEWAKOOFIYAAN | 20:30 NEHLLE PE DEHLLA | 22:33 HEYY BABYY | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Sony YAY | 2024-05-27 00:00 GURU AUR BHOLE | 00:15 GURU AUR BHOLE | 00:30 GURU AUR BHOLE | 00:45 GURU AUR BHOLE | 00:59 PRINCE JAI AUR DUMDAAR VIRU | 01:14 PRINCE JAI AUR DUMDAAR VIRU | 01:29 PRINCE JAI AUR DUMDAAR VIRU | 01:44 PRINCE JAI AUR DUMDAAR VIRU | 01:59 PRINCE JAI AUR DUMDAAR VIRU | 02:15 PRINCE JAI AUR DUMDAAR VIRU | 02:30 Tarak Mehta Ka Chhota Chasma | 02:45 Tarak Mehta Ka Chhota Chasma | 03:00 Tarak Mehta Ka Chhota Chasma | 03:15 Tarak Mehta Ka Chhota Chasma | 03:30 Tarak Mehta Ka Chhota Chasma | 03:45 Tarak Mehta Ka Chhota Chasma | 04:00 Tarak Mehta Ka Chhota Chasma | 04:29 Tarak Mehta Ka Chhota Chasma | 04:50 Tarak Mehta Ka Chhota Chasma | 05:10 Tarak Mehta Ka Chhota Chasma | 05:30 Tarak Mehta Ka Chhota Chasma | 06:00 Tarak Mehta Ka Chhota Chasma | 07:00 Tarak Mehta Ka Chhota Chasma | 07:20 Tarak Mehta Ka Chhota Chasma | 07:30 Tarak Mehta Ka Chhota Chasma | 07:40 Tarak Mehta Ka Chhota Chasma | 07:59 Oh My Lallan | 08:00 Oh My Lallan | 08:09 Oh My Lallan | 08:10 Oh My Lallan | 08:19 Oh My Lallan | 08:20 Oh My Lallan | 08:29 HaGola | 08:30 HaGola | 08:44 HaGola | 08:45 HaGola | 09:00 SAB JHOLMAAL HAI | 09:15 SAB JHOLMAAL HAI | 09:30 PAAP O METER | 09:45 PAAP O METER | 10:00 KICKO & SUPER SPEEDO - SEASON 3 | 10:30 Honey Bunny and The Big Little Problem | 11:30 Tarak Mehta Ka Chhota Chasma | 11:50 Tarak Mehta Ka Chhota Chasma | 11:55 Tarak Mehta Ka Chhota Chasma | 12:10 Tarak Mehta Ka Chhota Chasma | 12:15 Tarak Mehta Ka Chhota Chasma | 12:30 Oh My Lallan | 12:44 Oh My Lallan | 12:45 Oh My Lallan | 12:59 HaGola | 13:00 HaGola | 13:14 HaGola | 13:15 HaGola | 13:29 GURU AUR BHOLE - SEASON 3 | 13:30 GURU AUR BHOLE | 13:44 GURU AUR BHOLE - SEASON 3 | 13:59 PRINCE JAI AUR DUMDAAR VIRU | 14:14 PRINCE JAI AUR DUMDAAR VIRU | 14:15 PRINCE JAI AUR DUMDAAR VIRU | 14:30 KICKO & SUPER SPEEDO - SEASON 3 | 15:00 Honey Bunny and the Forest King | 16:00 SAB JHOLMAAL HAI | 16:15 SAB JHOLMAAL HAI | 16:29 PAAP O METER | 16:30 PAAP O METER | 16:44 PAAP O METER | 16:45 PAAP O METER | 17:00 Oh My Lallan | 17:10 Oh My Lallan | 17:15 Oh My Lallan | 17:20 Oh My Lallan | 17:30 Tarak Mehta Ka Chhota Chasma | 17:45 Tarak Mehta Ka Chhota Chasma | 18:05 Tarak Mehta Ka Chhota Chasma | 18:29 HaGola | 18:30 HaGola | 18:44 HaGola | 18:45 HaGola | 18:59 GURU AUR BHOLE - SEASON 3 | 19:00 GURU AUR BHOLE | 19:14 GURU AUR BHOLE - SEASON 3 | 19:30 KICKO & SUPER SPEEDO - SEASON 3 | 20:00 Oh My Lallan | 20:15 Oh My Lallan | 20:30 Honey Bunny and the Forest King | 21:30 SAB JHOLMAAL HAI | 21:45 SAB JHOLMAAL HAI | 21:59 PAAP O METER | 22:00 PAAP O METER | 22:14 PAAP O METER | 22:15 PAAP O METER | 22:29 Oh My Lallan | 22:30 Oh My Lallan | 22:45 Oh My Lallan | 23:00 Tarak Mehta Ka Chhota Chasma | 23:15 Tarak Mehta Ka Chhota Chasma | 23:29 Tarak Mehta Ka Chhota Chasma | 23:35 Tarak Mehta Ka Chhota Chasma | 23:50 Tarak Mehta Ka Chhota Chasma | 23:59 HaGola | 2024-05-28 00:00 HaGola | 00:14 HaGola | 00:15 HaGola | 00:29 GURU AUR BHOLE - SEASON 3 | 00:30 GURU AUR BHOLE | 00:44 GURU AUR BHOLE - SEASON 3 | 00:59 Oh My Lallan | 01:00 Oh My Lallan | 01:10 Oh My Lallan | 01:14 Oh My Lallan | 01:20 Oh My Lallan | 01:30 KICKO & SUPER SPEEDO - SEASON 3 | 02:00 Honey Bunny and the Forest King | 02:59 SAB JHOLMAAL HAI | 03:00 SAB JHOLMAAL HAI | 03:14 SAB JHOLMAAL HAI | 03:15 SAB JHOLMAAL HAI | 03:29 PAAP O METER | 03:30 PAAP O METER | 03:44 PAAP O METER | 03:45 PAAP O METER | 03:59 Tarak Mehta Ka Chhota Chasma | 04:00 Tarak Mehta Ka Chhota Chasma | 04:15 Tarak Mehta Ka Chhota Chasma | 04:29 Tarak Mehta Ka Chhota Chasma | 04:35 Tarak Mehta Ka Chhota Chasma | 04:49 Tarak Mehta Ka Chhota Chasma | 05:00 Oh My Lallan | 05:10 Oh My Lallan | 05:15 Oh My Lallan | 05:20 Oh My Lallan | 05:30 HaGola | 05:45 HaGola | 06:00 GURU AUR BHOLE - SEASON 3 | 06:15 GURU AUR BHOLE - SEASON 3 | 06:30 PRINCE JAI AUR DUMDAAR VIRU | 06:45 PRINCE JAI AUR DUMDAAR VIRU | 07:00 Tarak Mehta Ka Chhota Chasma | 07:20 Tarak Mehta Ka Chhota Chasma | 07:29 Tarak Mehta Ka Chhota Chasma | 07:40 Tarak Mehta Ka Chhota Chasma | 07:49 Tarak Mehta Ka Chhota Chasma | 07:57 Oh My Lallan | 08:00 Oh My Lallan | 08:08 Oh My Lallan | 08:10 Oh My Lallan | 08:19 HaGola | 08:20 Oh My Lallan | 08:30 HaGola | 08:45 HaGola | 09:00 SAB JHOLMAAL HAI | 09:15 SAB JHOLMAAL HAI | 09:30 PAAP O METER | 09:31 PAAP O METER | 09:45 PAAP O METER | 10:00 KICKO & SUPER SPEEDO - SEASON 3 | 10:30 Honey Bunny and the Forest King | 11:30 Tarak Mehta Ka Chhota Chasma | 11:50 Tarak Mehta Ka Chhota Chasma | 12:00 Tarak Mehta Ka Chhota Chasma | 12:05 Tarak Mehta Ka Chhota Chasma | 12:30 Oh My Lallan | 12:45 Oh My Lallan | 12:59 HaGola | 13:00 HaGola | 13:15 HaGola | 13:30 GURU AUR BHOLE - SEASON 3 | 13:44 GURU AUR BHOLE | 13:45 GURU AUR BHOLE - SEASON 3 | 13:59 PRINCE JAI AUR DUMDAAR VIRU | 14:14 PRINCE JAI AUR DUMDAAR VIRU | 14:15 PRINCE JAI AUR DUMDAAR VIRU | 14:30 KICKO & SUPER SPEEDO - SEASON 3 | 15:00 HONEY BUNNY AND THE GHOSTS WARRIORS | 16:00 SAB JHOLMAAL HAI | 16:14 SAB JHOLMAAL HAI | 16:15 SAB JHOLMAAL HAI | 16:29 PAAP O METER | 16:30 PAAP O METER | 16:45 PAAP O METER | 16:59 Oh My Lallan | 17:00 Oh My Lallan | 17:10 Oh My Lallan | 17:14 Oh My Lallan | 17:20 Oh My Lallan | 17:30 Tarak Mehta Ka Chhota Chasma | 17:45 Oh My Lallan | 18:00 Tarak Mehta Ka Chhota Chasma | 18:30 HaGola | 18:45 HaGola | 19:00 GURU AUR BHOLE - SEASON 3 | 19:14 GURU AUR BHOLE | 19:15 GURU AUR BHOLE - SEASON 3 | 19:30 KICKO & SUPER SPEEDO - SEASON 3 | 20:00 Oh My Lallan | 20:05 Oh My Lallan | 20:15 Oh My Lallan | 20:30 HONEY BUNNY AND THE GHOSTS WARRIORS | 21:30 SAB JHOLMAAL HAI | 21:45 SAB JHOLMAAL HAI | 22:00 PAAP O METER | 22:15 PAAP O METER | 22:30 Oh My Lallan | 22:43 Oh My Lallan | 22:45 Oh My Lallan | 22:53 Oh My Lallan | 23:00 Tarak Mehta Ka Chhota Chasma | 23:30 Tarak Mehta Ka Chhota Chasma | 23:50 Tarak Mehta Ka Chhota Chasma | 2024-05-29 00:00 HaGola | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
SPOTV (HD) | 2024-05-27 00:00 HSBC BWF WTS 500 PERODUA Malaysia Masters 2024 | 08:00 SPOTV Legends: The Eternal Rivalry of Lin Dan and Lee Chong Wei | 08:30 HSBC BWF WTS 500 PERODUA Malaysia Masters 2024 | 13:45 ROSHN Saudi League 2023/24 (Live) | 16:00 TOYOTA Thailand Open 2024 Finals | 16:30 HSBC BWF WTS 500 PERODUA Malaysia Masters 2024 | 23:30 The Contenders 2024 Season 1 | 2024-05-28 00:00 The Contenders 2024 Season 1 | 00:30 FIA Formula E R12: 2024 Shanghai E-Prix | 01:30 HSBC BWF WTS 500 PERODUA Malaysia Masters 2024 | 04:30 HSBC BWF WTS 500 PERODUA Malaysia Masters 2024 | 09:30 2024 Ultimate Pool Pairs Cup | 12:00 ROSHN Saudi League 2023/24 | 14:00 2024 Major League Baseball | 16:30 WSL Replay: Narrabeen Challenger Series Finals Day | 17:30 FIA Pure Motorsport 2024 | 18:00 FIA Formula E R12: 2024 Shanghai E-Prix | 19:10 2024 Major League Baseball (Live) | 22:00 HSBC BWF WTS 750 KFF Singapore Badminton Open 2024 (Live) | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
SPOTV 2 (HD) | 2024-05-27 00:00 FIG ART World Challenge Cup VARNA 2024 | 04:00 ROSHN Saudi League 2023/24 Matchday 33 | 06:00 MotoGP 2024 Round 6 - Gran Premi Monster Energy de Catalunya | 07:00 2024 IIHF Ice Hockey World Championship CZECHIA | 09:30 2024 IIHF Ice Hockey World Championship CZECHIA | 12:30 2024 Asian Tour: The 43rd GS Caltex Maekyung Open | 13:45 ROSHN Saudi League 2023/24 Matchday 34 (Live) | 16:00 FIA Formula E Season 10 Round 9 - 2024 Berlin E-Prix | 17:00 FIA Formula E Season 10 Round 10 - 2024 Berlin E-Prix | 18:00 MotoGP 2024 Round 6 - Gran Premi Monster Energy de Catalunya | 19:00 World Triathlon Championship Series CAGLIARI 2024 | 21:30 World Triathlon Championship Series CAGLIARI 2024 | 2024-05-28 00:00 FIG ART World Challenge Cup VARNA 2024 | 04:00 ROSHN Saudi League 2023/24 Matchday 34 | 06:00 MotoGP 2024 Round 6 - Gran Premi Monster Energy de Catalunya | 12:00 World Athletics Continental Tour Gold 2024 (Live) | 14:00 KAFD Globe Soccer Awards - Europe Edition (Live) | 15:30 European Archery Championships ESSEN 2024 | 16:00 2024 Major League Baseball | 18:30 MotoGP 2024 Round 6 - Gran Premi Monster Energy de Catalunya | 21:45 2024 Major League Baseball (Live) | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Star Bharat | 2024-05-27 00:00 Savdhaan India - Apni Khaki | 01:00 Jiji Maa | 01:30 Bhagwaan Parashuraam | 02:00 TBA | 03:00 Shaitani Rasmein | 03:30 Savdhaan India - Apni Khaki | 04:30 Bhagwaan Parashuraam | 05:00 TBA | 06:00 Saam Daam Dand Bhed | 06:30 Jiji Maa | 07:00 Savdhaan India - Apni Khaki | 08:00 Bhagwaan Parashuraam | 08:30 TBA | 09:30 Shaitani Rasmein | 10:00 Savdhaan India | 11:00 Saam Daam Dand Bhed | 11:30 Jiji Maa | 12:00 Shaurya Aur Anokhi Ki Kahani | 12:30 Shaitani Rasmein | 13:30 TBA | 14:00 Savdhaan India | 15:00 Savdhaan India | 20:00 Saam Daam Dand Bhed | 20:30 Shaitani Rasmein | 21:30 TBA | 22:00 Shaurya Aur Anokhi Ki Kahani | 22:30 TBA | 23:30 Shaitani Rasmein | 2024-05-28 00:30 TBA | 01:00 Jiji Maa | 01:30 Shaurya Aur Anokhi Ki Kahani | 02:00 TBA | 03:00 Shaitani Rasmein | 04:00 TBA | 04:30 Shaurya Aur Anokhi Ki Kahani | 05:00 TBA | 06:00 Saam Daam Dand Bhed | 06:30 Jiji Maa | 07:00 TBA | 08:00 Shaurya Aur Anokhi Ki Kahani | 08:30 TBA | 09:30 Shaitani Rasmein | 10:30 TBA | 11:00 Saam Daam Dand Bhed | 11:30 Jiji Maa | 12:00 Shaurya Aur Anokhi Ki Kahani | 12:30 Shaitani Rasmein | 13:30 TBA | 14:00 Savdhaan India | 15:00 Savdhaan India | 20:00 Saam Daam Dand Bhed | 20:30 Shaitani Rasmein | 21:30 TBA | 22:00 Shaurya Aur Anokhi Ki Kahani | 22:30 TBA | 23:30 Shaitani Rasmein | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
STAR Gold | 2024-05-27 00:45 Bajrangi Bhaijaan | 04:00 Khamoshi: The Musical | 07:15 Kaala Patthar | 10:45 The Great Indian Family | 13:00 Lamhe | 16:45 Darr | 20:30 Bal Hanuman 2 | 22:00 Lootera | 2024-05-28 00:45 Total Dhamaal | 03:15 Ms Dhoni - The Untold Story | 07:00 Apradhi (1992) | 10:30 Dhoom | 13:00 Hum Aapke Dil Mein Rehte Hain | 16:30 King Of Kotha | 20:00 Ishwar Sakshi | 22:00 Pyar To Hona Hi Tha | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Star Maa | 2024-05-27 02:30 Paape Maa Jeevana Jyothi | 03:00 Guppedantha Manasu | 03:30 Mama Garu | 04:00 Paluke Bangaramayena | 04:30 Madhura Nagarilo | 05:00 Vantalakka | 05:30 Malli | 06:00 Yeto Vellipoindi Manasu | 06:30 Aadivaram Star Maa Parivaram - Star Wars S03 | 08:30 Naga Panchami | 09:00 Maguva O Maguva | 09:30 Nuvvu Nenu Prema | 10:00 Brahma Mudi | 10:30 Karthika Deepam-Nava Vasantham | 11:00 Krishna Mukunda Murari | 11:30 Gunde Ninda Gudigantalu | 12:00 Sathyabhama | 12:30 Urvashivo Rakshasivo | 13:00 CID | 14:00 Brahmastra | 16:30 Tholi Prema | 19:00 Sreemannarayana | 21:00 Fun Time | 21:30 Shubapradam | 22:00 Maha Bharatam | 22:30 Radha Krishna | 23:00 Sri Renuka Yellamma | 23:30 Chandramukhi | 2024-05-28 02:30 Paape Maa Jeevana Jyothi | 03:00 Guppedantha Manasu | 03:30 Mama Garu | 04:00 Paluke Bangaramayena | 04:30 Madhura Nagarilo | 05:00 Vantalakka | 05:30 Malli | 06:00 Yeto Vellipoindi Manasu | 06:30 Remo | 08:30 Naga Panchami | 09:00 Maguva O Maguva | 09:30 Nuvvu Nenu Prema | 10:00 Brahma Mudi | 10:30 Karthika Deepam-Nava Vasantham | 11:00 Krishna Mukunda Murari | 11:30 Gunde Ninda Gudigantalu | 12:00 Sathyabhama | 12:30 Urvashivo Rakshasivo | 13:00 CID | 14:00 Chandramukhi | 16:30 Doosukeltha | 19:00 Inkokkadu | 21:00 Fun Time | 21:30 Shubapradam | 22:00 Maha Bharatam | 22:30 Radha Krishna | 23:00 Sri Renuka Yellamma | 23:30 Jaya Janaki Nayaka | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
STAR Plus | 2024-05-27 00:00 Grihapravesh - Ek Nayi Shuruat | 03:00 Kasme Vaade | 04:30 Meetha Khatta Pyaar Hamara | 05:00 Teri Meri Doriyaann | 05:30 Ghum Hai Kisikey Pyaar Meiin | 06:15 Udne Ki Aasha | 07:00 Jhanak | 07:30 Yeh Rishta Kya Kehlata Hai | 08:00 Pandya Store | 08:30 Anupamaa | 09:00 Meetha Khatta Pyaar Hamara | 09:30 Teri Meri Doriyaann | 10:00 Yeh Hai Chahatein | 10:30 Ghum Hai Kisikey Pyaar Meiin | 11:15 Udne Ki Aasha | 12:00 Yeh Rishta Kya Kehlata Hai | 12:30 Anupamaa | 13:00 Jhanak | 13:30 Maati Se Bandhi Dor | 14:00 Yeh Hai Chahatein | 14:30 Udne Ki Aasha | 15:15 Ghum Hai Kisikey Pyaar Meiin | 16:00 Teri Meri Doriyaann | 16:30 Meetha Khatta Pyaar Hamara | 17:00 Anupamaa | 17:30 Jhanak | 18:00 Maati Se Bandhi Dor | 18:30 Awakening With Brahmakumaris | 19:00 Meetha Khatta Pyaar Hamara | 19:30 Udne Ki Aasha | 20:15 Ghum Hai Kisikey Pyaar Meiin | 21:00 Anupamaa | 21:30 Yeh Rishta Kya Kehlata Hai | 22:00 Jhanak | 22:30 Maati Se Bandhi Dor | 23:00 Teri Meri Doriyaann | 23:30 Chhoo Kar Mere Mann Ko | 2024-05-28 00:00 Grihapravesh - Ek Nayi Shuruat | 03:00 Kasme Vaade | 04:30 Meetha Khatta Pyaar Hamara | 05:00 Teri Meri Doriyaann | 05:30 Ghum Hai Kisikey Pyaar Meiin | 06:15 Udne Ki Aasha | 07:00 Jhanak | 07:30 Yeh Rishta Kya Kehlata Hai | 08:00 Maati Se Bandhi Dor | 08:30 Anupamaa | 09:00 Meetha Khatta Pyaar Hamara | 09:30 Teri Meri Doriyaann | 10:00 Yeh Hai Chahatein | 10:30 Ghum Hai Kisikey Pyaar Meiin | 11:15 Udne Ki Aasha | 12:00 Yeh Rishta Kya Kehlata Hai | 12:30 Anupamaa | 13:00 Jhanak | 13:30 Maati Se Bandhi Dor | 14:00 Yeh Hai Chahatein | 14:30 Udne Ki Aasha | 15:15 Ghum Hai Kisikey Pyaar Meiin | 16:00 Teri Meri Doriyaann | 16:30 Meetha Khatta Pyaar Hamara | 17:00 Anupamaa | 17:30 Jhanak | 18:00 Maati Se Bandhi Dor | 18:30 Awakening With Brahmakumaris | 19:00 Meetha Khatta Pyaar Hamara | 19:30 Udne Ki Aasha | 20:15 Ghum Hai Kisikey Pyaar Meiin | 21:00 Anupamaa | 21:30 Yeh Rishta Kya Kehlata Hai | 22:00 Jhanak | 22:30 Maati Se Bandhi Dor | 23:00 Teri Meri Doriyaann | 23:30 Chhoo Kar Mere Mann Ko | 2024-05-29 00:00 Grihapravesh - Ek Nayi Shuruat | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Sun Music HD | 2024-05-27 00:30 Back To 90' s | 01:30 Marana Kuthu | 02:30 Scene Oda Pattu | 04:30 Breakfree | 05:00 Mellisaiye | 05:30 Back To 90' s | 06:30 Non Stop Hits | 07:30 Latest Hits | 08:30 Scene Oda Pattu | 09:30 Breakfree | 10:00 Triple Shot | 10:30 Mass Masala | 11:30 Non Stop Hits | 12:30 Soup Songs | 13:30 Flash Back | 14:30 Chilax | 15:30 Breakfree | 19:30 Mellisaiye | 20:30 Flash Back | 21:30 Latest Hits | 22:30 Fresh Beats | 23:30 Sun Music - Super Morning | 2024-05-28 00:30 Back To 90' s | 01:30 Marana Kuthu | 02:30 Scene Oda Pattu | 04:30 Breakfree | 05:00 Mellisaiye | 05:30 Back To 90' s | 06:30 Non Stop Hits | 07:30 Latest Hits | 08:30 Scene Oda Pattu | 09:30 Breakfree | 10:00 Triple Shot | 10:30 Mass Masala | 11:30 Non Stop Hits | 12:30 Soup Songs | 13:30 Flash Back | 14:30 Chilax | 15:30 Breakfree | 19:30 Mellisaiye | 20:30 Flash Back | 21:30 Latest Hits | 22:30 Fresh Beats | 23:30 Sun Music - Super Morning | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Sun TV HD | 2024-05-27 00:00 Aruvi | 00:30 Poova Thalaya | 01:00 Punnagai Poove | 01:30 PUTHU VASANTHAM | 02:00 Ilakkiya | 02:30 LAKSHMI | 03:00 MALAR | 03:30 Movie - PALLIKKOODAM | 04:00 News | 04:30 Movie Contd -PALLIKKOODAM | 06:30 ANANDHA RAGAM | 07:00 Sundari | 07:30 Kayal | 08:00 Singapenne | 08:30 Vanathai Pola | 09:00 Ethirneechal | 09:30 News | 10:00 Iniya | 10:30 Mr. Manaivi | 11:00 Anbe Vaa | 11:30 Malar - Serial | 12:00 Aruvi - Rpt | 12:30 SONGS | 19:00 News | 19:30 Kelvi Kalam | 20:30 Kannana Kanne Rpt | 21:00 Mr. Manaivi | 21:30 ANBE VAA - Rpt | 22:00 News | 22:30 ANBE VAA - Rpt | 23:00 Meena | 23:30 Sevvanthi | 2024-05-28 00:00 MALAR | 00:30 Poova Thalaya | 01:00 Punnagai Poove | 01:30 PUTHU VASANTHAM | 02:00 Ilakkiya | 02:30 LAKSHMI | 03:00 ANANDA RAGAM | 03:30 Movie -KUTHTHU | 04:00 News | 04:30 Movie Contd -KUTHTHU | 06:30 RAMAYANAM | 07:00 Sundari | 07:30 Kayal | 08:00 Singapenne | 08:30 Vanathai Pola | 09:00 Ethirneechal | 09:30 News | 10:00 Malli | 10:30 Iniya | 11:00 Mr. Manaivi | 11:30 Malar - Serial | 12:00 Aruvi - Rpt | 12:30 SONGS | 19:00 News | 19:30 Kelvi Kalam | 20:30 Kannana Kanne Rpt | 21:00 Mr. Manaivi | 21:30 ANBE VAA - Rpt | 22:00 News | 22:30 ANBE VAA - Rpt | 23:00 Meena | 23:30 Sevvanthi | 2024-05-29 00:00 MALAR | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
TechStorm (HD) | 2024-05-27 00:00 Shark Tank (S12) | 00:55 Innovative Minds With Audrey Tang | 02:00 Shark Tank (S11) | 02:55 Shark Tank (S11) | 03:50 Shark Tank (S12) | 04:45 Black Mirror (S5) | 06:05 Shark Tank (S12) | 07:00 Innovative Minds With Audrey Tang | 08:05 Shark Tank (S12) | 09:00 Meet The Drapers (S5) | 10:00 Shark Tank (S11) | 11:00 Altcoin Buzz - Do You Even Crypto? | 11:45 TechStorm Insights | 12:15 Shark Tank (S12) | 13:10 Meet The Drapers (S5) | 14:00 Shark Tank (S11) | 14:55 Altcoin Buzz - Do You Even Crypto? | 15:40 TechStorm Insights | 16:10 Meet The Drapers (S5) | 17:05 Shark Tank (S12) | 18:00 Shark Tank (S11) | 18:55 Innovative Minds With Audrey Tang | 20:00 Shark Tank (S12) | 20:50 Black Mirror (S5) | 22:15 TechStorm Insights | 22:45 Innovative Minds With Audrey Tang | 23:50 TechStorm Originals | 2024-05-28 00:00 Shark Tank (S12) | 00:55 Elon Musk: The Real Life Iron Man | 02:25 Meet The Drapers (S5) | 03:20 Altcoin Buzz - Do You Even Crypto? | 04:00 TechStorm Insights | 04:30 Shark Tank (S12) | 05:25 Elon Musk: The Real Life Iron Man | 06:55 Innovative Minds With Audrey Tang | 08:00 Shark Tank (S12) | 09:00 Meet The Drapers (S5) | 10:00 Shark Tank (S11) | 11:00 Black Mirror (S5) | 12:30 Shark Tank (S12) | 13:30 Meet The Drapers (S5) | 14:30 Shark Tank (S11) | 15:30 Black Mirror (S5) | 17:00 Shark Tank (S12) | 18:00 Altcoin Buzz - Do You Even Crypto? | 18:45 Innovative Minds With Audrey Tang | 19:45 Shark Tank (S12) | 20:45 Altcoin Buzz - Do You Even Crypto? | 21:30 Meet The Drapers (S5) | 22:30 Innovative Minds With Audrey Tang | 23:30 Shark Tank (S12) | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
The Filipino Channel | 2024-05-27 00:00 IT'S SHOWTIME | 02:30 Dirty Linen | 03:00 Darna | 03:30 TFC KIDS' ZONE | 04:00 High Street | 04:30 Barangayan with Gelo | 04:35 FPJ's Batang Quiapo | 05:10 Linlang | 05:45 BRGY S2 | 06:30 TV PATROL | 08:00 FPJ's Batang Quiapo | 08:45 Linlang | 09:30 High Street | 10:15 IT'S SHOWTIME | 12:45 Dirty Linen | 13:25 Darna | 14:00 Sakaling Maging Tayo | 16:00 TV Patrol Global Edition | 17:30 Kapamilya Daily Mass | 18:00 GISING PILIPINAS | 19:30 TELERADYO SERBISYO BALITA | 20:00 KABAYAN | 21:00 MAGANDANG BUHAY | 22:00 Noah | 22:30 Magpahanggang Wakas | 23:00 Princess and I | 23:30 BRGY S2 | 2024-05-28 00:00 IT'S SHOWTIME | 02:30 Dirty Linen | 03:00 Darna | 03:30 TFC KIDS' ZONE | 04:00 High Street | 04:30 Barangayan with Gelo | 04:35 FPJ's Batang Quiapo | 05:10 Linlang | 05:45 BRGY S2 | 06:30 TV PATROL | 08:00 FPJ's Batang Quiapo | 08:45 Linlang | 09:30 High Street | 10:15 IT'S SHOWTIME | 12:45 Dirty Linen | 13:25 Darna | 14:00 Four Sisters And A Wedding | 16:00 TV Patrol Global Edition | 17:30 Kapamilya Daily Mass | 18:00 GISING PILIPINAS | 19:30 TELERADYO SERBISYO BALITA | 20:00 KABAYAN | 21:00 MAGANDANG BUHAY | 22:00 Noah | 22:30 Magpahanggang Wakas | 23:00 Princess and I | 23:30 BRGY S2 | 2024-05-29 00:00 IT'S SHOWTIME | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Times Now | 2024-05-27 00:30 TIMES LIVE 30 | 01:00 NEWSROOM 365 | 01:30 TIMES LIVE 30 | 02:00 BREAKING GROUND | 03:00 TIMES NOW LIVEWIRE | 04:00 TIMES NOW LIVEWIRE1 | 05:00 BREAKING GROUND | 06:00 BLUE PRINT | 07:00 NATION WANTS TO KNOW | 08:00 INDIA UPFRONT | 09:00 THE NEWSHOUR @ 9- Live | 10:00 NEWSHOUR 10 AGENDA | 11:00 INDIA UPFRONT | 12:00 THE NEWSHOUR FIRST | 14:00 INDIA UPFRONT | 15:00 THE NEWSHOUR FIRST 2 | 18:00 INDIA UPFRONT | 19:00 FIRST BREAK | 20:00 THE MORNING NEWSHOUR | 22:00 TIMES NOW LIVE | 23:30 NEWS FLASH | 2024-05-28 00:00 TIMES NOW LIVE | 00:30 TIMES LIVE 30 | 01:00 NEWSROOM 365 | 01:30 TIMES LIVE 30 | 02:00 BREAKING GROUND | 03:00 TIMES NOW LIVEWIRE | 04:00 TIMES NOW LIVEWIRE1 | 05:00 BREAKING GROUND | 06:00 BLUE PRINT | 07:00 NATION WANTS TO KNOW | 08:00 INDIA UPFRONT | 09:00 THE NEWSHOUR @ 9- Live | 10:00 NEWSHOUR 10 AGENDA | 11:00 INDIA UPFRONT | 12:00 THE NEWSHOUR FIRST | 14:00 INDIA UPFRONT | 15:00 THE NEWSHOUR FIRST 2 | 17:00 INDIA UPFRONT | 18:00 THE NEWSHOUR @ 9 | 19:00 FIRST BREAK | 20:00 THE MORNING NEWSHOUR | 22:00 TIMES NOW LIVE | 23:30 NEWS FLASH | 2024-05-29 00:00 TIMES NOW LIVE | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
TLC (HD) | 2024-05-27 00:45 Curvy Brides Boutique (S4) | 01:40 Duff: Ace Of Taste (S1) | 02:05 Duff: Ace Of Taste (S1) | 02:35 My K-Star Family (S1) | 03:30 Home Town (S4) | 04:25 Best Places To Pig Out (S1) | 05:20 Say Yes: Wedding Sos (S1) | 06:15 Unique Sweets (S5) | 06:40 Unique Sweets (S5) | 07:10 Fabulous Cakes (S2) | 08:05 Star Vs Food (S1) | 08:30 Star Vs Food (S1) | 09:00 Botched Bariatrics (S1) | 09:55 The Bad Skin Clinic (S6) | 10:50 Outdaughtered (S5) | 11:45 Star Vs Food (S1) | 12:10 Star Vs Food (S1) | 12:40 Botched Bariatrics (S1) | 13:35 The Bad Skin Clinic (S6) | 14:30 Outdaughtered (S5) | 15:25 Best Places To Pig Out (S1) | 16:20 Say Yes: Wedding Sos (S1) | 17:10 Fun Taiwan Challenge (S2) | 18:00 Unique Sweets (S5) | 18:30 Fabulous Cakes (S2) | 19:20 Unique Sweets (S5) | 19:45 Unique Sweets (S5) | 20:10 Star Vs Food (S1) | 20:35 Star Vs Food (S1) | 21:05 Botched Bariatrics (S1) | 22:00 The Bad Skin Clinic (S6) | 22:55 Outdaughtered (S5) | 23:50 Fabulous Cakes (S2) | 2024-05-28 00:45 Star Vs Food (S1) | 01:10 Star Vs Food (S1) | 01:40 Botched Bariatrics (S1) | 02:35 The Bad Skin Clinic (S6) | 03:30 Good Bones (S5) | 04:25 The Kitchen (S30) | 05:20 Say Yes: Wedding Sos (S1) | 06:15 Unique Sweets (S5) | 06:40 Unique Sweets (S5) | 07:10 Fabulous Cakes (S2) | 08:05 Jose Andres & Family In Spain (S1) | 09:00 Magnolia Table With Joanna Gaines (S4) | 09:25 Magnolia Table With Joanna Gaines (S3) | 09:55 The Lost Kitchen (S3) | 10:50 Chef Dynasty: House Of Fang (S1) | 11:45 Jose Andres & Family In Spain (S1) | 12:40 Magnolia Table With Joanna Gaines (S4) | 13:05 Magnolia Table With Joanna Gaines (S3) | 13:35 The Lost Kitchen (S3) | 14:30 Chef Dynasty: House Of Fang (S1) | 15:25 The Kitchen (S30) | 16:20 Say Yes: Wedding Sos (S1) | 17:10 Fun Taiwan Challenge (S2) | 18:00 Unique Sweets (S5) | 18:30 Fabulous Cakes (S2) | 19:20 Unique Sweets (S5) | 19:45 Unique Sweets (S5) | 20:10 Jose Andres & Family In Spain (S1) | 21:05 Magnolia Table With Joanna Gaines (S4) | 21:30 Magnolia Table With Joanna Gaines (S3) | 22:00 The Lost Kitchen (S3) | 22:55 Chef Dynasty: House Of Fang (S1) | 23:50 Fabulous Cakes (S2) | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
TRACE Sport Stars HD | 2024-05-27 00:00 Countdown to Paris | 00:30 Countdown to Paris | 01:00 Star Attraction | 01:30 The Short List | 02:00 Star Block Workout | 02:30 Football Stars | 03:00 Star Rated | 03:30 The Immortals | 04:00 Perfection | 04:30 Sport Stars Uncovered | 05:00 Sportswoman | 05:30 Perfection | 06:00 Sport Stars Uncovered | 06:30 Star Attraction | 07:00 The Short List | 07:30 Star Block Workout | 08:00 The Road to Tokyo | 08:30 Star Rated | 09:00 National Icons | 09:30 Perfection | 10:00 Perfection | 10:30 The Truth About | 11:00 The Immortals | 11:30 The Truth About | 12:00 Star Attraction | 12:30 The Short List | 13:00 Star Block Workout | 13:30 The Road to Tokyo | 14:00 Star Rated | 14:30 National Icons | 15:00 Perfection | 15:30 Perfection | 16:00 The Truth About | 16:30 The Immortals | 17:00 The Truth About | 17:30 The Road to Tokyo | 18:00 Star Rated | 18:30 Star Block Workout | 19:00 Football Stars | 19:30 Star Attraction | 20:00 The Short List | 20:30 Star Block Workout | 21:00 Football Stars | 21:30 Star Rated | 22:00 National Icons | 22:30 Perfection | 23:00 Perfection | 23:30 The Truth About | 2024-05-28 00:00 The Immortals | 00:30 The Truth About | 01:00 Star Attraction | 01:30 The Short List | 02:00 Star Block Workout | 02:30 Football Stars | 03:00 Star Rated | 03:30 Countdown to Paris | 04:00 Countdown to Paris | 04:30 Guide to the Games | 05:00 Guide to the Games | 05:30 Countdown to Paris | 06:00 Countdown to Paris | 06:30 Star Attraction | 07:00 The Short List | 07:30 Star Block Workout | 08:00 The Road to Tokyo | 08:30 Star Rated | 09:00 Invincible | 09:30 Countdown to Paris | 10:00 Invincible | 10:30 Sportswoman | 11:00 Sportswoman | 11:30 Sportswoman | 12:00 Star Attraction | 12:30 The Short List | 13:00 Star Block Workout | 13:30 The Road to Tokyo | 14:00 Star Rated | 14:30 Invincible | 15:00 Countdown to Paris | 15:30 Invincible | 16:00 Sportswoman | 16:30 Sportswoman | 17:00 Sportswoman | 17:30 The Road to Tokyo | 18:00 Star Rated | 18:30 Star Block Workout | 19:00 The Road to Tokyo | 19:30 Star Attraction | 20:00 The Short List | 20:30 Star Block Workout | 21:00 The Road to Tokyo | 21:30 Star Rated | 22:00 Invincible | 22:30 Countdown to Paris | 23:00 Invincible | 23:30 Sportswoman | 2024-05-29 00:00 Sportswoman | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
TVB Jade (HD) | 2024-05-27 00:00 东张西望 / Scoop 2024 | 00:30 浪漫台湾48小时 / When Love Comes Just In Time | 01:00 流行都市 / Big City Shop 2024 | 02:05 神耆小子 / Broken Trust | 03:05 香港婚后事 / Hong Kong Happily Ever After Special | 03:30 娱乐头条 / EXTRA | 03:45 Hands Up / Hands Up | 04:00 单车游学团 / I Go To School By Bike | 04:30 新闻掏宝 / News Treasury 2024 | 05:00 开卷 / Open Book | 05:30 师奶MADAM / Madam Cutie On Duty | 06:30 六点半新闻报导 及 世界观 / News At 18:30 and Global View | 07:05 解风大阪 / Osaka Unlock | 07:30 东张西望 / Scoop 2024 | 08:00 爱.回家之开心速递 / Lo And Behold | 08:30 家族荣耀之继承者 / The Heir to the Throne | 09:30 神耆小子 / Broken Trust | 10:30 沙特阿拉伯潮什么 / Hipster Tour - Saudi Arabia | 11:05 娱乐头条 / EXTRA | 11:15 晚间新闻 / News Roundup | 11:50 世界观 / Global View | 12:00 新闻掏宝 / News Treasury 2024 | 12:30 神耆小子 / Broken Trust | 13:30 家族荣耀之继承者 / The Heir to the Throne | 14:30 爱.回家之开心速递 / Lo And Behold | 15:00 东张西望 / Scoop 2024 | 15:30 解风大阪 / Osaka Unlock | 16:00 师奶MADAM / Madam Cutie On Duty | 17:00 流行都市 / Big City Shop 2024 | 18:00 新闻掏宝 / News Treasury 2024 | 18:30 东张西望 / Scoop 2024 | 19:00 香港早晨 及 世界观 / Good Morning Hong Kong and Global View | 20:00 笑看风云 / Instinct | 21:00 快乐长门人 / Happy Old Buddies | 21:15 爱.回家之开心速递 / Lo And Behold | 21:45 Hands Up / Hands Up | 22:00 沙特阿拉伯潮什么 / Hipster Tour - Saudi Arabia | 22:30 解风大阪 / Osaka Unlock | 23:00 家族荣耀之继承者 / The Heir to the Throne | 2024-05-28 00:00 东张西望 / Scoop 2024 | 00:30 开卷 / Open Book | 01:00 流行都市 / Big City Shop 2024 | 02:05 神耆小子 / Broken Trust | 03:05 沙特阿拉伯潮什么 / Hipster Tour - Saudi Arabia | 03:30 娱乐头条 / EXTRA | 03:45 Hands Up / Hands Up | 04:00 晚间看地球 / DoDo Midnight Quests | 04:30 搵个好男人 / To Woo A Dame | 05:00 胃食游戏 - 冲绳篇 / Play With Your Food - Okinawa | 05:30 皓镧传 / The Legend Of Hao Lan | 06:30 六点半新闻报导 及 世界观 / News At 18:30 and Global View | 07:05 冲游泰国9 / Thai Rogered (Sr.9) | 07:30 东张西望 / Scoop 2024 | 08:00 爱.回家之开心速递 / Lo And Behold | 08:30 家族荣耀之继承者 / The Heir to the Throne | 09:30 神耆小子 / Broken Trust | 10:30 沙特阿拉伯潮什么 / Hipster Tour - Saudi Arabia | 11:05 娱乐头条 / EXTRA | 11:15 晚间新闻 / News Roundup | 11:50 世界观 / Global View | 12:00 胃食游戏 - 冲绳篇 / Play With Your Food - Okinawa | 12:30 神耆小子 / Broken Trust | 13:30 家族荣耀之继承者 / The Heir to the Throne | 14:30 爱.回家之开心速递 / Lo And Behold | 15:00 东张西望 / Scoop 2024 | 15:30 冲游泰国9 / Thai Rogered (Sr.9) | 16:00 皓镧传 / The Legend Of Hao Lan | 17:00 流行都市 / Big City Shop 2024 | 18:00 晚间看地球 / DoDo Midnight Quests | 18:30 东张西望 / Scoop 2024 | 19:00 香港早晨 及 世界观 / Good Morning Hong Kong and Global View | 20:00 笑看风云 / Instinct | 21:00 快乐长门人 / Happy Old Buddies | 21:15 爱.回家之开心速递 / Lo And Behold | 21:45 Hands Up / Hands Up | 22:00 沙特阿拉伯潮什么 / Hipster Tour - Saudi Arabia | 22:30 冲游泰国9 / Thai Rogered (Sr.9) | 23:00 家族荣耀之继承者 / The Heir to the Throne | 2024-05-29 00:00 东张西望 / Scoop 2024 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
TVB Xing He (HD) | 2024-05-27 00:00 文化中国 / Vista of China (Sr.17) | 00:30 情越海岸线 / Slow Boat Home | 01:30 日日妈妈声 / Mama's Day (Sr.2) | 02:00 冲上云霄 / Triumph in The Skies | 03:00 冲上云霄 / Triumph in The Skies | 04:00 情逆三世缘 / Always and Ever | 05:00 情逆三世缘 / Always and Ever | 06:00 爱‧回家之开心速递 / Lo And Behold | 06:30 女人俱乐部 / Never Dance Alone | 07:30 失忆24小时 / Forgotten Day, The | 08:30 鹿鼎记 / Duke Of Mount Deer, The | 09:30 学警雄心 / Academy, The | 10:30 学警雄心 / Academy, The | 11:30 皆大欢喜 / Virtues of Harmony | 12:00 爱‧回家之开心速递 / Lo And Behold | 12:30 女人俱乐部 / Never Dance Alone | 13:30 失忆24小时 / Forgotten Day, The | 14:30 鹿鼎记 / Duke Of Mount Deer, The | 15:30 皆大欢喜 / Virtues of Harmony | 16:00 学警雄心 / Academy, The | 17:00 学警雄心 / Academy, The | 18:00 爱‧回家之开心速递 / Lo And Behold | 18:30 女人俱乐部 / Never Dance Alone | 19:30 失忆24小时 / Forgotten Day, The | 20:30 鹿鼎记 / Duke Of Mount Deer, The | 21:30 皆大欢喜 / Virtues of Harmony | 22:00 学警雄心 / Academy, The | 23:00 学警雄心 / Academy, The | 2024-05-28 00:00 爱‧回家之开心速递 / Lo And Behold | 00:30 女人俱乐部 / Never Dance Alone | 01:30 失忆24小时 / Forgotten Day, The | 02:30 鹿鼎记 / Duke Of Mount Deer, The | 03:30 皆大欢喜 / Virtues of Harmony | 04:00 学警雄心 / Academy, The | 05:00 学警雄心 / Academy, The | 06:00 爱‧回家之开心速递 / Lo And Behold | 06:30 女人俱乐部 / Never Dance Alone | 07:30 失忆24小时 / Forgotten Day, The | 08:30 鹿鼎记 / Duke Of Mount Deer, The | 09:30 学警雄心 / Academy, The | 10:30 学警雄心 / Academy, The | 11:30 皆大欢喜 / Virtues of Harmony | 12:00 爱‧回家之开心速递 / Lo And Behold | 12:30 女人俱乐部 / Never Dance Alone | 13:30 失忆24小时 / Forgotten Day, The | 14:30 鹿鼎记 / Duke Of Mount Deer, The | 15:30 皆大欢喜 / Virtues of Harmony | 16:00 学警雄心 / Academy, The | 17:00 学警雄心 / Academy, The | 18:00 爱‧回家之开心速递 / Lo And Behold | 18:30 女人俱乐部 / Never Dance Alone | 19:30 失忆24小时 / Forgotten Day, The | 20:30 鹿鼎记 / Duke Of Mount Deer, The | 21:30 皆大欢喜 / Virtues of Harmony | 22:00 学警雄心 / Academy, The | 23:00 学警雄心 / Academy, The | 2024-05-29 00:00 爱‧回家之开心速递 / Lo And Behold | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
TVBS Asia | 2024-05-27 00:00 FOCUS 世界新闻 / Focus World News | 02:00 健康2.0 / All About Health | 03:00 女人我最大 / Queen | 04:00 地球黄金线 / Global Golden Line | 05:00 食尚玩家-热血48小时 / Super Taste: 48 Hour Burning Desire! | 06:00 国民大会 / Citizens' Subjects | 07:00 FOCUS全球新闻 / Global Focus | 08:00 拜托ATM / Battle ATM | 09:00 女人我最大 / Queen | 10:00 食尚玩家 呷PLAY / Super Taste Plus | 11:00 11点热吵店 / Chop Chop Show | 12:00 地球黄金线 / Global Golden Line | 13:00 少康战情室 / Shao Kang's War Room | 15:00 11点热吵店 / Chop Chop Show | 16:00 国民大会 / Citizens' Subjects | 17:00 拜托ATM / Battle ATM | 18:00 FOCUS全球新闻 / Global Focus | 19:00 健康2.0 / All About Health | 20:00 11点热吵店 / Chop Chop Show | 21:00 女人我最大 / Queen | 22:00 拜托ATM / Battle ATM | 23:00 食尚玩家 呷PLAY / Super Taste Plus | 2024-05-28 00:00 FOCUS 世界新闻 / Focus World News | 02:00 健康2.0 / All About Health | 03:00 女人我最大 / Queen | 04:00 地球黄金线 / Global Golden Line | 05:00 食尚玩家 呷PLAY / Super Taste Plus | 06:00 国民大会 / Citizens' Subjects | 07:00 FOCUS全球新闻 / Global Focus | 08:00 拜托ATM / Battle ATM | 09:00 女人我最大 / Queen | 10:00 食尚玩家-Hello 腹饿代 / Super Taste: Hungry Generations | 11:00 11点热吵店 / Chop Chop Show | 12:00 地球黄金线 / Global Golden Line | 13:00 少康战情室 / Shao Kang's War Room | 15:00 11点热吵店 / Chop Chop Show | 16:00 国民大会 / Citizens' Subjects | 17:00 拜托ATM / Battle ATM | 18:00 FOCUS全球新闻 / Global Focus | 19:00 健康2.0 / All About Health | 20:00 11点热吵店 / Chop Chop Show | 21:00 女人我最大 / Queen | 22:00 拜托ATM / Battle ATM | 23:00 食尚玩家-Hello 腹饿代 / Super Taste: Hungry Generations | 2024-05-29 00:00 FOCUS 世界新闻 / Focus World News | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
TVBS News | 2024-05-27 00:00 午间12.13新闻 / 1200/1300 NOON NEWS | 02:00 1400说新闻 / NEWS AT 1400 | 03:00 1500整点新闻 / 1500 AFTERNOON NEWS | 04:00 16整点新闻 / 1600 AFTERNOON NEWS | 05:00 17整点新闻 / 1700 AFTERNOON NEWS | 06:00 晚间6 7点新闻 / 1800/1900 EVENING NEWS | 08:00 最前线新闻 / NEWS FRONTLINE | 09:00 九点热话题 / 2100 HOT TOPICS | 10:00 十点不一样 / NEWS NIGHT | 11:00 新闻夜视界 / LATE NIGHT VISION | 13:00 十点不一样 / NEWS NIGHT | 14:00 新闻夜视界 / LATE NIGHT VISION | 16:00 九点热话题 / 2100 HOT TOPICS | 17:00 十点不一样 / NEWS NIGHT | 18:00 早安台湾 / EARLY MORNING NEWS | 21:00 上午9点新闻 / 0900 MORNING NEWS | 22:00 上午10点新闻 / 1000 MORNING NEWS | 23:00 上午11点新闻 / 1100 MORNING NEWS | 2024-05-28 00:00 午间12.13新闻 / 1200/1300 NOON NEWS | 02:00 1400说新闻 / NEWS AT 1400 | 03:00 1500整点新闻 / 1500 AFTERNOON NEWS | 04:00 16整点新闻 / 1600 AFTERNOON NEWS | 05:00 17整点新闻 / 1700 AFTERNOON NEWS | 06:00 晚间6 7点新闻 / 1800/1900 EVENING NEWS | 08:00 最前线新闻 / NEWS FRONTLINE | 09:00 九点热话题 / 2100 HOT TOPICS | 10:00 十点不一样 / NEWS NIGHT | 11:00 新闻夜视界 / LATE NIGHT VISION | 13:00 十点不一样 / NEWS NIGHT | 14:00 新闻夜视界 / LATE NIGHT VISION | 16:00 九点热话题 / 2100 HOT TOPICS | 17:00 十点不一样 / NEWS NIGHT | 18:00 早安台湾 / EARLY MORNING NEWS | 21:00 上午9点新闻 / 0900 MORNING NEWS | 22:00 上午10点新闻 / 1000 MORNING NEWS | 23:00 上午11点新闻 / 1100 MORNING NEWS | 2024-05-29 00:00 午间12.13新闻 / 1200/1300 NOON NEWS | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
tvN HD | 2024-05-27 00:30 I-LAND2 : N/a | 02:25 You Can Cook With Sam Kim | 02:40 You Can Cook With Sam Kim | 02:55 HKGNA Music Festival 2023 | 04:15 HKGNA Music Festival 2023 | 06:00 Birdie Boys | 07:10 Earth Arcade | 09:00 High School Mystery Club 3 | 10:30 GBRB: reap what you sow | 12:10 World Dice Tour2 | 13:50 Spring Camp | 14:30 Sixth Sense 3 | 16:20 GBRB: reap what you sow | 18:00 EXchange 3 | 20:50 You Can Cook With Sam Kim | 21:10 Earth Arcade | 23:00 Class of Lies | 2024-05-28 00:15 Class of Lies | 01:25 High School Mystery Club 3 | 02:50 Sixth Sense 3 | 04:40 Spring Camp | 05:20 World Dice Tour2 | 07:00 Birdie Boys | 08:10 Stealer: The Treasure Keeper | 09:20 Stealer: The Treasure Keeper | 10:30 Earth Arcade | 12:20 GBRB: reap what you sow | 14:00 GBRB: reap what you sow | 15:40 Birdie Boys | 16:50 Birdie Boys | 18:00 I-LAND2 : N/a | 20:10 Where Do Do You Go | 20:40 Stealer: The Treasure Keeper | 21:50 Stealer: The Treasure Keeper | 23:00 World Dice Tour2 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
tvN HD (Mandarin) | 2024-05-27 00:30 I-LAND2 : N/a / I-LAND2 : N/a | 02:25 Sam Kim名廚煮意 / You Can Cook With Sam Kim | 02:40 Sam Kim名廚煮意 / You Can Cook With Sam Kim | 02:55 香港新世代藝術協會音樂節2023 / HKGNA Music Festival 2023 | 04:15 香港新世代藝術協會音樂節2023 / HKGNA Music Festival 2023 | 06:00 偶像遊玩團 - 高爾夫篇 / Birdie Boys | 07:10 蹦蹦地球娛樂室 / Earth Arcade | 09:00 女高推理班3 / High School Mystery Club 3 | 10:30 種豆得豆 / GBRB: reap what you sow | 12:10 大富翁世界旅行2 / World Dice Tour2 | 13:50 春季露營 / Spring Camp | 14:30 第六感3 / Sixth Sense 3 | 16:20 種豆得豆 / GBRB: reap what you sow | 18:00 換乘戀愛3 / EXchange 3 | 20:50 Sam Kim名廚煮意 / You Can Cook With Sam Kim | 21:10 蹦蹦地球娛樂室 / Earth Arcade | 23:00 臨時制先生 / Class of Lies | 2024-05-28 00:15 臨時制先生 / Class of Lies | 01:25 女高推理班3 / High School Mystery Club 3 | 02:50 第六感3 / Sixth Sense 3 | 04:40 春季露營 / Spring Camp | 05:20 大富翁世界旅行2 / World Dice Tour2 | 07:00 偶像遊玩團 - 高爾夫篇 / Birdie Boys | 08:10 盜賊:七個朝鮮通寶 / Stealer: The Treasure Keeper | 09:20 盜賊:七個朝鮮通寶 / Stealer: The Treasure Keeper | 10:30 蹦蹦地球娛樂室 / Earth Arcade | 12:20 種豆得豆 / GBRB: reap what you sow | 14:00 種豆得豆 / GBRB: reap what you sow | 15:40 偶像遊玩團 - 高爾夫篇 / Birdie Boys | 16:50 偶像遊玩團 - 高爾夫篇 / Birdie Boys | 18:00 I-LAND2 : N/a / I-LAND2 : N/a | 20:10 Where Do Do You Go | 20:40 盜賊:七個朝鮮通寶 / Stealer: The Treasure Keeper | 21:50 盜賊:七個朝鮮通寶 / Stealer: The Treasure Keeper | 23:00 大富翁世界旅行2 / World Dice Tour2 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
tvN Movies On Demand | 2024-05-27 01:35 THE EXCLUSIVE: BEAT THE DEVIL'S TATTOO | 03:45 HITMAN: AGENT JUN | 05:40 NEW TRIAL | 07:45 THE BEAST | 10:00 MIDNIGHT | 11:45 THE CULPRIT | 13:25 BEASTS CLAWING AT STRAWS | 15:15 WONDERFUL GHOST | 17:00 THE EXCLUSIVE: BEAT THE DEVIL'S TATTOO | 19:05 MIDNIGHT | 20:50 NEW TRIAL | 22:55 BEASTS CLAWING AT STRAWS | 2024-05-28 00:45 HITMAN: AGENT JUN | 02:35 THE BEAST | 04:45 THE CULPRIT | 06:25 BEASTS CLAWING AT STRAWS | 08:15 MIDNIGHT | 10:00 THE EXCLUSIVE: BEAT THE DEVIL'S TATTOO | 12:05 NEW TRIAL | 14:10 WONDERFUL GHOST | 15:55 THE BEAST | 18:10 HITMAN: AGENT JUN | 20:00 NEW TRIAL | 22:05 THE CULPRIT | 23:50 WONDERFUL GHOST | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Vijay | 2024-05-27 00:30 Pandian Stores Thanthai Sol Mikka Mandhiram Illai | 01:00 Baagyalatchumi Illatharisiyin Kadhai S01 | 01:30 Siragadikka Aasai | 02:00 Chinna Marumagal Panirendaam Vaguppu | 02:30 Aha Kalyanam Dum Dum Dum | 03:00 Sakthivel - Theeyaai Oru Theeraakkaadhal | 03:30 Chellamma | 04:00 Ponni | 04:30 Thangamagal Ilam Dhevadhaigalin Kadhai | 05:00 Muthazhagu | 05:30 Nee Naan Kaadhal | 06:00 Mothalum Kaadhalum Vikram Vedhavin Kaadhal Kadhai | 06:30 Veetuku Veedu Vaasapadi | 07:00 Mahanadhi Sagodharigalin Kadhai | 07:30 Aha Kalyanam Dum Dum Dum | 08:00 Pandian Stores Thanthai Sol Mikka Mandhiram Illai | 08:30 Baagyalatchumi Illatharisiyin Kadhai S01 | 09:00 Siragadikka Aasai | 09:30 Chinna Marumagal Panirendaam Vaguppu | 10:00 Nee Naan Kaadhal | 10:30 Veetuku Veedu Vaasapadi | 11:00 Mahanadhi Sagodharigalin Kadhai | 11:30 Aha Kalyanam Dum Dum Dum | 12:00 Pandian Stores Thanthai Sol Mikka Mandhiram Illai | 12:30 Baagyalatchumi Illatharisiyin Kadhai S01 | 13:00 Siragadikka Aasai | 13:30 Chinna Marumagal Panirendaam Vaguppu | 14:00 Nee Naan Kaadhal | 14:30 Mothalum Kaadhalum Vikram Vedhavin Kaadhal Kadhai | 15:00 Sakthivel - Theeyaai Oru Theeraakkaadhal | 15:30 Chellamma | 16:00 Ponni | 16:30 Thangamagal Ilam Dhevadhaigalin Kadhai | 17:00 Muthazhagu | 17:30 Nee Naan Kaadhal | 18:00 Veetuku Veedu Vaasapadi | 18:30 Mothalum Kaadhalum Vikram Vedhavin Kaadhal Kadhai | 19:00 Mahanadhi Sagodharigalin Kadhai | 19:30 Aha Kalyanam Dum Dum Dum | 20:00 Pandian Stores Thanthai Sol Mikka Mandhiram Illai | 20:30 Baagyalatchumi Illatharisiyin Kadhai S01 | 21:00 Siragadikka Aasai | 21:30 Chinna Marumagal Panirendaam Vaguppu | 22:00 Nee Naan Kaadhal | 22:30 Mothalum Kaadhalum Vikram Vedhavin Kaadhal Kadhai | 23:00 Cooku With Comali S05 | 2024-05-28 00:30 Pandian Stores Thanthai Sol Mikka Mandhiram Illai | 01:00 Baagyalatchumi Illatharisiyin Kadhai S01 | 01:30 Siragadikka Aasai | 02:00 Chinna Marumagal Panirendaam Vaguppu | 02:30 Aha Kalyanam Dum Dum Dum | 03:00 Sakthivel - Theeyaai Oru Theeraakkaadhal | 03:30 Chellamma | 04:00 Ponni | 04:30 Thangamagal Ilam Dhevadhaigalin Kadhai | 05:00 Muthazhagu | 05:30 Nee Naan Kaadhal | 06:00 Mothalum Kaadhalum Vikram Vedhavin Kaadhal Kadhai | 06:30 Veetuku Veedu Vaasapadi | 07:00 Mahanadhi Sagodharigalin Kadhai | 07:30 Aha Kalyanam Dum Dum Dum | 08:00 Pandian Stores Thanthai Sol Mikka Mandhiram Illai | 08:30 Baagyalatchumi Illatharisiyin Kadhai S01 | 09:00 Siragadikka Aasai | 09:30 Chinna Marumagal Panirendaam Vaguppu | 10:00 Nee Naan Kaadhal | 10:30 Veetuku Veedu Vaasapadi | 11:00 Mahanadhi Sagodharigalin Kadhai | 11:30 Aha Kalyanam Dum Dum Dum | 12:00 Pandian Stores Thanthai Sol Mikka Mandhiram Illai | 12:30 Baagyalatchumi Illatharisiyin Kadhai S01 | 13:00 Siragadikka Aasai | 13:30 Chinna Marumagal Panirendaam Vaguppu | 14:00 Nee Naan Kaadhal | 14:30 Mothalum Kaadhalum Vikram Vedhavin Kaadhal Kadhai | 15:00 Sakthivel - Theeyaai Oru Theeraakkaadhal | 15:30 Chellamma | 16:00 Ponni | 16:30 Thangamagal Ilam Dhevadhaigalin Kadhai | 17:00 Muthazhagu | 17:30 Nee Naan Kaadhal | 18:00 Veetuku Veedu Vaasapadi | 18:30 Mothalum Kaadhalum Vikram Vedhavin Kaadhal Kadhai | 19:00 Mahanadhi Sagodharigalin Kadhai | 19:30 Aha Kalyanam Dum Dum Dum | 20:00 Pandian Stores Thanthai Sol Mikka Mandhiram Illai | 20:30 Baagyalatchumi Illatharisiyin Kadhai S01 | 21:00 Siragadikka Aasai | 21:30 Chinna Marumagal Panirendaam Vaguppu | 22:00 Nee Naan Kaadhal | 22:30 Mothalum Kaadhalum Vikram Vedhavin Kaadhal Kadhai | 23:00 Cooku With Comali S05 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
WION | 2024-05-27 00:00 WORLD BUSINESS WATCH | 00:30 TOP STORIES | 01:00 THE WEST ASIA POST (RPT) | 01:30 NEWSPOINT | 02:00 WION SPEED NEWS | 02:30 TOP STORIES | 03:00 WION CLIMATE TRACKER | 03:30 TOP STORIES | 04:30 WION LIVE BROADCAST FROM UK | 05:00 WION SPEED NEWS | 05:30 TOP STORIES | 08:00 WION SPEED NEWS | 08:30 WION DISPATCH | 09:00 WION WORLD OF SPORT | 09:30 WION LIVE BROADCAST FROM USA | 10:00 WORLD AT WAR (RPT) | 10:30 RACE TO POWER | 11:00 WION FINEPRINT | 11:30 GRAVITAS | 12:30 WION PULSE | 13:00 TOP STORIES | 13:30 GRAVITAS (RPT) | 14:30 TOP STORIES (RPT) | 15:00 WION PULSE | 15:30 WION DISPATCH (RPT) | 16:00 TOP STORIES (RPT) | 16:30 TECH IT OUT (RPT) | 17:00 GRAVITAS (RPT) | 18:00 WION PULSE (RPT) | 18:30 TOP STORIES (RPT) | 19:00 WION FINEPRINT | 19:30 TOP STORIES (RPT) | 20:30 WION PULSE (RPT) | 21:00 RACE TO POWER | 21:30 TOP STORIES | 22:00 WORLD DNA | 23:00 TOP STORIES | 2024-05-28 00:00 WORLD BUSINESS WATCH | 00:30 TOP STORIES | 01:00 WORLD AT WAR (RPT) | 01:30 NEWSPOINT | 02:00 WION SPEED NEWS | 02:30 TOP STORIES | 03:00 WION CLIMATE TRACKER | 03:30 TOP STORIES | 04:30 WION LIVE BROADCAST FROM UK | 05:00 WION SPEED NEWS | 05:30 TOP STORIES | 08:00 WION SPEED NEWS | 08:30 WION DISPATCH | 09:00 WION WORLD OF SPORT | 09:30 WION LIVE BROADCAST FROM USA | 10:00 WORLD OF AFRICA | 10:30 RACE TO POWER | 11:00 WION FINEPRINT | 11:30 GRAVITAS | 12:30 WION PULSE | 13:00 TOP STORIES | 13:30 GRAVITAS (RPT) | 14:30 TOP STORIES (RPT) | 15:00 WION PULSE | 15:30 WION DISPATCH (RPT) | 16:00 TOP STORIES (RPT) | 16:30 WORLD OF AFRICA (RPT) | 17:00 GRAVITAS (RPT) | 18:00 WION PULSE (RPT) | 18:30 TOP STORIES (RPT) | 19:00 WION FINEPRINT | 19:30 TOP STORIES (RPT) | 20:00 TOP STORIES | 20:30 WION PULSE (RPT) | 21:00 RACE TO POWER | 21:30 TOP STORIES | 22:00 WORLD DNA | 23:00 TOP STORIES | 2024-05-29 00:00 WORLD BUSINESS WATCH | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Zee Tamil HD | 2024-05-27 00:00 MOVIE - THONDAN | 03:00 INDIRA | 03:30 SANDA KOZHI | 04:00 KANAA | 04:30 NINAITHALE INIKKUM | 05:00 IDHAYAM | 05:30 NALA DHAMAYANNTHI | 06:00 MAARI | 06:30 MAARI | 07:00 NINAITHEAN VANDHAI | 07:30 ANNA | 08:00 KARTHIGAI DEEPAM | 08:30 VEERA | 09:00 SANDHYA RAAGAM | 09:30 MEENAKSHI PONUINGA | 10:00 IDHAYAM | 10:30 SAREGAMAPA SENIORS | 12:00 ZEE FLIX | 12:30 SANDA KOZHI | 13:00 INDIRA | 13:30 ANNA | 14:00 KANAA | 14:30 KARTHIGAI DEEPAM | 15:00 SANDA KOZHI | 15:30 NALA DHAMAYANNTHI | 16:00 MEENAKSHI PONUINGA | 16:30 NINAITHALE INIKKUM | 17:00 INDIRA | 17:30 SANDHYA RAAGAM | 18:00 KARTHIGAI DEEPAM | 18:30 IDHAYAM | 19:00 VEERA | 19:30 JUNIOR SUPER STARS | 21:00 THIRUMATHI HITLER | 21:30 RUN BABY RUN | 22:30 MOVIE - RADHAE SHYAM | 23:30 ZEE FLIX | 2024-05-28 00:00 Movie | 01:30 VEERA | 02:00 NAAANE VARUVEAN | 03:00 INDIRA | 03:30 SANDA KOZHI | 04:00 KANAA | 04:30 NINAITHALE INIKKUM | 05:00 LAKSHI KALYANAM | 05:30 IDHAYAM | 06:00 MAARI | 06:30 MAARI | 07:00 NINAITHEAN VANDHAI | 07:30 ANNA | 08:00 KARTHIGAI DEEPAM | 08:30 VEERA | 09:00 SANDHYA RAAGAM | 09:30 MEENAKSHI PONUINGA | 10:00 IDHAYAM | 10:30 SAREGAMAPA SENIORS | 12:00 ZEE FLIX | 12:30 SANDA KOZHI | 13:00 INDIRA | 13:30 ANNA | 14:00 KANAA | 14:30 KARTHIGAI DEEPAM | 15:00 SANDA KOZHI | 15:30 NALA DHAMAYANNTHI | 16:00 MEENAKSHI PONUINGA | 16:30 NINAITHALE INIKKUM | 17:00 INDIRA | 17:30 SANDHYA RAAGAM | 18:00 KARTHIGAI DEEPAM | 18:30 IDHAYAM | 19:00 VEERA | 19:30 JUNIOR SUPER STARS | 21:00 THIRUMATHI HITLER | 21:30 RUN BABY RUN | 22:30 MOVIE - KODI VEERAN | 23:30 ZEE FLIX | 2024-05-29 00:00 Movie | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Zee Thirai | 2024-05-27 00:00 MOVIES - PATTATHU YAANAI | 03:30 MOVIES - KALLAN | 06:00 MOVIES - KARNAN | 09:00 MOVIES - SAMAR | 12:00 MOVIES - KAARI | 14:30 FREE TICKET | 15:30 MOVIES - RAJINI MURUGAN | 18:00 FREE TICKET | 18:30 MOVIES - KAVAN | 21:30 MOVIES - MARAGATHA NAANAYAM | 2024-05-28 00:00 MOVIES - MOHINI | 03:00 MOVIES - RAVANASURA | 06:00 MOVIES - THALAIVI | 12:00 MOVIES - IDHU KADHIRVELAN KADHAL | 14:30 FREE TICKET | 15:30 MOVIES - MERSAL | 18:30 MOVIES - KUTTRAM 23 | 21:00 MOVIES - BIG BROTHER | 2024-05-29 00:00 MOVIES - KOLAMAVU KOKILA | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Zee TV | 2024-05-27 00:00 Shamitabh | 03:00 RABB SE HAI DUA | 03:30 KUMKUM BHAGYA | 04:00 KUNDALI BHAGYA | 04:30 MAIN HOON SAATH TERE | 05:00 RADHA MOHAN | 05:30 BHABHIJI GHAR PE HAI | 06:00 ATAL | 06:30 KAISE MUJHE TUM MIL GAYE | 07:00 SHIVSHAKTI | 07:30 MAIN HOON SAATH TERE | 08:00 RADHA MOHAN | 08:30 BHAGYA LAXMI | 09:00 KUMKUM BHAGYA | 09:30 KUNDALI BHAGYA | 10:00 KAISE MUJHE TUM MIL GAYE | 10:30 BHABHIJI GHAR PE HAI | 11:00 RABB SE HAI DUA | 11:30 RABB SE HAI DUA | 12:00 KUNDALI BHAGYA | 12:30 KAISE MUJHE TUM MIL GAYE | 13:00 RABB SE HAI DUA | 13:30 SHIVSHAKTI | 14:00 MAIN HOON SAATH TERE | 14:30 RADHA MOHAN | 15:00 KUNDALI BHAGYA | 15:30 KAISE MUJHE TUM MIL GAYE | 16:00 RABB SE HAI DUA | 16:30 BHAGYA LAXMI | 17:00 SHIVSHAKTI | 17:30 MAIN HOON SAATH TERE | 18:00 RADHA MOHAN | 18:30 GURBANI | 19:30 SANTOSHI MAA | 20:00 SHIVSHAKTI | 20:30 MAIN HOON SAATH TERE | 21:00 RADHA MOHAN | 21:30 RABB SE HAI DUA | 22:00 KUNDALI BHAGYA | 22:30 KAISE MUJHE TUM MIL GAYE | 23:00 ATAL | 23:30 BHABHIJI GHAR PE HAI | 2024-05-28 00:00 Saheb Biwi Aur Gangster 3 | 03:00 RABB SE HAI DUA | 03:30 KUMKUM BHAGYA | 04:00 KUNDALI BHAGYA | 04:30 MAIN HOON SAATH TERE | 05:00 RADHA MOHAN | 05:30 BHABHIJI GHAR PE HAI | 06:00 ATAL | 06:30 KAISE MUJHE TUM MIL GAYE | 07:00 SHIVSHAKTI | 07:30 MAIN HOON SAATH TERE | 08:00 RADHA MOHAN | 08:30 BHAGYA LAXMI | 09:00 KUMKUM BHAGYA | 09:30 KUNDALI BHAGYA | 10:00 KAISE MUJHE TUM MIL GAYE | 10:30 BHABHIJI GHAR PE HAI | 11:00 RABB SE HAI DUA | 11:30 RABB SE HAI DUA | 12:00 KUNDALI BHAGYA | 12:30 KAISE MUJHE TUM MIL GAYE | 13:00 RABB SE HAI DUA | 13:30 SHIVSHAKTI | 14:00 MAIN HOON SAATH TERE | 14:30 RADHA MOHAN | 15:00 KUNDALI BHAGYA | 15:30 KAISE MUJHE TUM MIL GAYE | 16:00 RABB SE HAI DUA | 16:30 BHAGYA LAXMI | 17:00 SHIVSHAKTI | 17:30 MAIN HOON SAATH TERE | 18:00 RADHA MOHAN | 18:30 GURBANI | 19:30 SANTOSHI MAA | 20:00 SHIVSHAKTI | 20:30 MAIN HOON SAATH TERE | 21:00 RADHA MOHAN | 21:30 RABB SE HAI DUA | 22:00 KUNDALI BHAGYA | 22:30 KAISE MUJHE TUM MIL GAYE | 23:00 ATAL | 23:30 BHABHIJI GHAR PE HAI | 2024-05-29 00:00 Welcome Back | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Zoom TV | 2024-05-27 01:00 REQUEST WALA SHOW | 02:00 REQUEST WALA SHOW - ARTIST | 03:00 PLUG PLAY KARAOKE | 04:00 BOHT HARD | 05:00 REQUEST WALA SHOW | 07:00 FAB 10 | 08:00 MY DIL GOES ZOOM | 10:00 BEETEY LAMHEY | 12:00 LOVE COCKTAIL | 14:00 #NIGHTOUT | 17:00 BEETEY LAMHEY | 20:00 SUNRISE HITS | 22:00 LIKES BAJAO | 23:00 PYAAR HITS | 2024-05-28 01:00 REQUEST WALA SHOW | 03:00 PLUG PLAY KARAOKE | 04:00 BOHT HARD | 05:00 REQUEST WALA SHOW | 07:00 FAB 10 | 08:00 MY DIL GOES ZOOM | 09:00 ZOOMBASTIC TOP 10 | 10:00 BEETEY LAMHEY | 12:00 LOVE COCKTAIL | 14:00 #NIGHTOUT | 17:00 BEETEY LAMHEY | 20:00 SUNRISE HITS | 22:00 LIKES BAJAO | 23:00 PYAAR HITS |